Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  A cože to posloucháš?

  vydáno

  Klasická otázka, která mne vždy přivede do rozpaků. Poslouchám v podstatě vše, na co narazím, ale čemu skutečně holduji?

  Srpnové povodně roku 2002 poškodily část sbírek Českého muzea hudby., © Radkaa

  Díky staršímu bratrovi poslouchám metal a rock. Dymytry, Arakain, AC/DC ani Scorpions mi nejsou cizí.

  Díky youtube poslouchám pop a takové ty klasické věci. Jsem schopná zazpívat spousty písniček, ačkoliv nejspíše ne zrovna nejlépe.

  A pak tu je ta malá část mé osobnosti, která miluje folkovou a lidovou hudbu. Klasické dechovky, operní árie a jazz. Ovšem nejvíce miluji skupinu Asonance, překládají skotské a irské lidové písničky a poté je nám prezentují v češtině, ale i v originále. Byli první, kteří mě přiměli něco takového poslouchat. Je to úžasné a jsem unešená.

  Díky Dechovém Orchestru při ZUŠ jsem si oblíbila i mnohé dechové písničky. Jelikož ráda hraji na hudební nástroje a zpívám, tak mám spoustu lidových písní ve své paměti. Operní árie jsou mnohdy kouzelné a ukazují mi, že práce s hlasem musí být neskutečně složitá, jak mi mnohdy dokazuje můj kamarád. Nic mi nebrání v tom, je poslouchat. Od rána do večera. Mnohdy proplétám rock a dechovky, metal a folk, lidové písně a pop.

  Poslouchám cokoliv, na co přijdu, ale místo v mém srdci nedobytně patří folkové hudbě, která je mi asi nejbližší. Společně s nimi i lidové písně, ovšem mnohdy spíše ty anglické, skotské či irské, které mají svůj morbidní nádech, ale taktéž mají i své kouzlo. Bývají morbidní, ale i plné lásky a citu.

  Toto je hudba, kterou miluji. Ušla jsem dlouhou cestu, abych ji našla, a určitě ji nechci ztratit. Tak se mne prosím neptej, co poslouchám. Nemá to smysl.

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (20)

  Příspěvek z 15. října 2017 ve 22:14.
  BBJ v něm napsala:

  Despacito je úchylnější;-D

  Příspěvek z 14. října 2017 ve 14:24.
  dennisvet v něm napsala:

  Pokud myslíš Despacito - není to jako Sofia, je to něco jiného.

  Příspěvek z 14. října 2017 ve 12:07.
  Dubai v něm napsala:

  nebo znám espasito podobny jako sofia