Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Akce se třídou „Bezpečnost bez hranic“ v Jeseníku

  vydáno  •  Škola a poznání

  Dnes vám v mém článku napíši o akci „Bezpečnost bez hranic“ v Jeseníku, na které jsem byla. Pokud rádi čtete o takových akcích, tak si to určitě rádi přečtete

  SOU a SOŠ EMKO, © marbo1212

  V pátek 6. 9. jsme my 9. třída a 8. třída jeli zájezdovým autobusem do Jeseníku na akci „Bezpečnost bez hranic“ a na „den otevřených dveří SOU A SOŠ EMKO“. Odjeli jsme v 9:00 a byli jsme v Jeseníku v 9:30 hodin. Tam jsme si udělali skupinky, abychom se neztratili, protože tam bylo skoro milion lidí, a tak jsme šli - Já, Natka a Lucka. Já si hned vyfotila SOU a SOŠ EMKO, když jsme byli u EMKA, vyfotila jsem si vojenské auto.

  Vojencké auto u EMKA , © marbo1212

  Pak jsme šli dovnitř do EMKA, kde jsme viděli stroje s obory: Strojirenství, stavebnictví, provozní technika, kameník, zedník, strojní mechanik, obraběč kovů a instalatér. Tak jsme si sedli na židle a pozorovali jsme studenty, pak tam byl hrozný smrad z těch strojů, tak jsme šli ven. Šli jsme na to velké hřiště za EMKO a dívali se na tu akci. Na EMKU jsem viděla záchranáře, kteří ukazují, jak vyprošťují člověka ze střechy. Byly tam stánky s bohatým občerstvením, tak já jsem si koupila párek v rohlíku, Natka si koupila hranolky s kečupem a Lucka taktéž hranolky s kečupem. Kdy jsme šli potom dál, uviděla jsem moji kamarádku Danielu z Jeseníka a řekli jsme si Ahoj $>. Mezitím nad námi letěla letadla, zahlédla jsem i vojenská auta, tank, hasičské auto s vybavením a policistku se psem, tak jsem to vše vyfotila $>.

  Letadla, © marbo1212

  Tank, © marbo1212

  Vojencké auto, © marbo1212

  Hasičské auto s vybavením, © marbo1212

  Vojáci stříleli, © marbo1212

  Podívali jsme se na akci vojáků, kteří stříleli z pistole po druhých maskotech a schválně je jako postřelili, ale bylo to nahrané, tak jsem si to vyfotila. Sedli jsme si na schody a pozorovali akci i okolí kolem nás. Když už bylo 11:30, sešli jsme se všichni u zájezdového autobusu. Tam jsem si všimla postavené památky s Ježíšem, tak jsem si to vyfotila, protože to bylo velmi pěkné $>.

  Památka Ježíše, © marbo1212

  Nasedli jsme do autobusu a vyjeli. Cestou autobusem jsem viděli velké stádo kraviček. Ve 12:20 jsme byli už na náměstí a šli jsme pomalu do jídelny na oběd a pak domů >X<-.

  Akce se mi velmi líbila $>. Mám ráda takovéto akce a ráda na ně jezdím $>. Akorát byla hrozná zima, ale to nevadí, i to se dá přežít$>. V EMKU se mi moc nelíbilo, smrdělo to tam a navíc je to střední škola, takže je to jiný než základka. Jinak jsem si celou akci užila, akorát ten párek v rohlíku byl mírně peprný, tak mě pálila pusa $>.

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  Příspěvek z 9. října 2019 v 16:14.
  Mari1 v něm napsala:

  Každý redaktor vydává ten článek, který uzná za vhodný k vydání. Tento článek jsem nevydávala a ač mi to nebudete věřit, nevydala jej ani majdula2000.

  Příspěvek z 9. října 2019 ve 12:07.
  majdula2000 v něm napsala:

  Tady je taky zase někdo chytrej, že, Petře? Myslíš, že každý redaktor má povinnost číst každý článek, který nachystal nějaký jiný redaktor? Zaplatíš nás, když tady budeme 24/7 a dělat jen a pouze Alíkoviny?:-D

  Příspěvek z 9. října 2019 ve 12:05.
  smejky225 v něm napsal:

  A proč to tedy redakce vydala, když pak stejně člověk musí hledat na internetu? Redakce měla po autorce požadovat, aby vysvětlila zkratky či neznámá slova, případně to mohla udělat sama redakce. ;-D Je pak tedy fajn, Majdulo, že tady poučuješ v komentářích, ale mohla si konat dřív. Je to i tak trochu tvoje chyba, že musíme hledat na netu věci, kterým nerozumíme.