Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  25. ročník soutěže Zlatý oříšek hledá nadané děti!

  vydáno  •  Zlatý oříšek · mediální partner

  Již čtvrtstoletí nabízí Zlatý oříšek všestrannou podporu všem aktivním, šikovným a úspěšným dětem a dětským kolektivům České republiky, které vynikají v jakémkoliv oboru, nebo vytvářejí něco mimořádného, či společensky prospěšného.

  Zlatý oříšek – cena, © Nadační fond Zlatý oříšek

  Patrony letošního novoročního televizního finále budou opět velmi úspěšní a inspirativní zástupci různých oborů. Letošními patrony a podporovateli soutěžících jsou televizní moderátor a popularizátor vědy Maroš Kramár, olympijská medailistka v hodu oštěpem Barbora Špotáková a také hudební skladatel a zpěvák Ondřej Brzobohatý.

  Zlatý oříšek nemá žádné kategorie a soutěž je tak otevřena všem dětem od 6 do 14 let, jejich úspěchům, výsledkům v soutěžích, závodech, ale například i zajímavým ekologickým projektům či jinak prospěšným akcím.

  Ve finálovém televizním pořadu, který Česká televize vysílá vždy na Nový rok, se opět představí se svými schopnostmi a úspěchy 21 nominovaných dětí a dětských kolektivů z celé České republiky. V závěru tohoto pořadu bude vyhlášeno 7 vítězů, na které čekají prestižní ceny Zlatý oříšek a rozdělí si mezi sebou 140 000,- Kč.

  Vítězové Zlatého oříšku 2022, © Nadační fond Zlatý oříšek

  Úspěchem ve Zlatém oříšku získávají také příležitost prezentovat svou činnost a výsledky napříč médii, což je pro ně rovněž neocenitelná zkušenost a zajímavá inspirace pro celou veřejnost.

  Za dobu trvání Zlatého oříšku se do projektu přihlásilo přes 3 000 soutěžících dětí a náročným sítem jich mezi nominované prošlo téměř 700. V minulosti Zlatý oříšek také obdržel náš nejlepší šachista David Navara, motocyklový závodník Filip Salač nebo skvělý dětský pěvecký soubor BONI PUERI a mnoho dalších.

  Mgr. Jiří Kotmel, předseda Nadačního fondu Zlatý oříšek, který soutěž organizuje, doplňuje: „Chceme, aby děti poznaly, že jejich snaha a práce má smysl. Proto již 25 let realizujeme projekt, který nejen vyhledává, propaguje a odměňuje talentované a cílevědomé děti, ale především je dlouhodobě podporuje a dává jim celoroční motivaci něčeho dosáhnout. Pro takové děti děláme maximum i z toho důvodu, že jsou tím nejdůležitějším předpokladem naší lepší společné budoucnosti.“

  Přihlášku je možné vyplnit on-line na www.zlaty-orisek.cz, ale jen do 15. 10. 2023.

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 19. září v 17:24.
  Lososek v něm napsala:

  Mi přijde vtipná ta soška v článkovém obrázku :-D