Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  30 dní po pádu letadla

  vydáno  •  povídky
  14 vojáků se ocitne na neobjeveném ostrově a čeká je spousta nástrah.

  Neznámý ostrov, 1025 km od Ameriky.  Všichni se pomalu zvedají a zjišťují, co se stalo. Diví se, že pád přežili a nalézají na sobě zranění. Petr se jako první odvážil mluvit: „Co se to stalo?“"Naše letadlo spadlo a my jsme zázračně přežili,“ odpověděl Martin, který už kulhal obhlídnout pláž. George a Thomas už za mlada byli v zálesáckém oddíle, snažili se tedy co nejdříve rozdělat oheň. Naštěstí měl Thomas zápalky a suché dřevo bylo všude, tak to bylo lehké. Kryštof, kapitán skupiny, s Kamilem se snažili vymyslet způsob, jak přivolat pomoc. 

  Petr se taky zvedl a šel hledat zbytek letadla, třeba by se z toho dalo něco sestavit. Ozval se lidský křik a Jáchym s Liborem běželi zjistit, co se děje. Filip ležel, měl zaprášené oči a na noze měl tržnou ránu. V morseovce nahlásili nehodu kapitánovi a ten spustil svůj záchranný plán. Filip řval pořád a začal rudnout. Zdravotník Max byl informován a hned byl u Filipa. ,,Vypadá to špatně, jako nějaký nový jedovatý druh, nevím jestli mu to pomůže, ale aspoň to přestane tolik bolet.“ Max dal Filipovi injekci a mezitím přiběhl i Martin, který byl s obhlídkou téměř hotov. 

  Jarda, Dominik a Kristián mávali rukama a volali S.O.S. Dokonce měli i českou vlajku. Za chvíli uslyšeli rachot a uviděli letadlo. Volají co nejhlasitěji, mávají vlajkou, ale všimnou si, že letadlo je z Ameriky. „Rychle vlajku dolů a do křoví, jsou to Američani!“ volá Michal (pilot) s Patrikem. Letadlo vystřelilo, ale vojákům se nic nestalo. Výstřel polekal ostatní, ti se seběhli na místo odkud přišel. 

  Den 2. Neznámý ostrov

  Martin se pokoušel najít v pralese něco k jídlu, jenže se mu nepovedlo najít vhodnou potravu. „Tady snad nic nenajdu,“ mumlal si pro sebe Martin. „Co to tady... no to snad ne, vždyť to je Michal,“ divil se Martin. Přišel ke stromu, na kterém Michal bezvládně ležel a zjistil, že má na hrudi a na ruce tržnou ránu. „To je divné, cestou jsem nic nenašel.“ Vylezl na strom a podíval se z blízka. To, co si myslel, byla pravda. Michala zabilo nějaké zvíře.

  V tom se, ale něco šustlo a Martin se musel urychleně schovat. Nakonec zjistil, že to byl  jen Patrik, který hledá Michala. S Michalem přicházel i Kamil. Když si všimli Martina, ptali se po Michalovi. „Bohužel mám špatnou zprávu, Michal je tady na stromě mrtvý a zdá se, že ho zabilo nějaké velké zvíře.“

  Na Patrikovi bylo vidět, jak se mu hrnou slzy do očí. Naopak Kamil byl rozčílený a připravený všechny ty potvory zabít. „Kde jsou ty zvířata, jdu je okamžitě... !“ „Klid, hlavně žádnou paniku,“ uklidňoval Martin Michala. „Nevíme, jak jsou velká a nebezpečná, hledat je by bylo riziko,“ vysvětloval. „Máš pravdu,“ odpověděl Kamil. Patrik měl naštěstí mapu a tak se vrátili na pláž, kde bylo jejich tábořiště.

  Vzali sebou i tělo Michala na prozkoumání a zjištění, jaké zvíře se na ostrově pohybuje. „Máme špatnou zprávu, Michala zabilo nějaké zvíře,“ hlásil Martin. „Musíme zjistit, co to bylo za zvíře,“ se slzami v očích ze sebe dostal Patrik. „Jedině tak se tomu ubráníme,“ dokončil Kamil.

  Autor: (10 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.