Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Adventní zamyšlení

  vydáno  •  Vánoce · Rodina
  Moje babička je milá starší dáma. Bohužel si moc nerozumíme a často se pohádáme i kvůli maličkostem. Asi před týdnem se u nás babička opět zastavila. Neměla jsem čas, spěchala jsem ještě na poštu, když se mě babi začala na poslední chvíli vyptávat, co ve škole, co kamarádi, atd. Odsekla jsem jí, že nemám čas. Řekla jsem to a už mě to mrzelo.

  Na Staroměstském náměstí se v sobotu přesně v 17:15 slavnostně rozsvítil vánoční strom. (26.11.2011), © iDNES.cz

  Fotogalerie

  Babička se zamyslela a potom mi s úsměvem sdělila, že jí to vlastně nevadí, protože spěcháme přece všichni. Potom mi podala čepici a pobídla mě k odchodu. Zaklaply za mnou dveře a já zůstala zamyšlená stát před nimi. Uvědomila jsem si, že vlastně spěchat zase tolik nemusím. Procházela jsem pomalu městem, vdechovala předvánoční atmosféru a přemýšlela nad tím, proč je všude dnes spěch...

  Proč se z oslav narození Ježíška stal marketingový tah obchodů na naše peněženky, proč místo svátků klidu, míru a pohody dnes uklízíme dům či byt a sháníme dárky pro naše blízké. Babiččiny Vánoce jistě vypadaly úplně jinak. Po domě vonělo domácí cukroví a františek, svíčky ze včelího vosku osvětlovaly místnost a nikdo nepřerušil klid a pohodu vyzváněním mobilu.

  V tu chvíli jsem si uvědomila, že babičce vlastně trochu závidím. Pošta počká. Teď musím za babičkou. Musím se dozvědět, jak slavila Vánoce, hučelo mi v hlavě. Nakonec jsem na poštu i na kroužek dorazila. Babi totiž přišla za mnou. Zapomněla jsem si doma šálu. Omluvila jsem se jí a moc hezky jsme si popovídaly. A když už se nejde vrátit v čase a mobily ruší advent dál, zkusme si alespoň zpříjemnit čekání na Vánoce rodinnou pohodou.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (18)

  Příspěvek z 2. ledna 2012 ve 12:40.
  estucha v něm napsala:

  Krásná fotka

  Hezké fotografie mmmmmmmmmmooooooooocccccccccc pěkný článek161025261918

  Příspěvek z 19. prosince 2011 v 19:41.
  uzovka101 v něm napsal:

  ZIZ

  Hezký článek 25

  chytrasova v něm napsal:

  Krásný článek.

  Krásný článek.25