Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Advent nemusí být jen plný uklízení a shánění dárků

  vydáno  •  Vánoce
  Tento víkend začíná advent, období, kdy lidé začínají odpočítávat neděle, které zbývají do Vánoc. Pro někoho je to čas, na který se vůbec netěší. Ale jiní si ho dovedou náležitě užít. Čtenářka serveru Alík nabízí svůj recept, jak se dočkat Štědrého dne bez zbytečného stresu.

  Inspirujte se nápady na výrobu adventního věnce, © Profimedia.cz

  Pomalu, ale jistě se blíží Vánoce a s nimi i advent, který začíná tuto neděli. Advent je počátkem nového církevního (neboli liturgického) roku. Je to předvánoční doba, která je v křesťanství dobou duševních příprav na narození Ježíše Krista.

  Typická barva adventu je fialová. V mnohých rodinách je zvykem každou neděli adventní zapalovat svíci na advetním věnci. Věnec je symbolem vítězství a královké důstojnosti. V obchodech také můžeme spatřit adventní kalendáře, které mají ve své oblibě hlavně menší děti.

  advent

  Advent (z latinského adventus = příchod)zahrnuje období přibližně čtyř týdnů před Štědrým dnem a začíná vždy v neděli, která je nejblíž k 30. listopadu - svátku sv. Ondřeje. Délka adventu je pak 22 až 28 dnů. Více na www.ceske-tradice.cz či ve Wikipedii

  U lidí většinou advent znamená obrovské předvánoční nákupy, pečení, uklízení a často přebývající nervozitu. V naší rodině probíhá adventní neděle myslím si pěkným stylem. Dopoledne asi kolem 10 hodin jdeme jako každou neděli do kostela na mši svatou.

  Potom následuje oběd s rodiči a sourozenci. Před obědem však stačíme zapálit adventní svíci. Po obědě si povídáme, hrajeme různé stolní hry a už podle nálady poznám, že líp bych tu neděli asi neprožila. V době adventní si stále častěji uvědomuji jak moc důležitá je rodina a dobré vztahy v ní.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (14)

  Příspěvek z 4. prosince 2009 v 17:26.
  Karolínka12345 v něm napsal:

  Reakce na lucka604123584:

  taky se mi článek líbí, ale na to, že je to moc pro malé a ty jseš v pubertě musim odpovědět, že je to server hlavně pro děti od 3 do 12 let, takže klídek

  Příspěvek z 2. prosince 2009 v 17:17.
  lucka604123584 v něm napsala:

  nádhernej článek

  ale je to takové pro malé,já sem v pubertě.proboha.

  Příspěvek z 2. prosince 2009 v 17:15.
  lucka604123584 v něm napsala:

  Vánoce

  Vánoce jsou prima.opravdu se nemusí jen uklízet.ale mělo by se trochu pouklízet.