Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Alík 2017: Alíka čeká spousta změn

  vydáno  •  Alík · rodičům · katalog dárků

  Jistě jste si všimli, že Alíkovi v posledním roce občas docházel dech. Chybová hlášení, výpadky v klubovně. Přesunuli jsme totiž Alíka na nové servery a zjistili, že na podobné skopičiny ho musíme napřed trochu vytrénovat a vycvičit, zkrátka ho nové kousky nejprve naučit.

  Alík, © Alík

  Jenže vytrénovat Alíka není jen tak. Na trénink Alíka je především potřeba spousta programátorů. Programování je časově náročné a velmi nákladné. Takže se začalo hledat řešení, jak Alíkovi pomoct. A chvilku to vypadalo velmi zle, dokonce tak, že Alíkovi již nebude pomoci. Tehdy jsme vás vyzvali k výběru dárků z Katalogu dárků, měli jsme vážné obavy, abyste o své bodíky nepřišli.

  Poděkování mediální skupině Mafra

  Přes deset let byl Alík součástí mediální skupiny Mafra a bylo mu v ní moc dobře. Rád by Mafře za péči poděkoval.

  Řešení se naštěstí našlo. Nová parta nadšenců, která má chuť Alíkovi rozproudit krev a vytvořit mu kompletně nové nástroje tak, aby vás Alík ještě víc bavil. Jsou mezi námi technici, programátoři i marketéři a společně se pokusíme vytvořit vám Alíka zbrusu nového a skvěle vyladěného, zkrátka v perfektní kondici pro 21. století. Hafana, který je splněním dětských snů.

  Samozřejmě to nepůjde hned, nejprve musíme vyspravit Alíkovi největší díry a zabezpečit fungování všeho, co máte nyní již k dispozici. Dobrá zpráva je, že veškeré výpadky by měly skončit nejpozději na jaře 2017.

  Pak postupně začnou přibývat i novinky. Obnovíme a naplníme Hernu, přidáme mobilní aplikace.

  Katalog dárků

  Znovu začínáme plnit Katalog dárků a vaše bodíky již nejsou v ohrožení. S velkou radostí potvrzujeme, že o své bodíky nikdo nepřijde a dárky můžete dál objednávat, jakmile je opět obnovíme v Katalogu dárků.

  Těšíme se na vaše nové Alíkoviny

  Varování

  Alíkovina nesmí být zkopírovaná či opsaná z jakéhokoliv jiného média (internetu, časopisu, knihy). Používejte jen vlastní slova a fakta dohledávejte. Používejte odkazy, kde jste své informace čerpali.

  Chcete psát o tom, co vás baví, trápí, co jste zažili? Máte zajímavého koníčka, kamaráda, hru? Chcete napsat o své oblíbené skupině či písničce? Doplňte YouTube odkaz na průvodní video. Zkrátka cokoliv, o čem byste chtěli, aby věděli ostatní. Zkuste napsat svou Alíkovinu a získat bodíky na svůj ůčet. Zde najdete formulář pro vložení Alíkoviny. A nezapomeňte vložit i svou fotku, to je fotku, kterou sami vyfotíte.

  Máte nápady, jak Alíka oživit?

  Pokud vám na Alíkovi něco chybí, pokud byste měli nápad, jak Alíkovi poradit a co by se vám na něm líbilo, napište do diskuze.

  Takže krásný nový rok 2017 se spoustou novinek. Máte se na co těšit.

  A trocha textu i pro dospěláky

  V lednu 2017 se Alík.cz rozloučil s mediální skupinou Mafra a.s. Jeho novým vlastníkem se stává společnost Ing. Mojmír Mojzík, která zastřešuje skupinu nadšenců, kteří věří v myšlenku bezpečného interaktivního komunitního dětského webu.

  Jsou mezi námi technici, programátoři i marketéři, lidé, kteří se dosud s Alíkem nepotkali i lidé, kteří s Alíkem v minulosti dlouhodobě spolupracovali. Společně se pokusíme vytvořit Alíka zbrusu nového a skvěle vyladěného.

  A ta důležitá zpráva, spolupracujeme s Policií ČR.
  Většina z nás jsou rodiče mladších i starších dětí, kteří jsou si jasně vědomi nebezpečí, která na děti ve virtuálním prostoru číhají. Jsme rodiče, kterým jde v první řadě o bezpečnost a ochranu dětí. Nadále platí, že bezpečnost webu je pro nás prvořadá a veřejně deklarujeme otevřenou spolupráci s Policií ČR.

  Na webu monitorujeme veškerou aktivitu, nahlížíme i do uzamčených chatů a sledujeme vše, co by děti mohlo ohrozit. V případě, že zjistíme jakékoliv závadné aktivity kohokoliv, sami je oznamujeme Policii ČR případně OSPOD.

  Chceme pro vás hafana, který je splněním dětských snů a současně není noční můrou pro rodiče.

  Rodičovské povinnosti

  Většina rodičů řeší dilema, zda sledovat dětskou komunikaci. Je to jednoduché. Je povinností rodičů vědět a znát kontakty a virtuální komunikaci svých dětí a chránit své dítě. Proto vám doporučujeme nahlížet do komunikace vašich dětí, sledovat jakékoliv závadné kontakty. V případě pochybností neváhejte a kontaktuje nás, společně ověříme, zda vaše dítě není ohroženo.

  Jednoduchá pravidla: Kdokoliv cizí kontaktuje vaše dítě a pokusí se převést komunikaci mimo Alík.cz, je potenciálním rizikem pro vaše dítě. Ze zkušeností našich správců je více než 90 % těchto pokusů vedeno snahou uniknout kontrole.

  Pokud vaše dítě dostane jakoukoli zprávu, které nerozumí, která je divná, která obsahuje slova, která se mu nelíbí, vynikající ochrana je: NEODPOVÍDAT. Ideálně by pak mělo následovat upozornění rodičů, správců nebo Alíka. Dospělí už si s dotyčným snadno poradí.

  Bezpečný web

  Díky těmto pravidlům jsme pro děti již více než 16 let bezpečným místem pro nácvik virtuálních dovedností. A věříme, že minimálně dalších 16 let budeme.

  Související:

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (49)

  Příspěvek z 8. ledna 2019 ve 12:28.
  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  Super, Alíku :-)

  Příspěvek z 6. ledna 2019 v 18:52.
  Alík v něm napsal:

  Přesně před dvěma roky byla podepsaná smlouva. :-)

  Příspěvek z 24. ledna 2017 v 17:13.
  Osqqi v něm napsal:

  Reakce na bbara12:

  Nebo třeba články o pravidlech pravopisu.