Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Diskuse k Alíkovině

  « Přejít na článek

  A co když strašidla existují?

  Nový příspěvek do diskuse:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Příspěvek z 21. března ve 2:48.
  Aristoteles v něm napsal:

  Ahoj,
  mám dva dotazy. Jak prosím vypadá kozel klečící v dřepu? A jak se dívá pohledem „vážně“? Prosím Tě o grafické znázornění.

  Děkuji za rozšíření mých obzorů.

  S pozdravem Lukáš.

  Příspěvek z 3. března ve 12:25.
  Tomášek_Spongebob v něm napsal:

  WOW

  Příspěvek z 26. února ve 20:56.
  Dari v něm napsala:

  Tak teď jsem si to celý přečetla, a.. jsem v šoku. Líbí se mi to, ale mám strašnou husinu.

  Upřímně, tento článek je jakože v pohodě, a děti jako já to berou jako strašidelný historky...

  Příspěvek z 28. ledna v 0:59.
  –MM– v něm napsal:

  Romulus-Caesar: To, že se renomovaní vědci bojí zkoumat nadpřirozené fenomény ze strachu o svoji reputaci, je převážně mýtus.

  Jediné stigma, které se s podobným výzkumem pojí, je, že by dělali ověřovací studii něčeho, co už dávno prozkoumali dřívější generace badatelů, místo aby věnovali úsilí něčemu užitečnějšímu. Ale pokud mají důvodné přesvědčení, že něco skutečně najdou, tak hurá do toho! Kdyby prokázali existenci čehokoliv, co se vymyká běžnému chápání fyziky, tak je čeká nobelovka, věčná sláva, všeobecné uznání kolegů, nekonfliktní zápis na Wikipedii, určitě časem i zmínka v Alíkovinách – prostě spousta skvělých odměn. ;-)

  Spekulace, že pozorování duchů někdy nějak vysvětlí věda, je stará už několik staletí. Spoustu jiných zvláštních jevů věda vysvětlila, ale duchy ne. Proč si myslíš, že je na ně potřeba nějaká technicky mnohem vyspělejší metoda? Mně přijde, že se nabízí úplně jednoduché vysvětlení: lidi mají bujnou fantazii, nejsou spolehliví pozorovatelé.

  Dodatek u Panny Marie Sněžné je Vatikánem posvěcený tým exorcistů - proč to říkám? Členy jsou i jeden psycholog a jeden psychiatr, právě kvůli vyvrácení možných duševních poruch.
  No, to je právě problém dogmatických systémů – zbytečně přiřazují lidem autoritu. To, že mají exorcisté odborný titul, nic neznamená, takhle vědecký výzkum nefunguje. I kdyby přední světový fyzik při převzetí Nobelovy ceny oznámil, že pravidelně vídá ducha, vyvolal by tím sice spoustu „8-o“, ale bylo by to fakticky vzato úplně fuk.

  Příspěvek z 27. ledna v 11:34.
  Romulus-Caesar v něm napsal:

  Diskutovat o vhodnosti zde mi přijde trochu iracionální. To se vážně nikdo nebál „strašidel“ ve skříni popř. pod postelí? Jako vážně? Nevím kolikrát zde budu muset opakovat, že jsem naprosto zdravý jedinec, který dokonce svého času byl dost skeptický k těmto věcem. Niméně, a ale...

  Jak píše Mari - třeba jednou někdo přijde na to, že to vše jsou lomy světel, podvědomí a kdesi cosi... zatím, jsem ale vysvětlení pro některé věci ve vědě prostě nenašel.

  Příspěvek z 26. ledna ve 20:19.
  Mari1 v něm napsala:

  Článek se podle debaty zde pohybuje „na hraně“ co do vhodnosti pro dětské stránky. Bylo chybou článek zveřejnit? Toto není lehké rozhodnout, kladných tlapiček má článek hodně. Děti zřejmě vnímají článek jen jako „strašidelné historky“. Nebo jen ti, kterým se článek nelíbí a třeba je i polekal, mlčí? To asi nezjistíme. Vždy se jednou za čas objeví článek, příspěvek v nástěnce, zápis v klubovně, kde bude obtížné rozhodnout, zda to či ono je ještě pro dětské stránky vhodné...

  Myslím si, že je tato debata zajímavá, ale asi by bylo nejlepší debatu zde ukončit.

  Vždy bude velký zástup lidi, kteří na duchy věří a budou tvrdit, že mají s duchy vlastní zkušenost. Další nemálo početná skupina je těch, kteří na duchy nevěří vůbec. Je tu ale ještě střed. Lidé, kteří neví, co přesně mezi nebem a zemí je, zda je toto možné vědecky dokázat...
  V dávné a dávné minulosti věřili lidé tomu, že nadpřirozené bytosti mohou za blesky, kroupy, sucho... Vše je nyní vědecky dokázáno a podloženo a nadpřirozeno za tím není. Třeba někdy někdo vysvětlí, proč jsou lidé, kteří by dali ruku do ohně za to, že ducha viděli, třeba ne.

  Příspěvek z 26. ledna v 11:41.
  Romulus-Caesar v něm napsal:

  -MM- v Německu probýhal v 90. letech program „Paranormální jevy ve světle vědy, kde tyto věci opravdu zkoumali pomocí vědních postupů. Některé věci se jim vysvětlit podařilo, některé ne. Docela doporučuji zkusit si to sehnat pár dílů je možná i na youtube. Dalším podobným programem pak byl team v USA, který se snažil pomocí triků a techniky vyvrátit různé fotografie a video záznamy myslím, že se to jemenovalo Akta Z, ale jistý si nejsem. Niméně i zde platí, že se některé věci podařilo objasnit a některé ne. Takže jakési pokusi o vědní přístupy k této problematice jsou, nicméně jak bylo řečeno v Akta paranormal /taky zajimavý francouzký dokumentární cyklus/ - žádný renomovanější vědec se do tohoto nepustí, přesně kvůli lidem, kteří hned mluví o duševních poruchách apod.
  Dodatek u Panny Marie Sněžné je Vatikánem posvětcený tým exorcistů - proč to říkám? Členy jsou i jeden psycholog a jeden psychiatr, právě kvůli vyvrácení možných duševních poruch.

  Příspěvek z 25. ledna v 17:28, upravený po 13 minutách.
  HeSaidHeLovesMe v něm napsala:

  Myslím, že je celkem zvláštní, co se tady řeší. Romulus-Caesar napsal článek o svých zážitcích, které jeho mysl zatěžovaly už nějakou dobu, a nejspíš doufal, že není jediný, komu se tyhle věci dějí, což je pochopitelné. Když vynecháme fakt, že s tím teda šel na dětský web, celkově nechápu přehnanou kritiku v komentářích (nebo co to je). Víra je ošemetná a pro někoho i velmi citlivá záležitost, a přesně tak, jak se smejky225 vyjadřuje k tématu nadpřirozeno, by jsem se já, nebo kdokoli jiný, mohla vyjadřovat k tématu bůh, za což by mě většina lidí sežrala tokovým způsobem, že to ani nejde popsat.
  Na závěr si myslím, že jít s tímto článkem sem, nebyl tak úplně nejlepší nápad, ale přehnaná kritika, která trochu zavání i agresí, není vůbec na místě. Každý si může věřit v co chce, stejně tak jako někdo věří v boha, tak někdo věří v nadpřirozeno, posmrtný život a podobně.
  Každý má právo vyjádřit svůj názor (samozřejmě pokud to není podáno fanatickým způsobem), a stejně tak má každý právo na to reagovat, ovšem klidně, konstruktivně a jako rozumný člověk, ne narážet na autorovo zdraví.
  Konec, šmitec, tečka.

  Příspěvek z 25. ledna ve 13:40.
  –MM– v něm napsal:

  Kdyby duchové existovali, byli by už dávno předmětem vědeckého zkoumání, podobně jako jiné zdánlivě neviditelné děje (třeba magnetismus nebo radioaktivita). Na světě je už skoro víc foťáků než lidí a záznamy nevysvětlitelných aktivit jsou vzácné. Máme kamery, které dovedou snímat i mnohem rychleji a přesněji než lidské oko, umí sledovat infračervené nebo ultrafialové světlo… a vidíme s nimi spoustu zajímavého, ale nic nadpřirozeného.

  Naopak se spíš předmětem zkoumání čím dál víc stává nespolehlivost lidských smyslů a jiné nedostatky, které se odehrávají v lidské hlavě. Například už dvě stě let existuje racionální vysvětlení, proč lidé, kteří přicházejí o zrak, vidí zdeformované lidi (démony?) nebo symboly. Kdybych já viděl ducha, pomyslel bych si, že jsem se zbláznil, přišlo by mi trošku arogantní předpokládat, že se všechny tradiční badatelské metody na poznávání skutečnosti zmýlili a že zrovna já mám to štěstí spatřit důkaz. Přijde mi, že esotericky uvažující lidé jsou příliš fascinovaní svojí jednoduchou pravdou, než aby se zamýšleli nad jejími složitějšími důsledky.

  Jedním z nedostatků lidského myšlení je mimochodem i zatvrzelá neochota naslouchat ostatním, která se na internetu projevuje výkřiky typu „tohle by se nemělo psát“ nebo „tento názor je mi ukradený“. :-D

  Příspěvek z 25. ledna v 10:19.
  Pony_In v něm napsala:

  Člověk může psát skoro o všem a vždycky ho někdo zkritizuje (já v duchy a nadpřirozeno věřím a znám hodně lidí co taky, takže dávám pět tlapekok)

  Příspěvek z 25. ledna v 10:16.
  Romulus-Caesar v něm napsal:

  Blébleblé: Tak kromě těch vysvětlení, co jsem podal v článku, jsem více nezjistil. Kdyžtak to můžem rozebrat v poště...

  smejky225: Jen běž, očividně to opravdu potřebuješ

  Příspěvek z 25. ledna v 8:49, upravený po 3 minutách.
  smejky225 v něm napsal:

  Spíš by si měl zajít k lékaři, který ho pošle na nějaké vyšetření.. Tam bych hledal vysvětlení těchto problémů...

  Příspěvek z 25. ledna v 8:28.
  Blébleblé v něm napsala:

  A už jsi zjistil co se ti to stalo? nějaké vysvětlení? hrozně mě tyhle věci zajímají:-)

  Příspěvek z 25. ledna v 8:04.
  Romulus-Caesar v něm napsal:

  Děkuji moc všem za krásné komentáře.
  Smejky je za mě otravný troll, takže mi je jeho názor ukradený.

  Příspěvek z 24. ledna ve 12:37.
  Zuzuška v něm napsala:

  Úžasný článek, přiznávám, že včera mi to usínání chvíli trvalo, no:-D
  Ale zpátky k článku - na duchy(asi) věřím, nic podobného se mi naštěstí nestalo. Pět tlapek a obdiv!

  Příspěvek z 24. ledna v 9:44, upravený vzápětí.
  Morell v něm napsal:

  Krásný článek, skutečně se dějí sousty věcí, kterým nerozumíme a dělají svět o dost zajímavějším místem, než naše běžná „materiální“ realita, která je nudná. Je mi líto, že se tohle na Alíkovi neprobírá více.

  Děje se mi taky dost takových věcí. Posledně, když jsem seděla v práci a psala, tak se mi někdo díval přes rameno, cítila jsem hlavu vedle svojí. Ale žádný člověk tam nebyl.

  Příspěvek z 23. ledna v 11:44.
  buffy-forever v něm napsala:

  Věřím ve věci mezi nebem a zemí ( neříkám že přímo v boha, ale prostě na osud, nějaké entity co řídí chod světa). U nás doma se dělo dost podivných věcí,a nejen mě,takže si myslím že to není náhoda,někteří lidi jsou prostě vnímavější..

  Příspěvek z 22. ledna ve 21:05, upravený vzápětí.
  Martinx109 v něm napsal:

  Nejlepší alíkovina co jsem kdy četl nemohl jsem se odtrhnout od obrazovky dokud jsem to nedočetl jestli to je pravda... Takhle to není že bych ti nevěřil ale co člověk to lež zvláště na internetu a spíš doufám že je tohle vymyšlené než realita protože tohle je jiný brutus nechci úplně najít kozla v posteli nebo ruku holky na mim rameně protože v té situaci bych asi umřel strachem.]:-)8=

  Příspěvek z 22. ledna v 17:29.
  Jančulka v něm napsala:

  už se mi několikrát stalo že jsem si myslela že vidím něco podobnýho jako ty ale vždycky to končilo tak že jsm se probudila naprosto s rozbušeným srdcem normálně v posteli. opravdu to nebyl sen?

  Příspěvek z 22. ledna v 16:20.
  Véna v něm napsal:

  No, přiznám se, že z duchů mám respekt, a tak si s takovýma věcma nezahrávám

  Příspěvek z 22. ledna v 15:59.
  SlečnaL v něm napsala:

  Ahoj na duchy nějak nevěřím, ale jak jsi to popsal tak pokud je to pravda (a nemáš nějaké halucinace atd. Né že by jsi je měl, ber to jen jako příklad) tak by se dal přesvědčit lec kdo. Sice ti věřím ale na duchy NEvěřím.

  Jednou se mi stalo to že:

  Když jsme šli do obchodu s oblečením (nebudu ho jmenovat) tak jsem se na chvilku odpojila od mamky a sestry, a měla jsem pocit jako by mne někdo sledoval, už jsem se lekla že to je "duch", naštěstí jsem za sebou spatřila jen panáka na oblečení8-D
  Takže se mi ulevilo.

  5 tlapek8-P

  Příspěvek z 22. ledna ve 13:31, upravený po 7 minutách.
  smejky225 v něm napsal:

  Ja osobně souhlasím s Verbumem, článek patří spíš na nějaký esoterický web.. Kdybych měl být ještě více kritický, tak bych spekuloval o duševním zdraví autora..

  Pokud by byl článek vydaný jako nějaká hororová povídka, byl by super, ale dle autora se jedná o jeho osobní prožitky.. Tím pádem je to pro mě kupa vymyšlených povídaček a to v lepším případě.. V horším případě trpěl autor nějakými halucinacemi apod...

  Ano, jsem kritický, ale nevím, zda je moudré vydávat tyhle nesmysly.. Jak říkám, jako povídka super, jako osobní prožitek totální blábol.

  Příspěvek z 22. ledna ve 12:19.
  verbum v něm napsal:

  Ahoj, po přečtení tohoto článku jsem hodně
  na rozpacích.
  Uvažuji, zda-li toto patří na alika...

  Příspěvek z 22. ledna v 11:21.
  Pětník09 v něm napsal:

  Super clanek!ok

  Příspěvek z 22. ledna v 11:14.
  Blébleblé v něm napsala:

  A našel jsi už na nějakou tu věc vysvětlení?

  Příspěvek z 22. ledna v 10:42.
  Vikomtík v něm napsal:

  Pěkný článek. 5 tlapekok.

  Příspěvek z 22. ledna v 10:32.
  DenisO v něm napsal:

  Zajímavé8-D 5 tlapek.

  Příspěvek z 22. ledna v 10:01.
  Emmicka245CZ v něm napsala:

  Tak kdyby se tohle stalo mně, tak už v životě neusnu...

  Příspěvek z 22. ledna v 10:01.
  JáJá1 v něm napsal:

  Zajímavé, ale určitě to má vše nějaké vysvětlení.
  5 tlapek

  Příspěvek z 22. ledna v 9:46.
  Kubik111 v něm napsal:

  strašidelný článek]:-)