Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Diskuse k Alíkovině

  « Přejít na článek

  Alík 2017: Alíka čeká spousta změn

  Nový příspěvek do diskuse:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Příspěvek z 8. ledna 2019 ve 12:28.
  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  Super, Alíku :-)

  Příspěvek z 6. ledna 2019 v 18:52.
  Alík v něm napsal:

  Přesně před dvěma roky byla podepsaná smlouva. :-)

  Příspěvek z 24. ledna 2017 v 17:13.
  Osqqi v něm napsal:

  Reakce na bbara12:

  Nebo třeba články o pravidlech pravopisu.

  Příspěvek z 24. ledna 2017 v 15:00.
  bbara12 v něm napsala:

  bmimonk

  6mohli bit tu vic her treba minecraft hodne soutezi a podomne 25

  Příspěvek z 24. ledna 2017 ve 14:59.
  bbara12 v něm napsala:

  bmimonk

  diki bože ze mate toho alika diki nemu se citim lip i pres problemy a tak pro alika udelam cokoliv


  101010LOVE ALIK101010

  Příspěvek z 18. ledna 2017 v 19:31.
  MorellTM v něm napsal:

  Reakce na Osqqi:

  Nejsou tu jen děti a navíc jsou ti i chytré děti.16

  Příspěvek z 17. ledna 2017 ve 20:06.
  ALX75 v něm napsal:

  Reakce na Osqqi:

  Pokud nahlašuješ v Klubovně neplechu, tak raději vždy současně napiš některému ze Správců Alíka i do pošty a popiš daný problém. Bohužel je tu stále z naší strany z důvodu technického omezení problém a riziko, že neplecha zůstane nevyřešena. Samozřejmě jsou podány návrhy ke zlepšení a zdokonalení této funkce jak z pohledu uživatelů, tak i Správců, ale zatím je lepší, pokud budete psát Správcům i do alíkovské pošty (kde můžeme záležitost řešit i později). Obdobně to samozřejmě platí nejen o Klubovně, ale také o nevhodných věcech na nástěnkách, vizitkách, zde v diskusích pod Alíkovinami, atd, kde nahlašovat neplechy přes formulář nejde. Myslím však, že bodíky pro "aktivní hlídače" nejsou dobrý nápad a to z několika důvodů, proto bych ponechal stávající systém, který je založen na dobrovolnosti a dobrém pocitu z toho, že se podílíte také svým způsobem na tom, aby byl Alík pro ostatní bezpečným místem.

  Příspěvek z 17. ledna 2017 v 15:17.
  Osqqi v něm napsal:

  Reakce na MorellTM:

  Solitaire na web pro děti? Nevím, nevím... 16

  Příspěvek z 17. ledna 2017 v 11:49.
  MorellTM v něm napsal:

  Reakce na –MM–:

  Držím palce, Drahokamový důl taky ráda hraju.
  Jinak, velký nadšenec naprogramoval úžasný Solitaire ve webovém rozhraní přizpůsobivý obrazovce, třeba by se dal kontaktovat, aby se dala jeho hra dát na Alíka, když sám poskytuje i offline verzi. (mluví anglicky)
  http://worldofsolitaire.com/

  Příspěvek z 17. ledna 2017 v 0:03.
  –MM– v něm napsal:

  Reakce na MorellTM:

  Průtok zpráv udržuje Facebook trvale při životě. Ale chápu, jak to myslíš, také mám raději stálejší vypiplanější obsah. Ideálně by tady na Alíkovi měly být i pomalejší části, i ty živější.

  Drahokamový důl by potřeboval také trochu zrenovovat. Jednak skoro tentýž JS teď běží i na straně serveru kvůli ověřování platnosti skóre (což na novém serveru asi tak snadno už nepůjde), jednak bych měl nějak zlepšit dotykové ovládání. Ale kdykoliv se k té hře přiblížím, skončí to tím, že jí hraju :-) … Jinak je pravda, že JS hry jsou mnohem nadčasovější než jakékoliv pluginové.

  Co se týče velikostí mobilů, tak sice mají fyzicky vysoké rozlišení, ale v prostředí webu simulují dvakrát až čtyřikrát nižší rozlišení, aby byly ty weby dobře čitelné i na malých displejích, což dává docela smysl. Při držení na výšku (= 90 % uživatelů) simulují tři čtvrtiny mobilů šířku okolo 320 až 360 pixelů. A do té musíme všechno nějak vmáčknout, včetně vizitek. Ani při zobrazení na šířku nebývá prostoru nazbyt.

  Díky za ty držené palce, budeme je potřebovat :-)

  Příspěvek z 16. ledna 2017 ve 21:34.
  MorellTM v něm napsal:

  Reakce na ALX75:

  Výborně, vidím, že už můj nápad dolaďujete k dokonalosti. 25

  Příspěvek z 16. ledna 2017 ve 21:32.
  MorellTM v něm napsal:

  Reakce na –MM–:

  Alespoň co vidím, tak na FB jsouv ěci důležité jen nové a svěží vydrží hodiny, maximálně minuty a pak už jsou zapomenuté. Když chcete do něčeho dát srdce, enděláte toproto, aby to další den bylo v propadlišti internetových dějin...

  No třeba zdrojový kód drahokamového dolu jsem si prohlédla i já... a javascript vydrží bez problému, alespoň myslím... Zdá se mi dost stálý i co se týká vývoje.

  Pokud byste někoho na to našli, tak flash hry se dají na html5, nebo javascript snad přepsat. Kdisi byl skvělým portálem na hry miniklip, ale ten po čase rychle upadl a dnes už o něm ani nevím.


  Trochu sebevědomí s mobily! I můj brácha má na mobilu rozlišení na šířku 1024 pix.(a na výšku vypadají stránky oklivě podle mě) Ale multikompatibilitu chápu, uvidíme..


  Držím palce.25

  Příspěvek z 16. ledna 2017 v 19:32.
  –MM– v něm napsal:

  Reakce na MorellTM:

  • Otázky, jak přesně bude web vypadat, zatím ještě neřešíme. Čeho přesně se máme vyvarovat? Po některých nápadech z FB pokukujeme.
  • Zvuková upozornění v klubovně jsou velmi dobrý nápad. Přemýšlím, jestli by je nešlo přidělat už do stávající verze webu…
  • O zasílání upozornění mailem na poštu uvažujeme.
  • Formátování vizitky bychom rádi rozvolnili, na druhou stranu ale potřebujeme, aby byl web responzivní (aby vypadal smysluplně i na mobilech při nízkých šířkách), takže musíme najít nějaký rozumný kompromis. Zatím nás nic nenapadá.
  • Hry vyrobené v Javě poletí pryč. Hry ve Flashi je asi budou brzy následovat, protože jeho podpora se propadá a stabilita i bezpečnost prohlížečového pluginu jsou čím dál strašidelnější. Už ani YouTube pár let nepotřebuje flash. Kdybys věděla o nějaké pěkné neflashové nejavové hře, která by šla upravit pro potřeby Alíka, jsme jedno velké ucho :-)

  Příspěvek z 16. ledna 2017 v 19:20.
  –MM– v něm napsal:

  Reakce na MorellTM:

  Práskač je ošklivé označení. Ten, kdo se angažuje při vymáhání pravidel, nemusí mít zlé úmysly, záleží snad hlavně na tom, zda ta pravidla jsou správná, ne? Když přes ulici uvidíš, jak někdo ukradne zuby bezbranné stařence, a pomůžeš dopadení pachatele, budeš odporná udavačka, nebo poctivý svědek?

  Jsou podle tebe pravidla na Alíkovi spravedlivá, nebo ne? Když nějaké dítě upozorní, že se podezřelá osoba snaží vylákat od ostatních dětí fotky, předpokládám, že v něm neuvidíš nebezpečného práskače, kterému bys nechtěla dávat příležitost…

  Příspěvek z 14. ledna 2017 ve 13:16.
  Kábéčko v něm napsal:

  Alík

  Ahoj, je dobře, že se někdo ujal Alíka, aby fungoval dál. Jako dospělý člověk sem občas zajdu, abych si něco přečetl. Myslím, že bezpečnost uživatelů je důležitější než cokoliv jiného, a to nejen na těchto stránkách. Přeji spokojenost uživatelů a jen málo případných problémů.

  Příspěvek z 13. ledna 2017 v 15:20.
  Osqqi v něm napsal:

  Reakce na MorellTM:

  No, když jsem v klubovně, tak stejně vše nahlašuji, ale třeba pro aktivní nahlašovače by byla nějaká odměna ve formě bodíků, což by chránilo tento web, který je původně určen pro děti.

  Příspěvek z 13. ledna 2017 v 15:16.
  Osqqi v něm napsal:

  Reakce na MorellTM:

  No, většina lidí sem stejně chodí už jen kvůli klubovně a většina lidí je starších deseti let, tak to je jedno... 21 Jinak si myslím, že pro ty starší je to dobrá příležitost, jak projevit své grafické nadání. Možná by se to dalo i zkombinovat i s nástěnkami a kluby, které jsem navrhl níže.

  Příspěvek z 13. ledna 2017 ve 13:42.
  ALX75 v něm napsal:

  Reakce na MorellTM:

  Zvukové upozornění v Klubovně na novou zprávu u stolu zní dobře, otázka však je, zda by to bylo vždy ku prospěchu věci. Určitě to má své opodstatnění v případě, když si někdo založí stůl a sedí u něj 2, 3 uživatelé, pak jistě ano. Ale v případě stálých stolů nebo prostě když by se někde sešlo více uživatelů (třeba i 30 uživatelů u jednoho stolu - a skoro každý tam bude něco psát), tak pokud by zvukové upozornění upozorňovalo na každou novou zprávu, tak by to působilo nejspíš docela rušivě a to nejen v tom případě, pokud potřebujeme pracovat ještě na nějaké jiné věci na počítači. Asi by tedy bylo lepší, pokud by toto upozornění šlo někde nastavit a aktivoval by si jej jen někdo v určitých případech, případně by se muselo vymyslet nějaké jiné řešení. Otázka taky je, zda by to mělo fungovat pouze na samotné příspěvky u stolu či také na systemové zprávy (týkající se například toho, že si někdo nový přisedl ke stolu, atd.)

  Upozornění na e-mail s poštou je dobrý nápad, ale asi by mělo být spíše také volitelné. Některé registrace na Alíka probíhají za  pomoci mobilního telefonu, tedy uživatelé zde e-mail uvedený nemají, to mimo jiné.

  Příspěvek z 13. ledna 2017 v 8:56.
  MorellTM v něm napsal:

  Reakce na Osqqi:

  Ano, je to web  pro děti a děti by měly mýt možnost rozvíjet svou kreativitu.4 Web design byl pro mne odrazovým můstkem k programování, myslím si, že by k tomu děti měly mít možnost přičichnout. Je rozdíl mezi tím, když si dokážeš hru zahrát a když si ji dokážeš vytvořit.25

  Příspěvek z 13. ledna 2017 v 6:38.
  Osqqi v něm napsal:

  Reakce na MorellTM:

  Mně se ty návrhy líbí, jenom by u toho čtvrtého bodu byl problém s technickými antitalenty, jako jsem já a také s menšími dětmi. Nezapomeň, že je to web pro děti. 16

  Příspěvek z 12. ledna 2017 ve 20:41.
  MorellTM v něm napsal:

  Reakce na Osqqi:

  S kluby souhlasím, s hlídači ne, to zavání práskači a v naší Republice bohužel práskači stále jsou a jsou nebezpeční. Neměla by se jim dávat příležitost.

  Příspěvek z 12. ledna 2017 ve 20:36.
  MorellTM v něm napsal:

  Dobře, že jste se rozhoupali k úpravám

  Souhlasím, že alíkovi přepracování prospěje, už tu nějaký pátek jsem a vývoj technologií jde stále kupředu. Je potřeba občas udělat pohyb. Problémů s webem jsem si opravdu všimla. Tak jen pár poznámek, co mi leží na srdci:
  1Prosím, ať to tady nevypadá, jako další kopie facebooku, tomuhle trendu podléhá příliš mnoho webů.
  6U stolů by bylo fajn přidat zvuková upozornění na nové zprávy, když není zorvna ono okno v prohlížeči otevřené, nebo zobrazené. (umožní to okamžitě odpovídat, když jste sami, z nudy se věnujete něčemu jinému, a někdo tam přijde, snáze se pak lidi setkávají)
  6Na poštu by bylo fajn mít možnost upozornění e-mailem.
  6Moc bych ocenila návrat možnosti upravit si formátování vizitky podle sebe pomocí web-kódu a css (včetně grafiky), třeba i na to udělat nějaký opravdu dobrý návod.
  1Je potřeba projít hernu a udělat revizi kompatibility her, javu používá málokdo (bez ní si některé hry nezahrajete a instalovat ji kvůli jediné malé hře?), flash zůstává v kurzu,(díky YouTube) ale i ten časem ustoupí html5ce a jejím následovníkům

  Vítám, že jste se do toho dali.

  Příspěvek z 12. ledna 2017 v 16:15.
  ALX75 v něm napsal:

  Reakce na aragon123:

  Bodíky bývají připisovány až po zveřejnění článku, zpravidla do 14 dní, nejdéle přibližně do jednoho měsíce. Někdy se to může prodloužit, protože pracovníci redakce čerpají například dovolené. Pokud do jednoho měsíce bodíky neobdržíš, nebo si myslíš, že Ti připsány nebyly, napiš pro jistotu poštou Alíkovi  (přezdívka Alík) a pozeptej se, případně napiš dotaz do technické poradny (kde odpověď najdeš asi do jednoho týdne, někdy déle, odpověď však bude veřejná).

  Příspěvek z 12. ledna 2017 ve 14:55.
  aragon123 v něm napsal:

  Reakce na ALX75:

  No to je divné,
  článek už vyšel ale bodíky se mi zdá že se nepřičetli :(

  Příspěvek z 11. ledna 2017 ve 20:59.
  fyrefli v něm napsala:

  Reakce na JokerCZ:

  jo a tebe ze všech nejvíc už tě sleduje půl České policie a celá Americká FBI a taky Hitlerovo gestapo
  Ne dělám si srandu oni se to tu snaží zabezpečit copak chceš aby se tady potloukaly feťáci uchyláci a podobná idividua?

  Příspěvek z 11. ledna 2017 ve 13:17.
  ALX75 v něm napsal:

  Reakce na –MM–:

  Ještě bych doplnil, že se rozhodně nejedná o nějakou novinku. Sledování aktivit uživatelů na webu je prováděno i dnes, bylo i dříve a v tomto ohledu se tedy nic nezmění. Například při vstupu do Klubovny jsou uživatelé výslovně upozorněni, že veškterá aktivita je monitorována. Podobně i u Seznamu Správců je tato informace uvedena: http://alik.idnes.cz/alik.asp?y=alik/seznam-spravcu.htm.

  Příspěvek z 11. ledna 2017 ve 13:14.
  ALX75 v něm napsal:

  Reakce na aragon123:

  Je tedy možné, že redakce e-maily ne vždy zasílá. Dříve však chodily. Je potřeba tedy sledovat i nově přidané Alíkoviny, v případě e-mailové adresy pro jistotu zkontrolovat, zda neskončila ve spamovém koši.

  Příspěvek z 11. ledna 2017 v 0:46.
  –MM– v něm napsal:

  Reakce na JokerCZ:

  V případě odůvodněného podezření z nekalé činnosti je nutné zasáhnout, to je jedna z předností Alíka – na rozdíl od většiny jiných webů garantuje dětem bezpečné prostředí – a v tomto ohledu se nic nemění. Nejde o nějaké svévolné šmírování.

  Příspěvek z 10. ledna 2017 ve 23:01.
  Mateas v něm napsal:

  Reakce na JokerCZ:

  Tak tak, treba zvyraznit dulezite info.

  Příspěvek z 10. ledna 2017 v 18:05.
  JokerCZ v něm napsal:

  to nás jako budete sledovat nebo co ??????

  ''Na webu monitorujeme veškerou aktivitu, nahlížíme do mailů i uzamčených
  chatů''