Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  3D Planetárium v Techmanii: Co vše vás čeká

  vydáno  •  volný čas venku
  Co vše si musíte obstarat, než půjdete do 3D Planetária v plzeňské Techmanii ?

  Studie budoucí podoby planetária, které bude součástí plzeňské Techmanie. Vznikne ve zrekonstruované staré tovární hale škodovky., © Alík

  Nejdříve se musíte zaregistrovat na internetových stránkách Techmanie (www.techmania.cz), abyste si mohli zarezervovat vstupenky v podobě náramků. Registrace po vás bude vyžadovat i telefonní číslo, adresu i e-mail. Navíc se na váš účet tohoto vstupenkového systému mohou počítat i vstupenky jiných osob, které si ovšem budete muset zaplatit. A dokonce tento účet můžete použít i k zarezervování jiných vstupenek, třeba do celé Techmanie.

  Pozor, po zarezervování vstupenek se vám k celkové ceně připočítají i předražené dárkové poukazy, pozor na ně. Sjeďte na konec stránky a odstraňte je odkazy „Odebrat“, kterými se dají odstranit i vstupenky. 

  Nezapomeňte však pořádně vykrmit svoji peněženku. I bez dárkových poukazů nás vstupné stálo více než 500 Kč. I přesto to stojí za to. Ještě lepší je mít doklad. Na papír formátu A4 si vytiskněte doklad vaší platby za vstupenky pomocí odkazu „Vytisknout údaje o vstupenkách“ a vezměte si jej s sebou.

  Při vstupu do Planetária budete asi hodně překvapeni, to první, na co narazíte, je totiž obrovská expozice Zvědavý vesmír, která se skrývá nejen v nadzemní, ale i v podzemní části budovy planetária. Ještě větší překvapení je, že pokladna Planetária je pokladna celé Techmanie. (To nic, jen si dejte pozor na dveře na pohybové čidlo, otevírají se totiž směrem ven - ať vás neporazí!). 

  Opravdové planetárium se nachází v kupoli, která představuje Slunce. Na stropu jsou ještě zavěšeny modely planet sluneční soustavy. Ty ovšem nejsou v reálných vzdálenostech. Bylo zjištěno, že poslední planeta by se vyskytovala někde u Berouna (blízko Prahy a Karlštejna) . Určitě mimo Planetárium.

  Vchod má na LEVÉ straně od vstupních schodů do nadzemní části expozice Zvědavý vesmír. Už se těšíte?

  Autor: (13 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!