Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Alík Ježíškem i v roce 2009

  vydáno  •  Co nového u mě! · Vánoce
  Letos jsem se rozhodl už po čtvrté nabídnout vám - svým kamarádům, že se pokusím splnit nějaké vánoční přání. A opět jsem stál před přetěžkým úkolem - koho vybrat, komu udělat radost. Doufám, že komu se nesplnilo přání tady, tak se mu splní večer u stromečku.

  Nejkrásnější Vánoce 2009, © Karolína Lešková, 14 let

  Velikou radost jsem měl ze slůvek děkuji, prosím či z pěkného oslovení milý Ježíšku (Alíku). A snad ještě větší radost jsem měl, že jste nebyli sobečtí a nemysleli jen na sebe. Přáli jste si dárky pro své sourozence, rodiče nebo kamarády.

  Tradičně největší zájem byl o mobily, ale chtěli jste také fotoaparáty, MP3 či MP4. Nechyběly žádosti o stavebnici LEGO nebo Merkur, autodráhu, panenky či kola.

  Alík plní vaše přání

  Z přáníček Alík vybral 5, která splnil. Kdo se může těšit? To se dozvíte v článku Komu splní Alík přání v roce 2009?

  Objevila se i méně obvyklá přání - baletní špičky, smyčec, příčná flétna, stan, dalekohled, deníček s neviditelnou tužkou, kaktus, masožravku, akvárium, malířský stojan.

  Taky jste chtěli přinést nějaké živé kamarády - nejčastěji psy, kočky, morčata nebo dokonce koně!

   Kočičí Vánoce - 15

  Ještě než prozradím, na koho se letos usmálo štěstí, nabízím nahlédnutí do vašich přáníček:

  • Leontýnka: Milý ježíšku já si přeju k vánocům novou hůlku pro mažoretky protože tahle už je moc křivá a novou izolepu na ní. Děkuju.
  • Marie: Milý Ježíšku, moc bych si přála aby si maminka našla práci, ale to je jen a jen na osudu :) tak doufám že osud bude hodný a toto mi splní. Ale k vánocům bych si moc přála digitální fotoaparát, protože moc ráda fotím a naše rodina žádný nemá :´( Moc ti děkuji milý Ježíšku :)
  • Petr: Šťastné a veselé Vánoce pro ty, kteří v životě neměli tolik štěstí. Abych ti usnadnil práci, tak jsem si dovolil vybral za tebe. V tvou pomoc věří děti bez rodiny a domova v Dětském domově v Krupce a mentálně postižení lidé v Sociální ústavu v Nové Vsi v Horách.
  • Lucie: Milý Ježíšku, občas hlídám příbuzným čtyři nezkrotné malé kluky. Přála bych si pro ně nějaký společný dárek, aby se u něj nehádali a mohli by si s tou věcí užít hodně zábavy. Napadlo mě kolo pro dvě osoby, aby se naučili spolupracovat. Nemám ponětí kde se dá taková věc sehnat, ale ty už by sis určitě věděl rady. Tak doufám, že správně vybereš dárek pro toho, kdo si ho nejvíc zaslouží. Přeji krásné vánoce.
  • Dianka: Já bych si přála, abych jela za maminkou do Hodonína, protože jsem v dětském domově v Mikulově a přála bych si abych dostala panenku šušu a všechno na světě. Děkuji, Ježíšku můj milovaný.
  • Kristyna: Já chci všechno na světě a dělej nebo tě zabiju!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Michalka: Pro mého brášku Kubíčka jakoukoliv hračku, je ještě moc malinký, bude mu teprve 6 měsíců, tak to nechám na Tobě a pro sebe bych chtěla My little Pony Hvězdička z nebe nebo interaktivního poníka Starsong. Děkuji Ti, Ježíšku, mnohokrát a ať Tě moc nebolí ručičky při rozdávání dárečků
  • Klára: Milý Ježíšku, moje opravdové přání mi nesplníš a asi mi ho nesplní ani nikdo jiný. Strašně bych si přála aby moje maminka přestala kouřit. Nemůžu se dívat jak si ničí zdraví. Ale protože tohle se mi nikdy nesplní proto bych si přála nějakého obrovského plyšáka.
  • Jana: Milý Ježíšku! Mám Tě ráda. Vždycky jsem u Tebe o Vánocích. Ale nikdy jsem Tě ještě neviděla. Vždycky jsem zvědavá, jak je tma a stromeček se rozsvítí. A kolem jsou dárky a jsou krásné. Mamka zhasne a svití celá místnost, nesvití jenom baňky na stromečku. Nejvíc svítí hvězdičky na obloze a měsíček. Ten štědrý večer je krásný, ach kdybych dostala MP3 yp-u3, víš já mám starou a musím furt běhat k nabíječce. Přeju hezké a šťastné Vánoce. Jana
  • Kristýna: Milí Alíku jsi moc hodný že tuto akci děláš a chci ti poděkovat že to pro nás uskutečnuješ. Ať to budu já, nebo někdo, kterému ty splníš to přání.A proto tě žádám o korálky bindís. Doufám, že víš co myslím. Pokud mi to splníš budu ti moc vděčná.
  • Lucie: Milý Alíku, já by sem si přála obruče a nějakou pěknou knihu. Hlavně aby se na vánoce nic nezvrtlo a všichni byly dohromady moje babička ať je zdravá máma najde práci táta aby se nám víc věnoval.A bráška neměl žádné nemoce. A ABY SKONČILA PRASEČÍ CHŘIPKA!!!!!!!!
  • Dabinka: Ahoj Alíku! Nevím jestli si to můžu přát,ale moc bych si přála knížky.
   Moc ráda čtu a chodím skoro každý týden do knihovny(a je samozřejmý, že mám knihovnu plnou knížek). Prosím, můžu si knížky přát (od Alíka) k VÁNOCŮM?...
  • Denisa: Milý Ježíšku. Tentokrát Ti už po několikáté píši dopis do Nebe. Já osobně mám Vánoce moc ráda. Doufám, že tento rok bude kopa sněhu. Vždy mě to moc mrzí, když se ráno 24. prosince probudím, podívám se z okna, kde je jen a jen bláto. Protože my rodiče nechtějí koupit žádné domácí zvíře, tak bych si přála plyšovou mluvící opičku nebo jiné zvířátko. Minulý rok mi umřela želvička Julinka a brečela jsem 2 měsíce! Taky bych si přála ať jsme všichni zdraví. Přeji Ti krásné a veselé vánoce Ježíšku!
  • Renáta: Přála bych si pro mou 13.letou dceru je sluchově postižena víkend stráveny s koňmi. Miluje strašně koně. Je to moje zlatíčko tak děkuji Ježíšku.
  • Karolina: Byla jsem mocinky hodná tak bych si pod stromeček přála: zdravou rodinu, aby nebyla prasečí chřipka a šťastné lidi kolem sebe a kdyby jsi byl takový hodny tak bych chtěla dotykový telefon novou kytaru a to je vše zdravím tě Ježíšku ahojky.
  • Tereza: Strávit den s módní návrhářkou.
  • Karolína: Přála bych si aby pro nás Alík uspořádal nějakou akci u nás ve škole 7. ZŠ. To by bylo super. Všechni děti by z toho měly radost, to určitě!!!!!!!!!!!!!!!
  • Kamila: Moc bych chtěla pro moji starší sestřičku a pro mě velikánské puzzle, aspoň s 1500 dílky. Moc rády je spolu skládáme. Děkuji ti a přeju ti milý Ježíšku moc krásné Vánoce.
  • Anna: Milý Ježíšku, v první řadě bych Ti určitě chtěla poděkovat za to, že jsi nám držel tlapky, aby moje sestra nemusela jezdit do nemocnice a aby neměla bezlepkovou dietu, protože ti lidi kteří bezlepkovou dietu mají tak ví o čem mluvím (píšu). A díky tomu, že jsi nám ty tlapky držel se sestřin stav opravdu zlepšil. Do nemocnic už nejezdí a bezlepkovou dietu nemá a tak může jíst skoro normální věci (kromě mléka - mléko nesmí). Já myslím, že je to ale velký pokrok.
  • Kateřina: Já bych si nejvíc dostala živou černou kočku s dlouhými chlupy.
  • Kristýna: Ahoj Ježíšku, moc bych si přála, aby se naší paní učitelce splnilo přání a to, že by jsme byli hodní, ale je to strašně těžké že by jsme jí to splnili mi, holky protože je to 11 holek na 17 kluků. A nebo, aby jsme měli Vánoce na sněhu, protože moji kamarádi jedou letos na lyžák a nerada bych, aby tam museli jenom sedět a čučet.
  • Anna: Sice to nechci pod stromečkem ale chtěla bych, aby se mi neposmívali ve škole že chci být hasič. Ale jinak bych moc moc tě prosila noty na klarinet nebo nějakou společenskou hru mocinky ti děkuju.
  • Iveta: Moc by jsem chtěla tunel na agility nejen pro mě, ale pro všech 25 členů co chodí se svými pejsky trénovat. Ten na cvičáku nám někdo ukradl a teď nemůžeme trénovat a finance na něj nejsou. Bohužel.
  • Adéla: Něco hezkýho od Ewy Farné je to výborná zpěvačka taáé moc nesplnitelných přání například aby moje kamarádka nemusela na operaci s páteří v dětství měla nádor na páteři a teďka má nějaký problém moc se s ní nevídám chodíme každá na jinou školu ale i přes to je to moje kamarádka. Děkuji za výslech i když mi nikdo nepomůže:-)
  • Jana: Milý Ježíšku, vím, že oslovení už je nadepsané, ale chci ti ho napsat ještě sama osobně. Tyhle Vánoce jsou úplně jiné než ty předchozí. Minule jsem je trávila v nemocnici. Co bylo na tom, že mi rodiče dali dárky, měli jsme tam výzdobu, cukroví, kapra i televizi? Chtěla sem být doma. A právě v nemocnici jsem přišla na něco, co sem dosud nevěděla. Že dokážu docela dobře kreslit. Baví mě to. Teď spotřebuju docela dost tužek, skycáků a uhlů. Proto bych si přála najít pod stromečkem tohle náčiní. Díky
  Autor: (9 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (17)

  Příspěvek z 13. února 2010 ve 20:43.
  Cherilka v něm napsala:

  jak to tam mohou dát

  KRISTÝNA MÁ OTŘESNÝ DOPIS,JAK HO TAM MOHLI DÁT!?

  Příspěvek z 7. ledna 2010 v 15:06.
  kikina217 v něm napsal:

  pro sáru:

  Reakce na step-123:

  normálně na to klikneš a tam sou ty otázky a u nich je kolečko malinký a pak je pod tím další nebo co to tam je a na to klikneš

  Příspěvek z 7. ledna 2010 v 15:03.
  kikina217 v něm napsal:

  nic:)

  ahojky všichni16alík je pes ne to je přece jasný tak proč se na to ptáte.......jako kdo je doopravdy jo??tak to je taky normálně pes ale někdo za něj píše Jana