Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkoviny

  Moji přátelé

  vydáno 12. června ve 4:00

  Dnes se s vámi podělím o svou další slohovku. Tentokrát to je úvaha na téma Moji přátelé. Jestli se mi to povedlo, to už posuďte sami.

  Autorka: KoloJM83

  Dětské nakladatelství

  vydáno 11. června ve 4:00

  Baví tě psát knihy, komiksy nebo plakáty? A baví tě pracovat v obchodě? Chceš mít prima partu? Já jo, a proto mě to tam baví.

  Harry Potter – kvíz

  vydáno 10. června ve 4:00

  Víte vše o Harrym Potterovi? Zkuste si kvíz, pro znalce by měl být lehký ale ten, kdo se tak moc nevyzná v tomto kouzelnickém světě, tak to pro něj bude celkem těžké.

  Autorka: Bodla

  Jak jsme šly s kamarádkou lovit zajíce

  vydáno 9. června ve 4:00

  Chcete si přečíst příběh o tom, co se nám s kamarádkou stalo, když jsme lovily zajíce? Tento příběh je inspirován dvěma vedoucími z letního tábora. Jinak je ale celý smyšlený. :-)

  Autorka: Sysinka

  Kamarádi na dopisování (penpal friends)

  vydáno 8. června ve 4:00

  Už jste někdy přemýšleli nad tzv. penpal friends neboli kamarády na dopisování? Může to být celkem zábavná aktivita, ale pozor! Je tu i možné riziko. Co tedy dělat, abyste riziko co nejvíc omezili? A co jsou vlastně penpal friends?

  Autorka: Šárka010

  Infinite Craft – hra, v níž můžeš spojit cokoliv s čímkoliv

  vydáno 7. června ve 4:00

  Co kdyby existovala hra, kde tě omezují pouze tvé nápady a kde kombinací vody, ohně, země a větru vytvoříš úplně vše? Hra, která nemá žádné limity, kde můžeš vytvořit jak pampelišku či iPhone 317, tak sýrové rodinné město, a to vše pouze ze 4 základních živlů.

  Autor: honzot

  Proč já?

  vydáno 6. června ve 4:00

  Je to všude a začíná se o tom mluvit. Komu věřit a na koho si dát pozor a nenaletět? Já naletěla, a přesně proto tento článek píšu, abych se podělila se svým příběhem a současně varovala ostatní. Nikdy nevíte, jestli se to jednou nebude týkat i vás...

  Autorka: ZrzavaMyska

  Tři druhy pomazánek

  vydáno 5. června ve 4:00

  Řešíte občas, co si dáte k snídani? Ukážeme si tři pomazánky, které se hodí ke kusu pečiva k snídani, ale i na drobné občerstvení při oslavě.

  Autor: Rex999

  Můj výlet do Anglie: díl 4. – Londýnská muzea a co mě na nich štvalo

  vydáno 4. června ve 4:00

  Po nějaké chvíli je zpět další díl o mém cestování po Anglii. Tentokrát se budete moci dočíst pár zajímavostí o londýnských muzeích a jejich pro a proti.

  Autorka: Kobila3

  Je ti umělá inteligence cizí? (tajenka)

  vydáno 3. června ve 4:00

  Umělá inteligence je dnes všude kolem nás a její vliv stále roste. Zajímá vás, jak dobře ji znáte? Zkuste si kvíz a zjistěte, co všechno (ne)víte o umělé inteligenci!

  Rotvajler, velký pes s velkým srdcem

  vydáno 2. června ve 4:00

  Rotvajleři jsou nádherní, robustní, stateční a velmi oblíbení psi. Věděli jste například, že rotvajler má nejsilnější stisk čelisti? Hledáte nádherného, ale přitom statečného ochránce? Pojďte se seznámit s rotvajlerem.

  Autorka: Betty_H

  Alík slaví 24. narozeniny!

  vydáno 1. června ve 4:00

  Hurá! Dnes je Den dětí a mé narozeniny jsou znovu tady. Přečteme si vaše narozeninové pohádky, podíváme se na malá zlepšení za poslední dobu a večer se sejdeme v klubovně.

  Autor: Alík

  Příběh Alíka

  vydáno 31. května ve 4:00

  Vidíte toho usměvavého pejska jako já? Toho s jedním černým uchem a druhým bílým? Se skvrnou u oka a fešáckým červeným obojkem? Pokusila jsem se o něm vytvořit příběh nebo tzv. biografii (akorát z mého pohledu).

  Autorka: Šárka010

  Imaginární přátelé – příběh plný fiktivních hrdinů a fantazie

  vydáno 30. května ve 4:00

  Měli jste někdy svého imaginárního kamaráda? Někoho, komu jste mohli říct úplně cokoli a mohli jste se spolehnout, že se to nikdo další nedozví? Tenhle film vás vezme do světa, v němž je takových kamarádů hromada. Sledovat ho můžete od 30. května v kinech.

  Autorka: majdula2000

  Amenhotep IV. aneb Achnaton

  vydáno 29. května ve 4:00

  Víte něco o tomto faraonovi? Kdy vládl? Kdo byla jeho manželka? Slyšeli jste někdy o Achetatonu? A co se stalo poté, co zemřel? To už si přečtěte... :-)

  Autorka: Sysinka

  Pozvánka na Alíkovský sraz v Praze 15. června 2024

  vydáno 28. května ve 4:00

  V polovině června nás čeká letošní poslední předprázdninový sraz. Proběhne v Praze a vyrazíme společně na Petřín. Dáme si něco dobrého, projedeme se lanovkou, omrkneme Prahu trochu z výšky, užijeme si čerstvého vzduchu a uvidíme, co ještě se nám bude chtít.

  Autorka: majdula2000

  Velký kvíz na Rychlé šípy

  vydáno 27. května ve 4:00

  Znáte Rychlé šípy? V tomto kvízu si můžete otestovat svoje znalosti o nich. Tyto otázky jsou kladeny především z knih (a komiksu) od nakladatelství Albatros. Některé otázky jsou jen pro opravdové znalce.

  Autor: BroJePro

  Průzkum začíná aneb Hledání odpovědí na otázku: Víš, kde bydlí zvířata?

  vydáno 26. května ve 4:00

  Poznáš, co všechno se děje ve skrytém dobrodružném, nebezpečném, ale i zábavném světě zvířat? Víš, k čemu je dobré, že ptáci snášejí vajíčka nebo že se ryby spolu baví pšoukáním? Proč se dešťovky bojí deště? Na všechny tyhle i jiné otázky najdeš odpověď v knize „Víš, kde bydlí zvířata?“.

  Autorka: 1v8na

  Alík meteorologem

  vydáno 25. května ve 4:00

  Přemýšleli jste někdy nad tím, jaké by bylo mít neustálý přehled o počasí? Vědět, jak bude, rozumět všem těm plánům a předpovědím a celkově chápat, jak ta meteorologie funguje? Alík se rozhodnul, že tomu chce přijít na kloub. A vy to teď můžete zažít s ním!

  Autor: Ventusky

  Když padá první list

  vydáno 24. května ve 4:00

  Kdysi jsme ve škole psali slohovou práci a zadání znělo Když padá první list. Mně se tato slohovka líbí, tak jsem se rozhodla o ni s vámi podělit. Mělo to být líčení, a jestli se to povedlo, posuďte už sami…

  Autorka: KoloJM83

  Pórková polévka s vejcem

  vydáno 23. května ve 4:00

  Máte rádi zeleninové polévky? V článku si můžete přečíst jednoduchý recept, který vám zabere slabou půlhodinu a ve výsledku chutná skvěle.

  Autor: Rex999

  Chariot – recenze hry

  vydáno 22. května ve 4:00

  Hrajete rádi počítačové hry? Hrajete raději sami nebo s někým? Tato hra vám umožní obojí. Chcete se o ní něco dozvědět dřív, než si ji na Steam, případně Alíkovi, zakoupíte? Pak čtěte dál...

  Autorka: Sysinka

  Čokoládové muffiny

  vydáno 21. května ve 4:00

  Typů muffinů (takových menších dortíků) je mnoho, ale dnes si ukážeme jen jeden, a to čokoládové muffiny. Pojďme se podívat na recept. Jako menší bonus se podíváme i na to, jak udělat čokoládovou polevu.

  Autor: Lopi

  Návštěvníci – jak dobře znáš expedici Adam/84?

  vydáno 20. května ve 4:00

  Úsměvný sci-fi seriál vypráví příběh o cestovatelích v čase, kteří se snaží v minulosti získat sešit budoucího laureáta Nobelovy ceny, ve kterém byl údajně popsán vzoreček umožňující přesun kontinentů v prostoru…

  Autor: –MM–

  Francouzský buldoček, uchrochtaný společník

  vydáno 19. května ve 4:00

  Francouzský buldoček je malý a hravý, ale hlavně uchrochtaný a uslintaný společník. Určitě ho všichni znáte! Zajímáte se o psy? Hledáte ideálního pejska do rodiny? Pojďte si prohlédnout krasavce z Paříže.

  Autorka: Betty_H