Alíkovina

Alík 2017: Alíka čeká spousta změn

vydáno  •  Alík · Rodičům
Jistě jste si všimli, že Alíkovi v posledním roce občas docházel dech. Chybová hlášení, výpadky v klubovně. Přesunuli jsme totiž Alíka na nové servery a zjistili, že na podobné skopičiny ho musíme napřed trochu vytrénovat a vycvičit, zkrátka ho nové kousky nejprve naučit.

Alík, © Alík

Jenže vytrénovat Alíka není jen tak. Na trénink Alíka je především potřeba spousta programátorů. Programování je časově náročné a velmi nákladné. Takže se začalo hledat řešení, jak Alíkovi pomoct. A chvilku to vypadalo velmi zle, dokonce tak, že Alíkovi již nebude pomoci. Tehdy jsme vás vyzvali k výběru dárků z Katalogu dárků, měli jsme vážné obavy, abyste o své bodíky nepřišli.

Řešení se naštěstí našlo. Nová parta nadšenců, která má chuť Alíkovi rozproudit krev a vytvořit mu kompletně nové nástroje tak, aby vás Alík ještě víc bavil. Jsou mezi námi technici, programátoři i marketéři a společně se pokusíme vytvořit vám Alíka zbrusu nového a skvěle vyladěného, zkrátka v perfektní kondici pro 21. století. Hafana, který je splněním dětských snů.

Samozřejmě to nepůjde hned, nejprve musíme vyspravit Alíkovi největší díry a zabezpečit fungování všeho, co máte nyní již k dispozici. Dobrá zpráva je, že veškeré výpadky by měly skončit nejpozději na jaře 2017.

Pak postupně začnou přibývat i novinky. Obnovíme a naplníme Hernu, přidáme mobilní aplikace.

Poděkování mediální skupině Mafra

Přes deset let byl Alík součástí mediální skupiny Mafra a bylo mu v ní moc dobře. Rád by Mafře za péči poděkoval. Těšíme se, že s mnohými z projektů Mafra a.s. budeme spolupracovat i nadále.

Katalog dárků

Znovu začínáme plnit Katalog dárků a vaše bodíky již nejsou v ohrožení. S velkou radostí potvrzujeme, že o své bodíky nikdo nepřijde a dárky můžete dál objednávat, jakmile je opět obnovíme v Katalogu dárků.

Těšíme se na vaše nové Alíkoviny

Varování

Alíkovina nesmí být zkopírovaná či opsaná z jakéhokoliv jiného média (internetu, časopisu, knihy). Používejte jen vlastní slova a fakta dohledávejte. Používejte odkazy, kde jste své informace čerpali.

Chcete psát o tom, co vás baví, trápí, co jste zažili? Máte zajímavého koníčka, kamaráda, hru? Chcete napsat o své oblíbené skupině či písničce? Doplňte YouTube odkaz na průvodní video. Zkrátka cokoliv, o čem byste chtěli, aby věděli ostatní. Zkuste napsat svou Alíkovinu a získat bodíky na svůj ůčet. Zde najdete formulář pro vložení Alíkoviny. A nezapomeňte vložit i svou fotku, to je fotku, kterou sami vyfotíte.

Máte nápady, jak Alíka oživit?

Pokud vám na Alíkovi něco chybí, pokud byste měli nápad, jak Alíkovi poradit a co by se vám na něm líbilo, napište do diskuze.

Takže krásný nový rok 2017 se spoustou novinek. Máte se na co těšit.

A trocha textu i pro dospěláky

V lednu 2017 se Alík.cz rozloučil s mediální skupinou Mafra a.s. Jeho novým vlastníkem se stává společnost Ing. Mojmír Mojzík, která zastřešuje skupinu nadšenců, kteří věří v myšlenku bezpečného interaktivního komunitního dětského webu.

Jsou mezi námi technici, programátoři i marketéři, lidé, kteří se dosud s Alíkem nepotkali i lidé, kteří s Alíkem v minulosti dlouhodobě spolupracovali. Společně se pokusíme vytvořit Alíka zbrusu nového a skvěle vyladěného.

A ta důležitá zpráva, spolupracujeme s Policií ČR

Většina z nás jsou rodiče mladších i starších dětí, kteří jsou si jasně vědomi nebezpečí, která na děti ve virtuálním prostoru číhají. Jsme rodiče, kterým jde v první řadě o bezpečnost a ochranu dětí. Nadále platí, že bezpečnost webu je pro nás prvořadá a veřejně deklarujeme otevřenou spolupráci s Policií ČR.

Na webu monitorujeme veškerou aktivitu, nahlížíme do mailů i uzamčených chatů a sledujeme vše, co by děti mohlo ohrozit. V případě, že zjistíme jakékoliv závadné aktivity kohokoliv, sami je oznamujeme Policii ČR případně OSPOD.

Chceme pro vás hafana, který je splněním dětských snů a současně není noční můrou pro rodiče.

Rodičovské povinnosti

Většina rodičů řeší dilema, zda sledovat dětskou komunikaci. Je to jednoduché. Je povinností rodičů vědět a znát kontakty a virtuální komunikaci svých dětí a chránit své dítě. Proto vám doporučujeme nahlížet do komunikace vašich dětí, sledovat jakékoliv závadné kontakty. V případě pochybností neváhejte a kontaktuje nás, společně ověříme, zda vaše dítě není ohroženo.

Jednoduchá pravidla

Kdokoliv cizí kontaktuje vaše dítě a pokusí se převést komunikaci mimo Alík.cz je potenciálním rizikem pro vaše dítě. Ze zkušeností našich správců je více než 90% těchto pokusů vedeno snahou uniknout kontrole.

Pokud vaše dítě dostane jakoukoli zprávu, které nerozumí, která je divná, která obsahuje slova, která se mu nelíbí, vynikající ochrana je: NEODPOVÍDAT. Ideálně by pak mělo následovat upozornění rodičů, správců nebo Alíka. Dospělí už si s dotyčným snadno poradí.

Bezpečný web

Díky těmto pravidlům jsme pro děti již více než 16 let bezpečným místem pro nácvik virtuálních dovedností. A věříme, že minimálně dalších 16 let budeme.

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (49)

Příspěvek z 8. ledna ve 12:28.
DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

Super, Alíku :-)

Příspěvek z 6. ledna v 18:52.
Alík v něm napsal:

Přesně před dvěma roky byla podepsaná smlouva. :-)

Příspěvek z 24. ledna 2017 v 17:13.
Osqqi v něm napsal:

Reakce na bbara12:

Nebo třeba články o pravidlech pravopisu.