Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  1. narozeniny mého deníčku

  vydáno  •  volný čas doma
  Dne 4. dubna 2016 uběhl přesně jeden rok od mého 1. zápisu v deníčku. Nevěřila bych, že u toho vydržím tak dlouho. Jak to ale všechno vlastně začalo?

  Začalo to tak, že jsem k vánocům 2013 dostala fialový linkovaný deníček s kočkou. Byl moc pěkný na to, abych ho popsala či pomalovala nesmysly. A tak mi rok ležel v šuplíku naprosto čistý.

  Když byl rok 2015, tedy po vánocích, rozhodla jsem se, že si do něj začnu psát, co jsem si v určitý měsíc koupila nebo co jsem dostala. Asi vám to přijde divný, psát si někam do deníčku, co jsem si koupila, ale věřte má to své výhody. Třeba tu, že díky těmto zápisům, zjistíte, kdy jste si danou věc koupili a jak už ji dlouho máte.

  Moje první stránka, kterou mám v tom deníčku popsanou, je ta, co jsem dostala na vánoce 2014. Takhle jsem to dělala do té doby, než jsem napsala svůj první zápis, který je zároveň nejkratší, který jsem kdy napsala. Bylo to dne 4. dubna 2015.

  No a od té doby to jelo. K některým zápisům jsem si začala malovat obrázky nebo lepit samolepky, s nákupy jsem samozřejmě nepřestala a začala jsem si do deníčku psát i významná data, jako jsou například narozeniny, Vánoce či vysvědčení a s tím i spojený konec školního roku.

  Nevím, kolik jsem přesně těch zápisků od té doby napsala, ale přes sto jich určitě bude. Taky tam nepíšu pravidelně jako třeba každé úterý, středu. Píšu tam jen, když se mi chce. Samozřejmě to není ale tak, že bych měsíc nic nenapsala, to bych asi nevydržela. Vsadím se, že tu bude aspoň jeden člověk, co řekne, že psaní deníku je hloupost. Podle mě ne, protože až si to jednou budete číst, tak zjistíte, jaké zážitky jste zažili nebo jaké trable jste měli, když jste byli mladší. Možná se tomu i jednou zasmějete.

  Já teď momentálně píšu do druhého deníku, který mám už skoro dopsaný a mám připravený nový, růžový s motýlky, který jsem dostala od mamky na Vánoce, jelikož mamka ví, že si píšu deník.

  Až si jednou budete listovat ve svém deníku, uvěříte, že to může být i zábava.

  Autorka: (14 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 2. května 2016 v 16:59.
  KrysaTheStrange v něm napsala:

  Mě deník vydržel maximálně tak.....11 dní.
  Pak jsem na něj zapomněla.
  Sice to byl příběhový deník, ale i ten se počítá ne?

  Příspěvek z 28. dubna 2016 v 8:06.
  Bella155 v něm napsala:

  deník

  Taky jsem si chtěla zkusit začít psát deník , ale nikdy nevím jak začít 25