Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Ach jo, zase Vánoce

  vydáno  •  Vánoce · Vyrábíme
  Už jste si asi z titulku všimli, že nemám ráda Vánoce. Určitě si říkáte: "No to je ale hloupost. Vánoce jsou přece super!" To sice jsou, pokud dostáváte darky VY! Já mám každý rok problém sehnat dárek rodičům nebo kamarádce.

  Nejkrásnější Vánoce 2009, © Adámek Holaň, 5 let

  Kámošce můžu dát přívěsek na klíče nebo náramek přátelství, ale abych pravdu řekla, jsem docela líná dělat nějaké náramky nebo vzít do ruky drátek a dělat přívěsky. Prostě se mi nechce.

  A co takhle dárky koupit? To bude taky problém - nemám na ně peníze. Nedostávám žádné kapesné. Přes rok mi to ani nevadí, moc neutrácím. Většinou dostanu od babičky, ale to ani na dárky nestačí. A abych dostala dárky jen já? Nepřichází v úvahu! Každé Vánoce jsem prostě zoufalá. Nevím, co mám dělat. Tedy nevěděla jsem do té doby, než mi poradila kamarádka...

  "Nemusíš kupovat dárky, ani je vyrábět - stačí, když nakreslíš podobizny rodičů, nebo třeba namaluješ zimní krajinu." To je nápad! Bohužel, jak jsem již říkala, jsem dost líná, ale co bych pro dárek rodičům neudělala, že? Tak jsem si vzala několik tvrdých papírů, nějaké štětce, kelímek s vodou, houbičku a tempery. Pak jsem vyrazila. Myslela jsem si, jak to bude krásný obraz... a on nebyl. Nebyl krásný. Byla to jen taková hnusná patlanina!

  Tak jsem si řekla, že prostě nakreslím vločku. Vzala jsem druhý papír a začala malovat. Taky hnus. Já snad vůbec neumím kreslit! Už mě nenapadlo nic dalšího, tak jsem se sebrala a šla domů. Cestou jsem ale zakopla a tempery se mi rozsypaly po chodníku. Zaklela jsem a začala je sbírat ze země. Když vtom se mi rozsvítilo! Rychle jsem posbírala barvy a začala se vracet.

  Posadila jsem se na židli a postavila před sebe stojan. Vzala jsem nejdřív nejtlustší štětec a namočila ho do červené. Počmárala jsem kousek papíru a pak namáčela do dalších barev. Všechny barvy jako by do sebe splývaly. Když jsem udělala pozadí, vzala jsem tuš a namočila do ní tenký čínský štětec. Namalovala jsem na pozadí černé vlnovky a pak nechala své dílo zaschnout.

  Když jsem došla domů, obdivovala jsem svoje dílko a jakmile dorazili rodiče, schovala jsem ho do tajné přihrádky. Rodiče na můj obrázek ještě nepřišli a já doufám, že se jim bude jako dárek líbit.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (~ 150)

  Příspěvek z 12. března 2011 v 10:01.
  Emulín123 v něm napsal:

  XD

  Docela tě chápu, že ti je blbý, když dostáváš dárky jenom ty. Taky to každý Vánoce řešim a taky nemám prachy a taky mám ruce jak polenoxD nejsi sama, chápu tě.

  Příspěvek z 11. března 2011 ve 12:47.
  justinbieber1 v něm napsal:

  Reakce na Domečekv:

  No tak je líná no a??? hlavně že někomu něco dá to je to o čem to je prostě dá rodičům dárek kterej vyrobila někomu to udělá radost a někdo si aspon pomyslí:Hlavně že je to od srdce

  Příspěvek z 11. března 2011 ve 12:45.
  justinbieber1 v něm napsal:

  Reakce na kakaryn:

  Kakaryn souhlasím s tebou tohle je fakt pěkně hnusný..prej trapnej obrázek..kdyby ta holka žila jako ty taky by jí to vadilo kdyby jí takhle někdo pomlouval..já mamce k narozkám vytvořila takovej provázek a na něm byli nalepený srdce z papíru a jakou z toho měla radost to hle je to o čem je ten článek hlavně že to něco dokazuje(ten dárek)