Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Aleš Háma: Nejvíc jsem se bál krvesajné babice

  vydáno  •  Alík · Dětský čin roku
  Aleš Háma je český herec, zpěvák, kytarista a moderátor. Je ale i čestným předsedou Nadačního fondu Dětského činu roku.

  Aleš Háma, © Championship Records

  Alíkova soutěž

  Do 25.8.2013 můžeš v Alíkově soutěži za svůj příspěvek s příběhem do Dětského činu roku  2013 získat i některou ze super cen. Více informací k soutěži najdeš v sekci Soutěže.

  Ceny do soutěže s Dětským činem roku 2013

  Dětský čin roku zahájil v letošním roce svůj devátý ročník. Snaží se ocenit dobré skutky dětí, které šíří dobro kolem nás. Projekt má sedm hlavních kategorií: Záchrana lidského života, Pomoc v rodině, Pomoc jiným dětem, Pomoc ostatním lidem, Pomoc přírodě, Dobrý nápad, Pomoc n@ netu.

  Pokud jste zažili mimořádný příběh, ve kterém jste se vy nebo vaši kamarádi stali hrdinou, napište o tom. Příběhy je možné posílat do 30. září 2013. Podmínky účasti najdete na www.detskycinroku.cz.

  Odborná porota vyhodnotí pět nejlepších semifinálových příběhů v každé z kategorií. Vítěze určí online hlasování, hlasovat bude možné od 11. do 31. 10. 2013.

  Mezi VIP patrony Dětského činu roku patří i Aleš Háma, český herec, zpěvák, kytarista a moderátor. Naše povídání se proto hrdinství a dětí nutně týkalo:

  Aleš Háma

  (* 6. května 1973 Karlovy Vary)
  je český herec, zpěvák, kytarista a moderátor.

  V roce 1988 nastoupil na Pražskou konzervatoř, kde studoval mimo jiné s Jakubem Wehrenbergem, Adélou Gondíkovou a Terezou Pergnerovou. Při studiu nastoupil do angažmá kladenského divadla. Po studiu pracoval téměř dva roky v USA.

   Po návratu stál u vzniku hudební skupiny Hamleti. S Jakubem Wehrenbergem nastoupil do rádia Frekvence 1, kde společně vysílali 7 let pořady Peřiňák, Hodiny zpěvu a tance, Nedělní filmovka, Knedlo zelo vepř aneb Každá rána dobrá a jiné.

  Ztvárnil postavu Doodyho ve svém prvním muzikálu Pomáda, poté se objevil například v představeních Rebelové, Tři mušketýři, Jak se lítá vzhůru a dalších. Jako moderátor pracuje prakticky pro všechny české televizní stanice, dále moderuje v češtině a angličtině celou řadu významných českých společenských akcí.

  Aleš Háma je ženatý a má dva syny.

  Kdy jste se naposledy bál jako dítě?

  Nejvíce jsem se asi bál na chalupě v Krušných horách. Na půdě měla hnízdo poštolka a brácha mi navykládal, že se mění v krvesajnou babici. Opravdu jsem z ní měl strach.

  Koho jste jako dítě neměl rád?

  Asi to nejde říct nějak globálně a paušalizovat to, ale většinou to byli ti, kteří mi neustále něco zakazovali a žalovali.

  Jaké vlastnosti vám u ostatních dětí v dětství imponovaly?

  Pochopitelně statečnost a odvaha.

  S tím souvisí i dětští hrdinové. Kteří to byli?

  Sandokan, Vinnetou, Rychlé šípy, Bud Spencer a Terence Hill a další.

  Dokázal jste se někdy zachovat tak, že jste se cítil být opravdovým hrdinou?

  Ano, vzpomínám si, že jsme jednou zachránili kotě ze střechy. Je to dávno, ale přesně si pamatuji, jak jsem lezl tím vikýřem a nevím, kdo se víc bál, jestli to kotě nebo já.

  Proč jste patronem Dětského činu roku?

  Jednoduché, zdánlivě obyčejné a mizející skutky, za které by se nemusel stydět ani žádný dospělák. Popsané chvíle, kdy jdou děti příkladem dospělým. Důkazy o tom, že děti a mládež nejsou jiní, než jsme byli my, alespoň v těch podstatných věcech. To jsou všechno důvody, proč jsem patronem projektu Dětský čin roku.

  Čím Vás děti dokážou nadchnout?

  Děti jsou pro mne Ti nejlepší divadelní diváci, jsou nejlepší kritici, protože jsou to ony, od koho se vám dostane upřímné odpovědi na jakoukoli otázku. A to je fakt, který aby člověk ve světě dospělých pohledal.

  Který dětský příběh Vám v rámci spolupráce na projektu Dětský čin roku zůstává v paměti? 

  Každý rok jsou jich desítky, ale do dnes si pamatuju vypravování Patrika z Krucemburku, který pomohl těhotné mamince při epileptickém záchvatu.

  Díky za rozhovor.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 12. srpna 2013 ve 12:20.
  kornetka320 v něm napsala:

  Ušlechtilé =)

  Jeden z mých oblíbených lidí ve světě showbiznisu =)
  Celé toto zaměření se mi moc líbí a moc tomu fandím. Někdy jsou to opravdu děti, kdo někomu zachrání život! I já jsem to už jednou udělala...