Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  13 tipů, co dělat, když se nudíte

  vydáno  •  Volný čas

  Co dělat, když venku prší? Nebo když musíte být doma s nachlazením a nemůžete jít ven? Tyto tipy jsem sepsala společně s kamarádkou a ráda bych se s vámi o ně podělila.

  Co dělat když se nudím, © KrálíčekSušenka

  1. Jít ven

  Není nad to se jít projít, třeba s kamarádkou nebo kamarádem. Já si beru často s sebou koloběžku, kolo, švihadlo nebo třeba křídy. Venku se dá i dělat gymnastika, atletika, běhat (prostě sportů na ven je dost.) Nebo můžete jít třeba hledat kešky či kamínky. Nebo se jen projděte v okolí, nemusí se jen jezdit dál.

  2. Vyrábět nebo kreslit

  Kreslení mi moc nejde, takže radši vyrábím. Už mám tak vyzdobený pokoj, že se mi sem nic nevejde. :-D Nejčastěji vyrábím s kamarádkou a podle videí od „Tonni Craft and Art“. Mé nejoblíbenější vyrábění je z papíru, ale i z jiných věcí. Zde je pár videí (lehkých i těžších):

  3. Cvičit

  Cvičením se zažene nejen nuda, ale i uděláte něco pro zdraví. Cvičit můžete doma klidně podle nějakých návodů, ale klidně i jenom tak. Také můžete cvičit venku třeba na workoutových hřištích. Pár videí s náměty na cvičení:

  4. Vařit nebo péct

  Když jste doma, můžete se pustit do vaření. Udělejte oběd, večeři nebo nějakou buchtu. Receptů je spousta, takže si stačí jen vybrat. Samozřejmě to nemusíte dělat sami. Při vaření i pečení zažijete legraci, když vám pomohou kamarádi nebo sourozenci. Můžete se ale také učit od těch nejlepších, tedy kuchtit společně s rodiči nebo prarodiči! No a nakonec vše společně můžete sníst.8-P

  5. Uklidit si a pomoct doma

  Toto sice není moc zábavný tip, ale zase budete mít v pokoji čisto. Mé tipy na uklízení jsou:

  • udělat si z uklízení hru (třeba závodit, za jak dlouho pokoj uklidíte)
  • pustit si k uklízení hudbu
  • uklidit nejdříve větší věci a až poté menší (pokoj vypadá hned na začátku uklizeněji)

  Můžete si klidně dělat při uklízení přestávky (skočit se napít limonády, kousnout si do jablíčka), ale nikdy si nezačněte hrát s telefonem! To už se vám pak nic nebude chtít dělat. Taky můžete pomoci doma rodičům s domácími pracemi.

  6. Hrát, venčit, starat se o domácí mazlíčky

  Pokud máte zvířátko, tak se o něj můžete jít pořádně postarat. Uklidit mu pelíšek, klec, dát mu nové pití nebo jídlo, vyrobit mu něco. Nebo stačí se s ním jen pořádně pomazlit.:-3 Jinak já vyrábím Sušence (mému králíčkovi) hračky z toaletních ruliček. Hra s novou hračkou ji moc baví.

  7. Učit se

  Samozřejmě, učení není moc zábavné, ale úkoly se někdy udělat musí. A jejich vypracování zažene nudu hned. A jak zvládnout učení rychle a efektivně?

  1. Nekoukat se do telefonu!
  2. Začněte tím nejdelším a nejnudnějším, ať už to máte hotové.
  3. Zkuste si úkoly vypracovat společně s kamarády, rychleji to uteče. ;-)

  8. Hrát si s rodinou 

  Mladší sourozenci určitě budou mít radost, když si s nimi na něco zahrajete. Se staršími sourozenci můžete dělat i jiné věci, než si s nimi hrát. Třeba si s nimi jen popovídat, jít se projít a zkrátka společně strávit více času (samozřejmě pokud budou chtít). Můžete taky hrát společenské hry s celou rodinou nebo si vytáhnout staré hry a hračky.

  9. Zavolat rodině, kamarádům 

  Co takhle zavolat babičce nebo kamarádce/kamarádovi, které jste dlouho neviděli? Určitě budou rádi. Povyprávíte o sobě, vyslechnete jejich starosti i radosti. Nebo můžete poslat babičce nebo dědovi dopis. Já je píšu a babička má vždycky velkou radost. :-)

  10. Prohlížet si staré fotky, videa, obrázky

  Tohle je má oblíbená činnost. Vždycky se zaberu do prohlížení obrázků a strávím tím klidně i celé odpoledne. Nejlepší je vzpomínat na to, co jste u toho dělali. A prohlížení starých fotek s rodiči nebo s prarodiči! Dozvíte se zajímavé zážitky a uvidíte, jak čas při prohlížení starých fotek utíká.

  Můj první povedený obrázek

  11. Číst si

  Čtení knížek zabere dost dlouhou chvíli. Když je knížka zajímavá, tak při čtení uteče hodina, dvě, ... ani ten čas nepostřehnete! Mé oblíbené knihy: Psí záchranářky, Anna ze Zeleného domu, Příběhy pro malé rebelky a Vánoční překvapení. A jaké jsou vaše oblíbené knihy? Napište do diskuse pod článkem.

  Knihy

  12. Plánovat

  Narozeniny, jmeniny, Velikonoce, Vánoce, ... Důvodů k oslavám není málo. Naplánujte oslavu pro sebe, kamaráda, rodinné příslušníky. A co třeba rodinný výlet? Jaká místa v blízkém i vzdálenějším okolí si přejete v naší krásné zemi vidět? Sepište si nápady a nezapomeňte ani na to, co tam budete dělat. Říct tatínkovi, že chcete jet někam na výlet nebo do zoo je takové bez fantazie. Ale říct, že chcete navštívit bájné místo z pověstí Říp, to už je konkrétní cíl. A podívat se na hrad, kde byl vězněn Karel IV., když byl ještě maličký chlapec, to už je pořádný cíl výletu. Stačí si jen koupit diář nebo sešit a všechno si zapsat.

  13. Luštit

  Každý určitě má doma nějaké křížovky. Pokud vás nebaví, můžete třeba spojovat tečky, vybarvovat omalovánky nebo luštit bludiště. Také si můžete koupit nějaké časopisy (třeba Mateřídoušku nebo ABC), ve kterých je toho spousta. Pokud máte doma tiskárnu, můžete si různé luštěnky a rébusy najít na internetu a vytisknout si je.

  Bonus

  Být na Alíkovi, popovídat si v klubovně, napsat vtipnou větu na nástěnku (třeba o tom Copak asi dělá Pralinka2). Ale můžete se zkusit také zakousnout do Durinova dortu v ledničce. A co si třeba jen zahrát hry?

  Které z těchto tipů děláte? Co vás zaujalo? A co vás nebaví?

  Autorka: (13 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (10)

  Příspěvek z 17. června v 19:05.
  Andrejka7821 v něm napsala:

  Co je na tom, že chci do zoo? To je stejný cíl, jako Říp!:-o:-D:-D
  Vždycky si pořádně plánuji výlet, kde přesně v zoo budeme atp. Já tam jezdím ráda kvůli informacím, a těm zajímavým exkurzím!
  Všichni se tam jedou „podívat na zvířátka, jako jsou sloni a žirafy.“ Mě ale lákají ta zvláštní zvířata, o kterých se chci dozvědět více.

  A k článku: velmi pěkné, nápadité. Děkuji za super článek. Perfektní tipy na prázdniny. Mám ráda Deníky malého poseroutky, poněvadž to je vtipné. Dávám pět tlapek a určitě se inspiruji. Mám ráda to s tím prohlížením obrázků, také mě to moc baví.;-D

  Příspěvek z 17. června v 18:04, upravený po 16 minutách.
  FenečkaEjmi v něm napsala:

  Krásný článek, parádní tipy. Dávám pět tlapek! >X<- Já se nikdy nenudím, prorože všechny z těchto věcí (snad jen kromé toho uklízení O:-)) dělám :-D

  Příspěvek z 17. června v 15:18.
  tygřice8 v něm napsala:

  Super článek :-) mě se mi líbil, snad někdy něco využiji, jak psala Viki, ani já se nemám poslední dobou čas nudit :-D 5 tlapek je samozřejmostí!

  Vrek: pokud umím dobře číst, název článku je 13 tipů, co dělat, když se nudíte... Není povinností se nudit zrovna, když prší nebo jste nemocní... Můžeš se nudit i když je venku zrovna krásně. To, že tam Barča napsala, že se můžete nudit když prší nebo jste nemocní byl zrovna typ. :)