Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Alenka v kraji zázraků: Muzikál plný dětí začíná zkoušet

  Užíváte si prázdniny a nicnedělání bez každodenních školních povinností? Jsou ale i děti, které to mají o letošních prázdninách jinak.

  Hlavní role malé Alenky se ujmou zleva: Viktorie Tandlerová, Alžběta Hujerová, Kateřina Průšová., © Pixa-pro

  Poslední školní měsíc většina dětí už myslí na prázdniny u babičky, na sluncem zalité pláže nebo na skautský tábor. Do toho vytáhnout známky z matiky, dopsat všechny testy, dodělat výrobky z keramiky. A potom hurá na prázdniny. Klasický scénář většiny školou povinných dětí.

  Ale může to být i jinak: Pečlivě se připravit a uspět mezi desítkami talentovaných dětí na konkurzu, prostudovat scénář, naučit se roli a mnohdy i náročnou taneční choreografii. Od prvního prázdninového dne pak zkoušet v tanečním sále, později přímo v divadle, dojít zdárně k premiéře a několik dalších měsíců trávit víkendy i všední dny na jevišti.

  Být součástí divadelní rodiny je zážitek na celý život a děti, které mají velkou dávku talentu, trošku toho štěstí, ale především vrchovatý džbán píle, si cenné zkušenosti odnesou do dalšího života. Musí se naučit disciplíně a v neposlední řadě vyrovnat se i s určitou dávkou popularity ve svém okolí a pocitem, že jsou v něčem výjimečné.

  Začátkem léta zahájil zkoušky zbrusu nového muzikálu Alenka v kraji zázraků tým, který má na svém kontě uvedení velkolepých muzikálů Kapka medu pro Verunku a Sněhová královna. Kromě řady dospělých herců jako jsou například Dagmar Patrasová, Sabina Laurinová, Jan Čenský, Michaela Kuklová a další, je scénář postaven na dětských protagonistech. Děti ve věku od šesti do čtrnácti let se v pohádce objeví nejen v hlavních rolích, ale i v početné pěvecké a taneční company.

  Vzít partu malých capartů do koloběhu náročného zkušení a příprav muzikálu, stejně jako svěřit hlavní roli holčičky Alenky školou povinným slečnám, je trochu riskantní. Ale produkce Pixa Pro má s tvorbou pro děti a s dětskými herci bohaté zkušenosti a do dětských rolí svých muzikálových pohádek si vybírá nadané děti, které neztrácí dětskou přirozenost a hravost.

  Kateřina Průšová, Veronika Boháčová, Filip Vlastník, Mikuláš Matoušek a Milda Frýdl jsou těmi, kteří se v dětských rolích objevili už v Kapce medu pro Verunku či ve Sněhové královně. Všichni za sebou mají bohaté herecké zkušenosti a na jevišti baví malé i velké diváky.

  Avšak pro Alenku v kraji zázraků bylo potřeba najít větší množství dětských herců a proto produkce dlouho a pečlivě hledala další talentované děti a pozvala je na konkurz. Ten se skládal z choreografické a herecké zkoušky, všechny děti musely ukázat, že jsou dobrými zpěváky a především potom zaujmout svým přirozeným vystupováním před porotou.

  Po náročném celodenním konkurzu produkce nakonec obsadila do dalších dětských rolí již zkušenou Terezu Neradovou, nadanou Kristýnu Petrákovou, ale také úplné nováčky Alžbětu Hujerovou, Viktorii Tandlerovou a Kateřinu Průšovou. V chlapeckých rolích kouzelníků se objeví například Dominik Ross nebo Matyáš Kožíšek. Početná dětská company potom staví na dětech z dětského sboru Coro Piccolo.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuze

  Diskuze k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!