Alíkovina

Ahoj, ahoj, ahoj…

vydáno  •  Co nového u mě!
...kdybych teď chtěl pozdravit všechny, kteří mi napsali milé řádky do pošty na Alíkovi, tak nebudu celý den dělat nic jiného. Trochu si to ulehčuji a píši vám všem najednou. Snad mi to prominete. Věřte, že jste mne moc potěšili jak statečně jste se utkali se záludnými otázkami k Ledové Praze! Haf. A nemyslete si, že mezi těmi, kteří zodpověděli většinu otázek správně, byli samí Pražáci.

Radost mám i z těch, kteří si o víkendu užívali sněhovou nadílku. My pejsci to máme trochu složitější. Sice se moc rádi ve sněhu válíme a dovádíme v závějích, ale příliš nás nebaví návraty domů. Lidé nás totiž pak strkají do vany a myjí nám tlapky – prý abychom na nich neměli moc špíny a soli. Věřte, že dvakrát příjemné to není. Ale takový už je psí život. Haf.

Přáli jste mi také hezký víkend. Ale někteří mi přáli i hezký výkend. Tak jak to s tím zapeklitým slovem vlastně je? Mezi vyjmenovanými slovy po v ho nenajdete, předložka vy- to také není. Nahlédl jsem do knihy s názvem Stručný etymologický slovník jazyka českého. Etymologie (jak praví zmiňovaný slovník), je nauka o původu slov. O víkendu nám prozrazuje toto: je to konec týdne. Pochází z anglického week-end, složeného z week týden a end – konec. A píše se takto: víkend.

Někteří z vás mi napsali, že by rádi vyrazili ven, ale že nemohou kvůli nemoci. Tak ty zdravím zvlášť a držím jim palce, aby se co nejdřív uzdravili.

Mějte se báječně

Váš Alík


PS: Jak už někteří z vás objevili, k poradně Alík radí dětem, kde se ve spolupráci s psychology snažím radit jak vyřešit vaše malá i velká trápení, přibyla poradna další.

Jmenuje se Alík - dotazy k fungování webu. Do jedné i do druhé poradny se dostanete snadno. Stačí vstoupit do Alíkovin a tam si najít rubriku poradna (tady v textu jsem vám to připravil tak, že stačí kliknout na nápis s názvem poradny a jste tam!).

Jen moc a moc prosím: dotaz pokládejte POUZE jednou. Ušetříte čas mně i mým spolupracovníkům. A vždy se dobře podívejte, zda se ptáte v poradně, do které dotaz patří! Tedy: nežádejte paní psycholožku o radu s výrobou vizitky a od správců nevyzvídejte, jak nejlépe předcházet bolestem hlavy!

Autor: (6 let)
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (2)

Příspěvek z 28. listopadu 2008 v 19:18.
panacek v něm napsal:

alik je nejlepši

seš hodnej aliičkkuu772424242424.

Příspěvek z 27. června 2008 v 19:58.
juka v něm napsal:

juka

děkujeme alíku 1010101010