Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Alík má 17. narozeniny

  vydáno  •  Alíkovy narozeniny

  Právě dnes je tomu 17 let, kdy se na českém internetu objevila stránka Alík. Od té doby Alík prošel mnoha změnami, ale naštěstí stále žije a snad svým uživatelům dělá radost.

  Právě dnes 1. června je to 17 let, kdy se na internetu objevila internetová stránka Alík. Bylo to 1. června roku 2000, kdy tento internetový pejsek poprvé oslovil své budoucí uživatele. Jeho prvním páníčkem byla opavská firma Silcom Multimedia. To, že tato firma internetovou stránku Alík vytvořila a provozovala, ještě dnes uvádí na své internetové stránce www.silcom-multimedia.cz/o-nas/ . U této firmy žil Alík až do svých šesti let, tedy do věku, ve kterém děti začínají chodit do školy.

  Během prvních let života se Alík skamarádil se spoustou uživatelů, kterým dnes už je tak asi o 12 až 17 let víc než tenkrát. Kdo se v deseti letech zaregistroval na čerstvě založeného Alíka, tomu je dnes 27 let. Jak uživatelů Alíka přibývalo, firma Silcom, která měla i jiné povinnosti, už nestíhala hlídat dodržování všech pravidel, a proto v lednu 2006 zavedla funkci správců. To jsou dobrovolní spolupracovníci z řad uživatelů, kteří pomáhají na Alíku udržovat pořádek a bezpečí, aby se tam slušní uživatelé mohli cítit dobře. Děti na internetu mohou být snadným terčem pro lidi, kteří to nemyslí dobře, a proto na dětském internetu takové hlídání pořádku je potřebné.

  V průběhu roku 2006 Alík přešel z Opavy do Prahy k novému páníčkovi, a to k firmě MAFRA. O tom byla informace v Alíkovinách dne 7. srpna 2006, v článku www.alik.cz/a/alik-se-stal-soucasti-idnes-cz . Krátce poté se začalo pracovat na jeho novém kabátku. Nová podoba Alíka byla spuštěna v červnu 2008, informace o tom je v článku www.alik.cz/a/vitejte-na-nove-podobe-stranek-alik-cz . Tato podoba byla připravována asi 12 měsíců předem, ale přesto se po zavedení této nové podoby ještě ukázaly nějaké mušky a definitivní podoba se ještě několik měsíců dodělávala.

  Od roku 2008 zůstávala podoba Alíka zhruba stejná až do roku 2016. Na konci roku 2016 se firma MAFRA rozhodla, že již dále tohoto pejska chovat nechce, a řešily se možnosti, co s ním dál. Naštěstí se našla skupina lidí, kteří měli zájem Alíka odkoupit. Na začátku roku 2017 dostal Alík opět nové páníčky. O tom se 7. ledna 2017 psalo v článku www.alik.cz/a/alik-2017-alika-ceka-spousta-zmen. Z technologických důvodů bylo nutné hodně věcí přeprogramovat, základní věci se podařilo udělat za čtyři měsíce a na začátku května 2017 se Alík přestěhoval na nový server, což bylo 3. května oznámeno článkem www.alik.cz/a/nova-podoba-alik-cz. Nyní však ještě zbývá dost práce, protože hodně věcí ještě není doděláno a budou se dokončovat za provozu. Jak jsem již uvedl, předchozí podoba Alíka se v roce 2008 připravovala 12 měsíců a taky se pak ještě dodělávala, takže to, že nynější podobu se podařilo zprovoznit za 4 měsíce, je docela úspěch.

  Myslím, že je dobře, že se Alík a jeho páníčci věnují dětem a připravují jim zábavu i vzájemnou komunikaci, a doufám, že se Alík za rok dočká své plnoletosti a bude i nadále příjemným průvodcem a společníkem pro děti na internetu.

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (22)

  Příspěvek z 26. června 2017 v 15:04.
  discovery v něm napsal:

  všechno nejlepší alíku k sedmnáctým narozeninám

  Příspěvek z 6. června 2017 v 10:23.
  judinka v něm napsal:

  Krásné narozeniny a nechť jsi s námi aspoň do sta let :-D:-D:-D

  Příspěvek z 4. června 2017 ve 20:45.
  Pandicorn v něm napsala:

  Vše neeeej Alíku$>