Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Aerobik není jen lenošivé pohupovaní

  vydáno  •  sport
  Většina nezasvěcených lidí si myslí, že jde jen o relax nebo o jednoduchou metodu, jak zhubnout. Není tomu vždy tak. Existují i celostátní soutěže v komerčním nebo sportovním aerobiku. Jak taková soutěž probíhá a o co vlastně jde? To se vám pokusím v tomto článku povědět.

  Radost z vítězství, Alfafitness Pardubice, © Alík

  V září roku 2012 jsem začala chodit do Alfafitness Pardubice. Začátky byly opravdu těžké, protože jsem si myslela, že se jen dvakrát týdně protáhnu a zacvičím si. Místo toho mě čekal neskutečný zápřah, protahování do provazu, trénování skoků a techniky nebo třeba zvyšování kondičky během, nebo posilováním. Vše jsem nakonec zvládla a letos cvičím již 3. sezónu. 

  Základním rozdílem mezi nesoutěžním a soutěžním (v mém případě komerčním) aerobikem jsou hlavně povinné prvky. Jak už jsem zmiňovala, je to např. provaz, placka, prolez, jack, airjack, kufr, kosák a mnoho dalších. V komerčním aerobiku se soutěží v podiových skladbách.

  Nejdůležitější je vlastně show. Vybrané téma, kostýmy, hudba a hlavní je zaujmout porotu a sestavu neodcvičit, ale vžít se do ní. Usmívat se, prožívat každý prvek. Není to lehký sport, ale dá se zvládnout. Všem, co by chtěli začít, doporučuji prvně protahování a zvyšování kondičky a poté se až pokoušet o složitější prvky a přihlášení se do nějakého klubu. 

  Cvičím již 3. rok a tak mám za sebou dvě závodní sezóny. V sezóně 2012/ 2013 jsme se s naším týmem v kategorii 11-14 let z 11 závodů umístily desetkrát první a jednou, to se nám opravdu nepovedlo, čtvrté. Staly jsme se tak vítězkami lig: Bohemia aerobic tour a Žij pohybem. 

  V sezoně 2013/ 2014 jsme svůj titul obhájily a vyšplhaly jsme se opět na první příčky v České republice.

  Tak co? Nestojí ta dřina za to? Zkusit být nejlepší? A abych tu pořád neříkala jak je aerobik těžký, tak mi věřte, že u něj může být i zábava. A hlavně, pokud máte skvělou trenérku nebo trenéra, budete určitě z výsledné sestavy nadšení. A každá účast na soutěži je suprová.

  Je to skvělá zkušenost a v případě umístění vám to jistě vykouzlí úsměv na tváři. Doufám, že se vám tento sport zalíbí a třeba se jednou sejdeme na nějaké soutěži.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (9)

  Příspěvek z 28. ledna 2022 ve 14:04.
  Anonym8889 v něm napsala:

  Tak si zkus sportovní aerobik. Komerční dělám navíc k sportovnímu a vůbec na komerční netrénuju a stejně vyhrávám

  Příspěvek z 7. května 2015 ve 21:37.
  Roztomilousek11 v něm napsala:

  Reakce na Hermi66:

  Ehm.. no tak promiň, vím ze je to tvůj názor,ale tohle mě dokáže vyvést z míry.!!!
  1) Viděla jsi to jenom ve videu...
  2)Já aerobik dělám a miluju ho.
  3) vidíš to,ale nedělala jsi to!!!

  TA LOGIKA?!??!

  Příspěvek z 6. května 2015 ve 13:58.
  Krysačů v něm napsala:

  Reakce na matahary:

  A hlavně je nás na ploše hodně takže jde i o spolupráci :D Ale jsem ráda za tvůj názor :)