Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Alea - dívka moře - Tajemství oceánů

  vydáno  •  Knihy

  Obsah jedné dětské knížky, prostě o čem to vlastně je. Je to třetí díl této série.

  Voda (Černé moře v Bulharsku), © Pralinka2

  Alea se jednoho dne k večeru probudila a najednou zjistila, že leží v teplé kajutě, a vtom si uvědomila, že je v bezpečí u svých kamarádů na lodi Crusis. Plachetnice se plavila na otevřené moře, přičemž cíl byl jasný - Island. Alea měla svůj osobní cíl - doufala, že se na Islandu setká se svým otcem. Vtom do její kajuty vpadl Sammy. Okamžitě si zalezl k Alee pod deky a nutil ji k mazlení, protože mu scházelo. Přitom měl za kapitána Bena, svého bratra, a Alea ho mírně popichovala, že se měl tulit k němu, když tam nebyla ona. Ben byl kapitánem, jelikož mu bylo osmnáct, tudíž za všechny ostatní zodpovídal, neboť kromě něj byli nezletilí.

  Sammy po chvíli s Aleou odhalil, že je nejspíš zamilovaná do Scorpia, se kterým byla pryč. Alea se mu to ani nesnažila vyvrátit. Sammy ji též nutil, aby mu povídala o jejich vztahu. Zrovna, když Alea chtěla Sammymu vyprávět, co je mezi nimi, tak se ozval Ben z paluby - blížila se totiž bouřka. Alee to mohlo být jedno, utopit se nemohla - měla takové strupy za ušima, které se ve vodě měnily na žábry. Během bouře vyšlehly plameny ze stěžně, ovšem nebyl to požár, nýbrž Eliášův oheň.

  Jedná se obvykle o elektrický výbor při bouřce, ale tohle bylo něco jiného - pomyslné plameny měly lidské obličeje. Navíc ještě začaly s dospívající posádkou mluvit i lidskými hlasy. Jednalo se o strážce bouřky - byli to Helmové. Helmové přišli, aby ochránili Aleu a Lennoxe od suchozemců, protože oni dva byli mořští lidé. Nutili je, aby skočili z paluby do vody. Alea s Lennoxem Helmy přemlouvali, aby je nechali s ostatními, protože jsou to správní suchozemci. Helmové se po menší poradě rozhodli, že tomu budou věřit. Helmové prohlásili, že se normálně suchozemcům neukazují, avšak tady udělali výjimku, protože Lennox může zařídit, aby na to všechno zapomněli.

  Pozdě večer Ben pronesl k Alee, že může řídit Crusis, i když to zatím nikdy nezkoušela. Ráno se potkala s Lennoxem a mluvili spolu o vážných věcech - o Lennoxova matce, která už nežije a nemá smysl si představovat, že ji někdy najde. Později se zjevila na můstku Tess a chtěla převzít hlídku. Dělala to vlastně z důvodu, aby Lennox nebyl s Aleou. Tess totiž poznala, že je Lennox do Aley zamilovaný. Crusis po několika hodinách vyplula na širé moře. Alea měla však ještě jiné starosti - čekala na telefon její milované pěstounky Marianne.

  Ta prodělala před několika týdny infarkt a Alea musela odejít zjistit pravdu o svém původu. Navíc od Marianne potřebovala svolení, aby mohla s ostatními plout na Island. Konečně Marianne zavolala. Marianne se ošívala. Už nyní lhala sociálce o tom, kde Alea je, ale nakonec jí to povolila. Alea si z lodi zavolala na Ropušnice - magická mořská stvoření, se kterými mohla mluvit díky svým schopnostem. Vedle Aley se zjevil Sammy, a to se Ropušnice okamžitě schovaly. Nakonec se od Aley nechaly přemluvit, aby se ukázaly i Sammymu. Ropušnice měly vzkaz pro Aleu i její kamarády na lodi, a to dosti důležitý.

  Poznámka redakce: Autorka článek zveřejnila také na této stránce: www.kritiky.cz/recenze-knih/2017/alea-divka-more-tajemstvi-oceanu.

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 27. srpna 2018 v 9:37.
  Antiruf v něm napsal:

  Ahoj všichni, super blábol. Moře hodně umí působit na naši mysl. To měla na Island raději letět letadlem, i když kdo ví, co by na to vymyslela.