Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Alea, dívka moře - volání z hlubin

  Viděla, jak se k ní blíží voda. Vykřikla. A potom spadla do vody.

  Alea dívka moře, Volání z hlubin, Tanya Stewnerová, © Albatros

  Viděla, jak se k ní blíží voda. Vykřikla. A potom spadla do vody. Náraz byl tak tvrdý, jako by ve velké rychlosti vrazila do zavřených dveří. Ale za chvíli se dveře otevřeli a pustili ji dovnitř. Alea se ocitla v mocném sevření ledové vody a zachvátila ji smrtelná úzkost. Začala zoufale kopat nohama a mávat rukama. Její rozum jí říkal, že zřejmě brzy zemře. Ale její srdce jakoby odporovalo. Tlouklo hlasitě a rychle, divoce rychle, ale nebylo to ze strachu. Najednou měla nepřemožitelný pocit, že její srdce tlouklo tak rychle z radosti.

  Kniha vypráví o mladé dívce jménem Alea, která žije v Německu. Jednoho dne Aleina pěstounka dostala infarkt a ona se vydá do města, kde se seznámí s partou dětí, které si říkají Alfa cru která se skládá ze tří dětí Bena, Samiho a Tess. Alea se později stala členkou skupiny a tak se vydali na cestu do nemocnice k pěstounce, která jí dovolí, aby nejstarší člen skupiny Ben se o Aleu staral a vyplula s nimi na moře, hledat svou matku.

  Tam je ale zastihne bouřka, při které Alea spadne do vody. Protože trpí vzácnou chorobou na kontakt s ledovou vodou a tak to pro ni mělo být smrtelné, ale pak Alea zjistila, že jí na prstech na rukou i na nohou narostly blány (plavací blány) a za ušima žábry. Zjistila, že je něco jak mořská pana. Ovšem své partě o tom nic neřekla.

  Jednou, když zakotvily v jednom přístavu našli tam kluka jménem Lennox, který hraje na kytaru a tak ho přijmou do jejich skupiny (ostatní hrajou na: Alea - skleničky s vodou, sammi - buben, Tess - akordeon). Náhle pak najdou tajný vzkaz kde je napsáno: Vy, kteří to dokážete přečíst, vydejte se k Loch Ness a tak pochopili, že jejich pátrání právě začalo.

  Druhý díl - Alea dívka moře. Barevné vody Autorka knihy - Tanya Stewnerová Moje hodnocení - 10 z 10 bodů.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuze

  Diskuze k článku  (6)

  aba346 v něm napsala:

  Alea

  Boužel ji dostanu až na vánoce takže pokračování bude až po svátcích.4

  aba346 v něm napsala:

  Reakce na Zoe-night:

  Já už mám další díl doma

  Zoe-night v něm napsala:

  Kniha

  Tuto knihu jsem četla....teď jen čekám, až bude v knihovně další díl 25