Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Alík, co to vlastně je?

  vydáno  •  Alík
  Tento článek je určen hlavně těm, kteří se rozhodují zda li si zde vytvořit účet.

  Alíkův stánek na Dětské planetě. Alík se svou novou kamarádkou., © Mafra

  1.Alík je něco jako bezpečná sociální síť.

  Ale jak to chodí, na sociálních sítích probíhá takzvaná kyber šikana. Alíka střeží správci a pokud nějakou neplechu propásnou, můžeš se na ně bez problému obrátit. Dokonce se z nich mohou stát tví kamarádi. Pokud narazíš na urážlivou, šokující nebo sprostou komunikaci, nahlas to správcům. Ti obratem vše vyřeší. Ale pravděpodobnost je velmi malá. Říkám to z vlastní zkušenosti. S Alíkem kamarádím přes 2 roky a na něco takového jsem narazila jenom jednou.

  Čtenáři píší Alíkoviny

  V této rubrice najdete texty dětí, uživatelů Alík.cz. Vizitku autora najdete kliknutím na odkaz v závěru článku. Pokud se chcete přidat a stát se autorem Alíka, můžete svůj text i s průvodní fotkou vložit zde. Svůj článek pak hledejte v Alíkovinách, v rubrice Čtenáři píší Alíkoviny.

  2.Alíkovy dárky

  Na Alíkovi také sbíráš bodíky. Za ty si potom můžeš něco vybrat v katalogu dárků. Každý den můžeš nasbírat maximálně 180 bodíků.

  3.Hravé učení

  Pokud jsi malý školáček nebo předškolák, hravé učení ti pomůže.

  4.Herna

  Na Alíkovi nalezneš hernu, kde můžeš hrát různé hry. Ti nejmenší se vyřádí v bezpečných Alíkových hrách, ti starší si užijí ostatní hry, kde si mohou vytvořit například farmu, zahrát si piškvorky, postarat se o pejska, stát se chirurgem a mnoho dalšího. V herně jsou ale i hádanky, pohádky (v této kategorii máš pohádkové knížky, audio knížky, videopohádky a písničky).

  5.Poradna

  Poradna se dělí na: Technické dotazy (Dotazy k fungování webu Alík) a Alík radí dětem. V první poradně najdeš odpovědi na naprostou většinu svých otázek ohledně fungování webu. Stačí si projít téma, které se otázce věnuje. V poradně Alík radí dětem se můžeš zeptat například na to, co je to menstruace, měsíčky nebo jestli dost vážíš a podobně. Otázky v této poradně jsou zpoplatněny a to 100 bodíky.

  6.Kamarádi

  Začnu od (asi) nejdůležitějšího. Seznam Kamarádů. Tady si hledáš nové kamarády. Pokud nemáš žádné kamarády, můžeš si je také najít v Klubovně. V klubovně jsou také správci, takže ani tady se nemusíš bát nějaké šikany a podobně. V Kamarádech také najdeš poštu. Tady si můžeš psát s kamarády nebo se někoho zeptat, jestli by s tebou chtěl kamarádit. Jsou tu i nástěnky, deníček, což je vlastně kalendář, kam si zapisuješ narozeniny, menstruaci, zážitky ze školy i první pusy a pohlednice. Tu pošleš třeba na dobrou náladu nebo když má tvůj kamarád narozeniny.

  6.Soutěže

  Pro vyplnění soutěže musíš vyplnit údaje v soutěžním formuláři a přidat i odpověď, nejlépe správnou, na soutěžní otázku.

  7.Vtipy

  Tady najdeš vtipy. Je jich hrozně moc. Můžeš si vybrat od Blondýnek, přes Pepíčky až po Školu. Pokud jsi přihlášená, můžeš ohodnotit jestli se ti vtip líbil nebo nelíbil.

  8.A konečně Alíkoviny

  Alíkoviny jsou noviny na Alíkovi. Mohou je psát všichni uživatelé Alíka, číst si je však můžou číst i nepřihlášení. Můžeš si přečíst jak se někdo měl na táboře, komu se líbila nějaká knížka, přečíst si recept nebo něco smutného, co si někdo musel přetrpět atd. Alíkovinu můžeš vložit kdykoli chceš, můžeš napsat o čem chceš, a klidně sem můžeš napsat i krátký příběh nebo básničku. Alík nezveřejňuje všechno, ale všem odpovídá. a tak pokud se ti to nepovede, můžeš si vymyslet něco dalšího. Za Alíkovinu dostaneš od 0 do 3.000 bodíků.

  Doufám, že tě tento článek přesvědčil, aby sis registraci na Alíkovi založil(a). Rozhodně toho nebudeš litovat. Pokud jsem tě přesvědčila, budu ráda když budeme na Alíkovi kamarádi.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 20. února 2014 ve 21:33.
  alíčekJR v něm napsala:

  Reakce na Nianaa:

  Ahoj, určitě se ti to povede já jsem psala asi 5 a 3 se mi otiskly

  Příspěvek z 16. února 2014 v 17:39.
  Nianaa v něm napsala:

  Dokážu to?

  Já jsem jednou napsala článek, týden nebo dva jsem čekala, ale neobjevil se 27. Tak jsem včera napsala další, doufám, že ten se povede 18. Držte mi palce1 10