Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Adopt Me! – Roblox

  vydáno  •  počítačové hry

  Adopt Me! je jedna z tisíce her na online platformě Roblox a jedna z mých nejoblíbenějších, proto bych vám ji ráda ukázala a vysvětlila, jak se hraje, a třeba vás taky zaujme.

  Adopt Me! - Nursery, © Ladyx

  Úvod

  Hra Adopt Me! Je o zařizování, dekorování vašeho domu a plnění úkolů. Za splněné úkoly si vyděláte tzv. Bucks (virtuální peníze), které jsou při hraní této hry potřebné. Můžete si např. za ně koupit vajíčko, ze kterého se vám vylíhne mazlíček, ale také nové auto, jídlo nebo doplňky pro vašeho mazlíčka.

  Vysvětlivky

  Robux = měna v Robloxu
  Full grown = maximální věk peta (toho docílíte plněním úkolů). Prvně bude: Newborn, Junior, Pre-Teen, Teen, Post-Teen a nakonec Full grown.
  Trade = výměna věcí s někým jiným
  Neon pet = svítící mazlíček jednou barvou
  Mega neon pet = svítící mazlíček vícero barvami
  Offer = nabídka něčeho na výměnu (např. když někomu řeknete, že mu dáte kočku za psa, tak to znamená offer)

  Já jsem si hru oblíbila nejvíce díky sbírání mazlíčků a kočárků. Mazlíčci, kočárky ale i vše ostatní se dělí podle své rarity: common , uncommon (neobyčejné), rare (vzácné), ultra-rare (hodně vzácné) a legendary (legendární). Takže se snažím toho nasbírat co nejvíc, i když vím, že některé věci, jak jsou staré a tím pádem už méně časté, nejdou moc dobře získat, protože je má buď málo lidí, nebo je lidé vůbec nevyměňují.

  Jak s hraním začít?

  1. Na začátku se vás hra zeptá, jestli chcete být dítě (baby), nebo rodič (parent). Dobrou taktikou je si zvolit dítě, abyste si mohli vydělat více peněz. Jako dospělý si ale zase můžete zkusit někoho adoptovat (např. když budete hrát s kamarádem/kamarádkou, tak jeden z vás může být rodič a druhý dítě).

  Adopt Me! - Roblox

  2. Na začátku sice dostanete startovací vajíčko, ale z něho se vám vylíhne buď pes nebo kočka. To nejsou nějak vzácní mazlíčci a má je skoro každý, proto bych si koupila ve školce (Nursery) limitované vajíčko, které najdete v Gumball machine. Stojí 750 bucks a máte poměrně velkou šanci, že dostanete vzácnějšího mazlíčka. Také je přece jen limitované, takže až když se bude hra aktualizovat a přijdou nová vajíčka, tak už ta původní vajíčka nebude možné sehnat a lidé vám za ně budou většinou nabízet lepší nabídky.

  Adopt Me! - Roblox Gumball machine - limited Southeast Asia Egg

  3. Kupte si ve Farm Shopu vodu a jídlo – nejlépe obyčejnou vodu a sýr, protože na sýr stačí kliknout jednou abyste ho vy (nebo váš mazlíček) snědli. Na jiné věci musíte klikat vícekrát, což mi přijde zbytečné.

  4. Jděte do Safety Hub, který je hned vedle Farm Shopu, za agentem Jackem a udělejte si test toho, jaká nabídka je fér a jaká ne, abyste potom nebyli okradeni.

  Adopt Me! - Roblox (Farm Shop a Safety Hub)

  5. Dělejte nabídky, abyste měli lepší a lepší věci. Např. vyměňte common mazlíčka za uncommon mazlíčka atd.

  6. Udělejte neon mazlíčka. Toho uděláte tak, že když budete mít 4 stejné mazlíčky, kteří budou na nejvyšší úrovni (full grown) a půjdete do dveří pod kamenným mostem, kde je dáte na místa v kruhu, tak vám potom vznikne jeden neon mazlíček.

  7. Začátečnický dům si nějak nezařizujte a radši si vydělejte na nový, lepší. Nekupujte si zbytečně nějaké tapety nebo něco takového. Maximálně pelíšek, misku na vodu a jídlo pro mazlíčky.

  Tipy!

  Věděli jste, že si můžete nastavit svoji oblíbenou barvu? Postup je na obrázku:

  Adopt Me! - Roblox (favorite color)

  • Ve hvězdičce vpravo si můžete za počet nahraných dní vyzvedávat dárky.
  • Můžete mít svou vlastní rodinu. Stačí vpravo kliknout na obrázek panáčka s miminkem a kliknou na „create family“. Potom stačí poslat někomu žádost (kliknout na nějakého člověka nebo kamaráda v Robloxu a dát „invite to family“). Pak vám žádost o připojení do rodiny přijmou nebo odmítnou.
  • Do rodiny se můžete také přidat! Stačí na někoho, kdo už v rodině je (nad daným panáčkem je šedý rámeček „in family“) kliknout a dát „join to family“.
  • Jídlo zdarma můžete dostat ve školní jídelně (sendvič). Sice se vám neuloží do další hry jako jídlo, co si koupíte ve Farm Shopu, ale stále se to celkem vyplatí, protože nemusíte zbytečně utrácet bucksy.
  • Mazlíčka si můžete i koupit! Jsou dva. Jeden se nachází v shopu u kempu. Je to possum (vačice) a stojí 800 bucks. Druhá je goldfish (ryba) a ta se nachází v pool shopu a stojí 1 400 bucks.

  Adopt Me! - Roblox (Possum)

  Adopt Me! - Roblox (Goldfish)

  Související Alíkovina:

  Autorka: (13 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  Příspěvek z 3. června 2023 v 11:11.
  MedvidekBonnie v něm napsal:

  Gamma0: Ne mazlíčci tam vždy nebyli. Já sám si pamatuji, jak jsme na ně všichni s napětím čekali a jak nad námi na náměstí byl časovač. Takže ne, nebyli. Ale je pravda, že já roblox začal hrát ve čtvrté třídě, což je tak pět let dozadu.

  Příspěvek z 29. května 2023 v 9:35, upravený po 5 minutách.
  Gamma0 v něm napsal:

  Ty vado, mě by nikdy nenapadlo, že by z toho někdo udělal článek.Bože, tohle jsem hrála v 5 letech a teď kdybych prodala ty pety za peníze tak budu mít balík.Holka z města: tahle hra je PŘEVÁŽNĚ o tradování, jinak se to neliší od RPG, jakože je pravda, že zde můžeš mít postavený dům (moje vášeň v pěti letech :D, teď stavim za peníze jako builder pro servery na minecraftu *noice), ale máš ty pety a to je tak všechno a tradování je ta zásadní věc co se tam právě má dělat, nevim jak to vysvětlit, ale byl to už od začátku záměr vývojáře. (vim, že je to adopt me, ale tahle hra má 2 varianty hry, roleplay a tradování a tím tradováním se liší od ostatních her a nemůžeš se divit, že lidem se líbí ta odlišnost, navíc v petech se točí OPRAVDOVÉ PENÍZE a to není sranda) Jo a ještě peti tam byli vždy ne Medvidek bonnie?

  Příspěvek z 27. května 2023 v 0:12.
  Sofie99 v něm napsala:

  Tuhle hru jsem nikdy ráda neměla a nechápala jsem, co na ní lidi vidí... Po přečtení tvého článku se ze mě stal vášnivý hráč:-D