Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  1. část mé knihy Příběh Vypovězen Znovu

  vydáno  •  Knihy

  Ahojky! Chtěla bych vám představit 1. část mé knihy Příběh Vypovězen Znovu - stručné info, hlavní postavy a děj. Pokud vás to zaujme, pošlu vám svoji 1. část do pošty! :-)

  Schpindlers Haus.), © BakerStreet

  Ahojky! :-)

  Jelikož jsem tvůrčí typ, ráda bych vám představila 1. část své knihy, upřesním - románu. Na úvod si přečtěte několik znaků, podle čeho se tento literární žánr pozná.

  @)->- román je epický žánr s rozsáhlým dějem
  @)->- vyskytuje se zde mnoho postav
  @)->- jedná se především o prozaický žánr, málokdy veršovaný
  @)->- hlavní tematika - láska, příroda, vraždy

  Příběh Vypovězen Znovu se skládá z jednotlivých kapitol, přičemž každou kapitolu vypráví jedna z důležitých postav vlastními slovy, svým pohledem na věc a individuálně reaguje na jednotlivé situace.
  Postavy jsou inspirované reálnými lidmi z mého okolí - upřesním, že tito lidé jsou ve skutečnosti moc milí a mám od nich svolení, že je do psaní příběhů můžu vtáhnout. :-)

  Hlavní a vedlejší postavy, se kterými se při čtení můžete setkat:

  @)->-Patrick Schpindler - postava: hlavní, pohlaví: muž, věk: 17 let, titul: žák průmyslové školy a kytarista, karma: kladná, blízcí: Radim Schpindler, Dimitri Schpindler, Helena Havlíková

  @)->-Radim Schpindler - postava: hlavní, pohlaví: muž, věk: 40 let, titul: podnikatel, karma: zlá, blízcí: Patrick Schpindler, Dimitri Schpindler, Elvíra Schpindlerová

  @)->-Dimitri Schpindler - postava: vedlejší, pohlaví: muž, věk: přibližně 8 let, titul: žádný není znám, karma: zlá, blízcí: Patrick Schpindler

  @)->-Mates Havlík - postava: hlavní, pohlaví: muž, věk: 17 let, titul: žák průmyslové školy, karma: neutrální, blízcí: Moritz Schpindler, Marie Marinská

  @)->-Helena Havlíková - postava: vedlejší, pohlaví: žena, věk: 17 let, titul: žákyně průmyslové školy a fotomodelka, karma: kladná, blízcí: Patrick Schpindler, Mates Havlík, Dina Lustychová

  @)->-Moritz Schpindler - postava: vedlejší, pohlaví: muž, věk: 26 let, titul: nezaměstnaný (později církevník), karma: neutrální, blízcí: Mates Havlík, Leoni Milmanová

  Další vedlejší a epizodní postavy rozlousknete ve čtení anebo mrkněte na obrázek. :-)

  Základní dějová linie

  Patrick se narodí do rodiny vrahů, což bere díky okolnostem a zvykům jako samozřejmost. Jeho mladší bratr Dimitri je svými rodiči také zmanipulován a myslí si, že být vrahem je normální a dělá to z muže drsňáka. Jejich otec Radim je desetinásobným vrahem, těla svých obětí ukládá do své sběratelské místnosti pod víka překrásných rakví. Když nastoupí Patrick na novou školu, zamiluje se do dívky z vedlejší třídy, Heleny, která jednoho dne záhadně zmizí a Patrick společně s Matesem budou zjišťovat, kdo ji unesl či zavraždil. Všemu přijde na kloub až tento velice inteligentní Mates, který se zdá na první pohled jako úplný potrhlík, ale uvnitř sebe má geny detektiva. Dále se seznámí v baru s Moritzem, který mu ovlivní život.

  Úryvek z knihy na ukázku

  „Já do neznámých prostorů nechodím, sem mě nedostaneš!“ rozčiloval se brácha a mně ne poprvé ruply nervy. Chytil jsem ho za vlasy a odtáhl ho dovnitř, ať chtěl, nebo nechtěl. Táta se ujal role provázejícího, a než jsem si stačil všeho všimnout, spustil: „Stojíme přímo u první hrobky, ve které spí Rostislav Rössler. Povoláním byl lékař. Zemřel tragicky dne 30. 8. 2009 v 21:00 hodin letního času.“ „Ty jsi blázen, ale líbí se mi to!“ vykřikl Dimitri a pokoušel se otevřít hrobku. Otec opět zašátral v kapsách a vytáhl úzký bronzový klíček, který do klíčové dírky pasoval. „Tady máte náhled, jak takový lékař vypadal. Nevím, jestli bych ho neměl nazvat spíše katem, zemřel na vykrvácení adekvátní jeho povaze.“ Dimitri s nadšením přikyvoval a hlava mu šrotila nad dalšími skvělými nápady. „Tělo kata by měli po smrti rozložit švábové anebo krysy. Mám pro nějaké dojít?“ Zeptal se. Otec přitakal na tento bráchův úžasný nápad.

  Co bylo dále, se dozvíte při čtení. :-)

  V románu je také vložen můj z části autobiografický příběh (Nevěřím Vám), o kterém jsem se už dříve zmiňovala. Kdo by měl zájem o čtení - písni mi do pošty. :-)

  Momentálně pracuji na druhé části, ve které se tyto postavy budou vyskytovat pouze zřídka, ale přibydou nové a děj se znovu zajímavě vyvrbí. Snad se vám článek líbil, zatím pa, Alíkovci. ;-)

  Související Alíkovina:

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 19. května 2019 v 7:42.
  hamanama v něm napsala:

  Mám z toho takové smíšené pocity... na jednu stranu se mi to až tak nelíbí, ale rozhodně bych nechtěla říct, abys přestala psát, to vůbec ne, protože čím víc budeš trénovat, tím se víc zlepšíš.