Alíkovina

11. ročník Zlatého Ámose plný rekordů!!!

vydáno  •  Škola a poznání
Hned několika rekordy skončila základní část 11. ročníku ankety o nejoblíbenějšího učitele České republiky Zlatý Ámos 2004. Žáci základních a středních škol v ní přihlásili do ankety celkem 36 pedagogů.

Je to o šest přihlášek více než v loňském roce a dokonce o 14 více než předloni. Také poměr muži ženy je letos docela vyrovnaný - 19 ku 17. V minulých letech měly paní učitelky větší převahu. A velkým překvapením pro organizátory je, že z pěti měst republiky přišla více než jedna přihláška. Vede hlavní město Praha - pět nominací, po třech je z Brna a Příbrami, z Ostravy a Pardubic po dvou.

Všechny přihlášky si můžete přečíst, jsou zveřejněné na internetových stránkách Zlatý Ámos. Zároveň se s nimi právě teď seznamuje i porota (předsedou je jako v minulých letech MUDr. Jan Cimický). "Chystáme se na druhé kolo ankety, na semifinále," říká ředitel Zlatého Ámose Slávek Hrzal. Všechny navržené kandidáty pozvou organizátoři do Prahy, do zrcadlového sálu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Tam na základě přihlášek, testů a pohovorů s porotou bude vybráno šest finalistů, kteří se v pátek 26. března utkají o titul Zlatý Ámos 2004. "Semifinále má kromě pracovní náplně i společenskou část," dodává ředitel ankety Hrzal. "Všechny kandidáty přijme ministryně školství,mládeže a tělovýchovy a předá jim pamětní listy. Každoročně je to velmi milé a příjemné setkání."

Únorové semifinále je neveřejné. Žákům tedy nezbývá nic jiného, než držet ve školních lavicích svým oblíbeným pedagogům palce. Ale pokud právě ten jejich postoupí do finále, pojedou v březnu do Prahy s ním, aby mu pomohli při plnění finálových úkolů.

Autor:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (0)

O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!