Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Adaptační kurz

  vydáno  •  Škola a poznání

  Byla jsem 5 dní na adaptačním kurzu a tady je popis, co jsem tam všechno zažila a jak to tam vypadalo. Snad se vám to bude líbit :-).

  Adapťák, © Aneta Nešporová

  Dne 11. 9. 2017 (pondělí) jsme vyrazili do vesničky zvané Řásná a tam jsme byli ubytováni 5 dní. Byli jsme ubytováni v chatkách a učitelé v hotelu. V chatce jsme trávili minimum času. Byli jsme hodně venku a hráli jsme všelijaké hry. Mojí oblíbenou hrou, kterou jsme si tam zahráli, je jednoznačně hra ringo. A hra, která mi absolutně nešla, je, že jsme stříleli ze vzduchovky (nevím, jestli se to dá brát vůbec jako hra). Dělali jsme tam různé hry, jako třeba: šli jsme do lesa a tam jsme měli různé úkoly a otázky a ty jsme museli vypsat nebo splnit. Také jsme hráli celkem zajímavou hru, a to, že jsme šli večer do lesa a sbírali stříbrné šišky (byly obalené v alobalu). Také jeden zajímavý úkol byl, abychom udělali přírodní obraz na stužku. Spočívalo to v tom, že na tu stužku jsme museli přidělat různé větvičky a kytky, no prostě přírodní věci. A jak vypadala naše chatka? Je tam 15 chatek a my jsme byli v chatce po 4 v chatce číslo 8. Byly tam 2 manželské postele a dvoje okna. Jedna manželská postel byla hned naproti dveřím a druhá manželská postel naproti malé kuchyňce. Také v chatce byla malá koupelnička, kde byla sprcha s toaletou. Jediné, co bych vyčetla koupelně, je, že hned nad toaletou bylo okénko a ostatní vás vidí. Taky v chatce bylo topení, což se dost hodilo, protože tam v noci byla zima.

  Takový můj malý zážitek:
  Dne 14. 9. 2017 hodně foukalo a chlapci z ročníku říkali, že bude hurikán, a velká většina holek tomu věřila, tak jsme se strašně bály, děti, které dělaly úkoly v letech, říkaly, že tam dokonce padají větve a stromy.

  Můj menší trapas:
  Taky jsme tam stříleli šípem na terč, vždycky jsme stříleli po dvou a já jsem ten šíp střelila na spolužákovu kšiltovku (naštěstí se mu nic nestalo, ten šíp tam jen dopadl). Jídlo mi tam moc nechutnalo, ale jedno jídlo, které mi tam moc chutnalo, byl řízek R^. Taky si tam pro nás učitelé vymysleli program, že jsme v džungli a že jsme se potkali s domorodci, tak jsme měli za úkol vymyslet si vlastní řeč a zazpívat domorodcům českou písničku, popřípadě i zatancovat. To vše jsme splnili. Jely jsme tam všechny tři třídy (A, B, C) a každá třída byla rozdělena na 3 skupiny: A1, A2, A3, B1, B2, B3, C1, C2 a C3 (C3 jsme byli my). Všechna družstva byla obodována různými úkoly a otázkami, naše skupinka (C3) se umístila na pěkném 4. místě.

  Jsem ráda, že jsem si to prožila, ale znovu bych tam už asi nejela. Doma je doma.

  Autorka: (12 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  Příspěvek z 10. června 2018 ve 14:56.
  Radumaru v něm napsala:

  Děkuji :)

  Příspěvek z 8. června 2018 v 19:36.
  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  Super článek :-)

  Příspěvek z 8. června 2018 v 19:28.
  Radumaru v něm napsala:

  Velmi děkuji :)