Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Alík.cz získal od pražské ZOO cenu Divokého Richarda

  vydáno  •  Alík · co nového u mě! · Strážce pralesa
  Rádi bychom se s vámi podělili o radost z ocenění Divoký Richard, kterou získal Alík.cz za spolupráci se Zoo Praha na projektu Staň se strážcem pralesa. Divoký Richard je cena za výjimečný nápad v rámci každoročního ocenění sponzorů spolu s Velkým a Malým Richardem.

  Zástupci MF DNES přebírají Divokého Richarda pro Alík.cz, © Petr Hamerník, Zoo Praha

  „Jsem moc rád, že náš společný projekt se Zoo Praha zaujal nejen děti, pro které byl určený, ale i dospělé. Ocenění si moc vážíme a rozhodně chceme v podobných hravě vzdělávacích projektech pokračovat,“ uvedl za MAFRA Michal Hanák.

  Fotogalerie

  Scénář hry připravili Jana Ptačinská a  Michal Šťastný ze Zoo Praha. Doprovodné vzdělávací texty zajistila Martina Čermáková z magazínu Hobby.cz, který v rámci skupiny Mafra vytvořil projekt na pomoc gorilám Pomáháme gorilám. Ten se stal zdrojem informací pro etapovou hru Staň se strážcem pralesa. 

  Alík.cz navrhl formát a řešení a zajistil realizaci celého projektu ve spolupráci s programátory a ilustrátory ze Studia Bluered.  Dalším partnerem hry byla společnost ETA, která pro malé cestovatele připravila ceny, limonádovníky Bublimo.

  Chcete si hru vyzkoušet?

  O ceny už nehrajeme, ale stanoviště si můžete projít a vyzkoušet i nyní. Stačí kliknout na Herní plán.

  Zde najdeš herní plán

  Etapová hra Staň se strážcem pralesa běžela od června do září letošního roku a konceptem byla prázdninová výprava do Afriky, která měla za cíl zachránit gorilu unesenou pytláky. Ačkoliv již není možné hrát o ceny, projít si prázdninovou cestu můžete zde: Staň se strážcem pralesa

  Alík.cz už připravil pro všechny kluky a holky další akci, tentokrát pátrací hru Alíkova nadílka. Děti pátrají po žetonech, které jsou ukryté na stránkách Alík.cz a mohou získat hračky za více než padesát tisíc korun.

  Alík.cz je největším dětským webem v ČR se zábavně didaktickým obsahem v kombinaci s obsahem tvořeným přímo dětmi a je určený všem dětským věkovým skupinám. Pro děti do šesti let má sekci Hravé učení, pro školáky Hernu se spoustou her a zábavy, pro náctileté Alík funguje jako sociální síť s aktuálně 50 tisíci uživateli a Alíkovinami, které obsahují články připravené redakcí i samotnými dětmi. Alík je bezpečný portál pro děti se systémem správců dozorujících komunikaci.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!