Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Alfa a Omega

  vydáno  •  Filmy, divadlo a muzikály
  V tomto animáku se vlci dělí na dva nesmiřitelné rody. Alpha a Omega.

  Vlčice, © iDNES.cz

  Vlci z Alphy mají ve svých řadách zdatné lovce a vlci z Omegy oproti nim v lovu značně zaostávají a jsou proto věčně hladoví a podřadní. Vlci se od sebe na první pohled liší i vzhledem a ti z Omegy připomínají tak trochu zaostalce. Vůdci z obou smeček trvají na uzavření sňatku mladé vlčice Kate a už jí vybrali ženicha. Pokud však manželství nebude zpečetěno, vyústí spor v boj o údolí nabízející hojnost potravy. 

  Srdce si však ani u vlků poroučet nedá a vlčice Kate se spřátelí s nešikovným, ale dobráckým vlkem Humphreym z Omegy. Následně jsou oba odvezeni správci z jejich parku do vzdálené rezervace pro rozšíření stavu.

  Zde se seznamují s novými přáteli, ale stesk po domově je silný a tak se vydají na cestu domů, na které zažijí dobrodružství a vzájemné sblížení. Je to mnohem sympatičtější animák než nedávný sovičkový povrchní opus od Snydera.

  Na jeho bombastickou animaci sice nedosáhne ani ve snu, ale rozhodující je v tomto případě příběh, který je divákovi předkládán poutavějším stylem. Vidět film v původním znění je také plus. Vlci promlouvají hlasem Justina Longa, zesnulého Dennise Hoppera nebo Christiny Ricci, ale u mě se nejlépe prezentovala hlasově nejlépe vybavená Hayden Panettiere jako Kate.

  Vlčí animák disponuje svižným tempem a není skoupý na akční poměrně napínavé sekvence. Body mu však sráží velmi naivní pojetí vedlejších postav a například kachny hrající golf nebo roztomilý medvídek do konceptu nezapadli ideálně. Rovněž scény, ve kterých vlci tančí nebo vyjí na měsíc, byly slabé, zvláště když po zavití jednoho z vlků z oblohy popadali ptáci a v několika dalších záběrech byli jako v mrákotách. Sympatický průměr se přes všechnu snahu tvůrců překročit nepodařilo.

  Co nemůže postrádat správné dobrodružství na cestě? Stopování, naskakování do rozjetých náklaďáků, rozzlobené medvědy, píchavé dikobrazy nebo setkání s husou golfistkou a kačerem coby nosičem holí. Jen se zeptejte Kate a Humphrey! Jsou to dva vlci z jedné smečky. Ovšem s pořádnými rozdíly.

  Kate je z rodu Alfa a její otec je jeden z vůdců smečky, takže se mladá vlčí dáma musí chovat podle toho, vznešeně a odpovědně vůči osudu celé rodiny (trochu připomíná bojovnici Laru Croft). Humphrey je Omega vlk, to znamená, že stojí na nejnižší příčce hierarchie. To mu umožňuje být absolutně svobodný, tráví celé dny s kamarády, baví se a paří.

  Aby zajistil klid ve smečce, otec Kate se rozhodne zasnoubit svou dceru se synem konkurenčního Alfa samce. Nicméně, čáru přes rozpočet všem plánům udělají lidé. Při lovu zasáhnou Kate a Humphreyho uspávající střelou.

  Oba mladí vlci pak procitnou daleko od domova v přírodním parku v Idahu, kde by podle lidí měli založit rodinu. Oni se ale rozhodnou jinak, vypraví se napříč kontinentem zpět domů, do Jasperova národního parku v Kanadě.

  Jak to ale dát dohromady, když Humphreyho heslo je „Ať se všichni baví!“, zatímco Kate prosazuje „Já jsem vůdkyně“? Při své dobrodružné cestě se naučí spolupracovat jako tým a  jak jistě brzy uhodnete, se do sebe zamilují.

  Jak je ale přivítá rozhádaná smečka? Podaří se jim zachránit vlčí rod?

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 22. dubna 2015 v 18:38.
  vikanocka11 v něm napsala:

  My sme sa to učili ...

  Učili sme sa o tom na prírodovede v škole . 25