Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Agenti S.H.I.E.L.D. – recenze 1. série

  vydáno  •  televize · komiksy

  S postupným pokračováním v kinematografii a představováním komiksových hrdinů a padouchů v rámci televizních sérií se Marvel postupně rozrůstá. Jako jedna z úplně prvních je tato série. A o čem vlastně je?

  logo S.H.I.E.L.D.u, © Jack Kirby

  Celá série se odehrává v Marvel Cinematic Universe (MCU) a následuje tým agentů z, anglicky znějícího, Strategic Homeland Intervention, Enforcement and Logistics Division, zkráceně S.H.I.E.L.D., neboli fiktivní vládní agentury, která se zabývá nadlidskými a mimozemskými hrozbami.

  První sezóna se sestavuje z 22 dvou epizod po 40 minutách a představil nový tým agentů v čele s agentem Philem Coulsonem (v podání Clarka Gregga), o kterém se věřilo, že zemřel (ve filmu Avengers). V první sezóně se objevily i další postavy z MCU, včetně agentky Marie Hillové a Nicka Furyho.

  Začátek série byl pomalý, protože se hlavně soustředil na představení nových postav a nastavení příběhu, nicméně, jak sezóna postupovala, série se stala poutavější a více vzrušující. Prozkoumala následky bitvy o New York, která proběhla ve filmu Avengers, a odhalila existenci lidí se superschopnostmi, známých jako „nadaní“.

  Jednou z nejvýznamnějších dějových linií bylo tajemství toho, jak byl Coulson zase naživu. V průběhu začátku série je zmiňováno, jak dlouho byl opravdu mrtev. Bylo odhaleno, že Coulson byl vzkříšen utajováným projektem T.A.H.I.T.I., projekt určen pro znovuoživení padlého Avengera, který používal mimozemskou technologii. Toto však mělo svou cenu, musely mu být vymazány jeho vzpomínky celého T.A.H.I.T.I., protože začal mít halucinace.

  Dalším důležitým aspektem první sezóny bylo představení Skye-Quake (Chloe Bennet), hackerky Zálivu, která se později připojila k týmu. Skye byla zpočátku zobrazována jako outsider, někdo, kdo odhalil tajemství S.H.I.E.L.D.u (a to jenom s pomocí notebooku, který vyhrála v sázce).

  Dále také byli představeni pozoruhodní záporáci, včetně Stonožky-Centipede, organizace, která experimentovala na lidech s cílem vytvořit supervojáky. Také se i objevil hlavní záporák, zvaný Jasnovid, záhadná postava, která se zdála mít schopnost předvídat budoucnost. Finále sezóny ale odhalilo, že Jasnovid je jeden z řad agentů s vysokým umístěním.

  První sezóna také souvisela s událostmi filmu Thor: Temný svět, kdy se i ukázala Lady Sif (Jaimie Alexander), a Kapitán Amerika: The Winter Soldier – Návrat prvního Avengera. Později, tak jako ve filmu, se odhalilo, že Hydra infiltrovala S.H.I.E.L.D. na vyšších úrovních a několik postav z této série bylo tímto odhalením ovlivněno

  Autoři seriálu odvedli vynikající práci při začlenění událostí z filmu do pořadu, takže to vypadalo jako část MCU

  Celkově lze říct, že první sezóna byla solidní začátek série, i přes její pomalý začátek. Postupně našla své místo a přinesla několik vzrušujících příběhů a dějových zvratů. Herecké obsazení bylo vynikající a jejich chemie byla na obrazovce vidět. Také odvedla vynikající práci, když se spojila s událostmi z filmů, takže cítila jako pravá součast MCU.

  Pokud jste fanoušky, pak Agenti S.H.I.E.L.D. je seriál, který musíte alespoň jednou skouknout;-)

  Související:

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!