Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Alík Ježíškem i v roce 2008

  vydáno  •  Co nového u mě! · Vánoce
  Dost jsem letos váhal, zda mám opět nabízet, že někomu z vás udělám radost. Jak už to tak bývá, všechno má svůj rub a líc. Zatímco jednomu či několika z vás udělám radost, ostatní jsou smutní, ba někdy i naštvaní, že těmi vybranými nebyli právě oni. Ale nakonec jsem si řekl, že to zkusím. A jsem rád, že jsem to udělal. Radost mi udělali mnozí z vás. Čím? Tím, že nemysleli pouze na sebe, že dokázali napsat kouzelná slůvka prosím a děkuji a vůbec mnoha krásnými vzkazy.

  Alík radí dětem, © Alík

  Přáníček přišlo hodně. Abych udělal radost všem, musel bych hlavně pořídit velikánskou hromadu mobilů, neméně velikou hromadu notebooků. Velký zájem byl tradičně o přehrávače MP3 a ještě větší o MP4, CD i DVD.

  Ale přáli jste si opravdu velmi pestré množství dárků: oblečení, živá zvířátka (nejčastěji psy a koně, papoušky) a chovatelské potřeby pro ně; fotoaparáty, mikroskopy, panenky, společenské hry i stavebnice, knížky, skateboardy, kola, lyže, brusle na led i kolečkové, koloboty; deníky s heslem, žehličky na vlasy, panenky. Mezi počítačovými hrami je dlouhodobě asi největší zájem o The Sims.

  Moc mne potěšila řada z vás, kteří nemysleli pouze na dárky pro sebe, ale přáli si něco pro své blízké. A to ať už z důvodu, že třeba někomu něco rozbili a byli by rádi, aby proto, že je někdo nemocný. Jenže právě to poslední přání, ač bych chtěl nejvíc, splnit já – Alík – nedovedu. Tak budu aspoň držet tlapky, aby se všechny vaše maminky, sestřičky, bráškové, tatínkové, babičky a dědečkové uzdravili.

  Do normálních dopisů se nahlížet nemá. Obsahují tak zvané listovní tajemství, které by měl znát jen ten, kdo dopis píše a kdo dopis dostává. Ale s přáníčky to bylo trochu jinak. Byla vystavená veřejně tak, že si v nich mohli všichni číst. Já si je se svými spolupracovníky pročetl všechna. Dlouho jsme se nad nimi radili, dlouho jsme vybírali.
  Splnit jedno velké a nebo víc menších přání? Splnit přání někomu, kdo sem píše již druhý, třetí rok?

  Pár nahlédnutí do vašich přáníček, pozdravů a vzkazů:

  • Alena Vaculíková, Uherský Brod: Tady je tak spoustu dětí. Že to ani moje pidi přání nepůjde. Minule jsem taky takhle soutěžila jenže vyhrálo nějaké jiné dítě. A víš že mu to přeju? Nejkrásnější je vidět na dětském obličeji úsměv a hlavně když je šťastný ;-) Tak přejdeme k věci ok? Přála bych si Motorolu V3C. Vím že je to trochu dražší přání, ale ani nevím jestli mě vylosují. Přesto vám přeju veselé vánoce a šťastný nový rok : Děkuju za tuhle možnost ZNOVU!! : )
  • Alenka: 'To aby můj bráška byl vyléčen z epelepsie, a samí puzzle.
  • Anna: Milý Ježíšku, přála bych si takové přání které mi asi nemůžeš splnit. Přeju si, aby moje sestra už neměla bezlepkovou dietu a aby nemusela pořád jezdit do nemocnice. Tak bych jí chtěla splnit její přání. Přeje si mobil sony ericsson C702, poněvadž ten její už dodělává... Děkuji ti kdyby si to mohl splnit.Ahoj.
  • Anonymka, Praha: Moji rodiče nejsou zrovna třikrát bohatý a je to poznat na mém oblečení: je onošené a od Číňanů. Proto si přeju vyměnit celou skříň oblečení za nové a značkové oblečení, aby se mi ve škole už nesmály.
  • Barbara Břízová, Chotíkov: Štěstí pro všechny lidi na celé planetě a pro všechny zdraví. Také mír pro celý Svět. Potom také, aby měl každý tolik peněz, aby měl na důležité věci. Ale na ty opravdu důležité. Třeba na to, aby mohl chodit do školy atd. A pro všechny hodné rodiče.
   Vím, že tyhle přání asi nedokážeš splnit, ale opravdu bych si to přála. A tak si přeji něco, co splnit můžeš. Přeji si nějakou knížku, protože hodně ráda čtu=D=D Děkuju!!
  • Barbora Votinská, Praha: Pročítala jsem přání na Alíkovi a uvědomila jsem si že všichni chtějí nové netebooky, mobily (pokud možno ty nejnovější), snowboardy,...atd. Já si ale myslím že není důležité vlastnit všechny tyto vymoženosti. Pro mě, a myslím si že pro všechny (i když si to možná ještě neuvědomují), je nejdůležitější láska příbuzných k vám a vaše k příbuzným, zdraví vaše i vašich příbuzných, to že máte o koho se opřít když už si šaháte na dno a také štěstí že jste v pořádku, že nejste nijak postižení.
   Doufám že po přečtení tohoto si uvědomíte, jaké jste vlastně měli štěstí a že jiným se toto nepoštěstilo. A kdyby se vám nebo někomu z vašich příbuzných nedejbože něco stalo, tak nevěšte hlavu. Život pokračuje a vy toho můžete ještě spoustu prožít a dokázat. Nechtělo se mi to odeslat tak jsem to rozkouskovala.
  • Elča, Červený Kostelec: Milý Ježíšku letos bych si moooc přála, aby bylo na Vánoce pěkně nasněženo a mohlo se lyžovat a bruslit. Ale co se týče věcí bych simoooooooooooooooooooc přála notebok který od rodičů asi nedostanu. A když ho nedostanu ani od tebe tak prosím zařiď ať je hromada sněhu.
  • Hana: Milý Ježíšku, moc tě zdravím. Já bych si pod stromečkem přála nejvíce, aby moje maminka byla zdravá a byla zdravá i celá moje rodina. Také bych ráda dostala nějaké hezké oblečení, ráda bych se potkala s Ewou Farnou, kterou mám moc ráda. Moc ráda bych měla koně, ale to nejde, protože bydlíme v paneláku. Milý Ježíšku, nejdůležitější je to zdraví, aby jsme se měli všichni rádi a aby mi to šlo ve škole. Měj se moc hezky a krásné Vánoce přeje Hanča.
  • Katka Prášilová, Frýdlant v Čechách: Ahojky. Ráda bych udělala radost mojí sestře. Skoro pořád musí chodit do knihovny, protože musí dělat úkoly na počítači a my doma počítač nemáme. Ráda bych jí koupila notebook, ale bohužel na něj nemám. Tak zkusím štěstí alespoň tady a budu doufat, že mi to vyjde. Mockrát děkuji.
  • Klára Schwarzerová, Rapotín: Přála bych si změnit svět aby nebil tak zlej ale hlavně pomoct dětem v domově. Doufám, že to je rozumné přání. Ale můžeš mi dát snowoboard nebo lyže, ale ze všeho bych si přála změnit svět od lajdaláků nebo pomoct jakýmkoli způsobem dětem z domova. Zdraví Klárka Schwarzerová. Ahoj ježíšku mám tě moc ráda
  • Matěj Kopecký, Chvaletice: Milý Ježíšku, já bych si moc přál, jestli by mohl Alík přijet k nám do školy a pro všechny děti z naší třídy udělat nějaký bezva vánoční den. A pro svoji malinkou sestřičku bych si přál nějakou hračičku. Děkuji a veselé vánoce Matěj.
  • Matyáš Korec, Prostějov: Přál bych si, aby to bylo pro mě překvapení, co najdu pod vánočním stromečkem. Ale přál bych si nové hrnce pro maminku, protože jsem vymyslel takovou hloupou hru, při které jsem mamince u jednoho hrnce, který měla zrovna nejradši a nejvíc v něm vařila, zničil úchyty.

  Dárky od AlíkaKdo už to nemůže zvědavostí vydržet, klikne si do článku, kde se dozví jména těch, kterým letos splním přání. Zvědavci mohou klikat ZDE.

  Autor: (8 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (29)

  Příspěvek z 7. března 2009 v 8:57.
  1278 v něm napsal:

  mám tě moc ráda

  mám tě moc,mooc ráda1625214

  Příspěvek z 15. února 2009 ve 13:01.
  želé v něm napsal:

  želé

  ahoj Alíku,
  jsi hodný. mám tě moc ráda10.jsi tak rostomimí,ráda bych tě podrbala za ušima10.
  jsi muj24

  Příspěvek z 5. ledna 2009 ve 12:37.
  Soňčas v něm napsal:

  Reakce na will-witch:

  rýmuje se ti to a je to moc hezký7777 to jen ti dole asi nevědí co je to rým 171717