Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Ahoj, tady Linka bezpečí

  vydáno  •  Internet · Rodičům · Bezpečnost · Alík radí dětem · Šikana
  "Linka bezpečí, dobrý den," takové přivítání uslyšíš, když zavoláš na telefonní číslo 116 111. Můžeš na něj volat zdarma z celé České republiky. Je v provozu nepřetržitě – tedy sedm dní v týdnu, 24 hodin denně. Už patnáct let.

  © Radkaa

  Linka bezpečí pomáhá prostřednictvím bezplatného telefonního čísla dětem a mladistvým zdarma řešit jejich problémy. Proto na její číslo volej tehdy, když opravdu něco potřebuješ. Pamatuj, že pokud budeš volat "jen tak", nemusí se dovolat kamarád, který má opravdu vážný problém.

  Ne vždy se podaří na linku dovolat napoprvé. A to i přesto, že se u telefonních sluchátek v současné době střídá přes stovka konzultantů. Důvodů je několik.

  Tím první je skutečnost, že některé děti nejprve zkouší, zda to číslo opravdu funguje (a když se o tom ujistí, tak se pak třeba odváží zavolat a požádat o pomoc). Druhým důvodem je skutečnost, že někdo má tak vážný problém, že jeho řešení zabere více času. Tím nejhorším důvodem je, že se někdo nudí a tak zkouší, co se bude dít.

  Linka bezpečí slaví v těchto dnech 15. narozeniny. A tak není divu, že ji za ta léta využilo opravdu velké množství kluků a děvčat. Jak nás informovala ředitelka Linky bezpečí, Lucie Pešková, každým dnem se očekává osmi miliontý přijatý hovor.

  Linka bezpečí - 116 111

  nonstop bezplatný provoz z pevné i mobilní sítě

  E-mailová poradna pomoc@linkabezpeci.cz
  Chat Linky bezpečí chat.linkabezpeci.cz
  Pomoc online www.pomoconline.cz
  Linka vzkaz domů 800 111 113, 724 727 777
  Rodičovská linka 840 111 234, www.rodicovskalinka.cz

  Narozeninový koncert 

  K narozeninám patří dárky. Tím, z kterého má Linka bezpečí největší radost, je benefiční koncert. Uspořádá ho s patrony Richardem Krajčem, skupinou Kryštof a Pavlem Šporclem. Účast přislíbili také Jarek Nohavica a Ewa Farna.

  Koncert se uskuteční 28. října večer v pražském divadle Palace. Díky přímému přenosu České televize jej mohou sledovat i ti, kteří to mají do Prahy daleko.

  Co všechno děti trápí?

  LB 1Dalo by se říct, že všechno. Nejvíc hovorů se týká rodinných vztahů (22%), hned za nimi jsou potíže s láskou a partnerstvím (21%). Následují vrstevnické vztahy (12%), škola (8%), osobní témata (7%), problémy sexuálního zrání (7%), ostatní témata (6%), CAN (týraného, zneužívaného a zanedbávaného dítěte) (6%), závislosti (3%), šikana (3%)...

  Na Lince bezpečí v poslední době znepokojivě narůstá počet hovorů, které se týkají sebevražd. Zatímco v roce 2003 se s problémem sebevraždy obrátilo na Linku bezpečí kolem 50 volajících, loni jich bylo více než 300. Rostou také hovory týkající se sebepoškozování. Jejich počty se v meziročním srovnání 2008/2009 téměř zdvojnásobily.

  Nově sledovanou problematikou je internet. Jen v první polovině letošního roku se na Linku bezpečí obrátilo s touto tématikou 113 dětí a mladistvých. Nejčastěji je na internetu znepokojuje obtěžování cizí osobou, lákání na schůzku nebo zneužívání.

  Richard Krajčo

  Patron Linky bezpečí

  Richard Krajčo se stal patronem LInky bezpečí.Je mi ctí být patronem Linky bezpečí. Spolu s kapelou jsme se rozhodli podpořit činnost, která se nám zdá nejen smysluplná, ale i průhledná. A navíc jsme si vzpomněli na naše léta mládí.

  Občas se totiž člověk dostane do situace, kdy neví kudy kam a rodiče jsou v tu chvíli ne vždy vhodným parťákem na povídání. Nemusíte potkat někoho s mobilem v ruce, jak zrovna volá na Linku bezpečí, aby vám bylo jasné, že v dnešní době potřebuje každý nějaké zpovědnice, že má každý jistá tajemství, která ale musí na povrch, jen nevíme, kam se obrátit.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  Příspěvek z 10. října 2009 ve 21:57.
  Jarda_23 v něm napsal:

  Hmm

   tyhle informace se daji velice snadno najit na internetu14

  Příspěvek z 19. září 2009 ve 21:40.
  Radkaa v něm napsala:

  Reakce na Angi:

  Ahoj, pokud máš skutečně vážný problém, jsou v článku uvedené i adresy, kde se můžeš zepat přes e-mail nebo chat. Zároveň současné číslo Linky bezpečí patří mezi evropská čísla. To znamená, že funguje i v dalších zemích stejné číslo, ale dovoláš se tam na linku bezpečí té které země (pochopitelně také v jazyce, v kterém se v té zemi mluví).

  Příspěvek z 19. září 2009 v 19:06.
  Pavlik001 v něm napsal:

  15 let

  Já mám letos také 15. narozeniny od vzniku mého života 25!!!
  Konkrétně 20. října 2009. 22 Nazdar!