Alíkovina

Alík na prázdninách a jeho sen

vydáno  •  Pohádky o Alíkovi

O prázdninách se dá zažít hodně moc zážitků, a také se nám zdají sny. Co se stane, když se vám zdá sen na dovolené? Alík to zažil na vlastní kůži, pojďme se pustit do čtení takového zážitku.

Alíkova bouda , © Nicík

Jednoho teplého letního dne o prázdninách jeli Alík a hroch Pepíček na návštěvu k bratrovi hrocha Pepíčka, aby zde strávili týden prázdnin.

Po příjezdu si Alík a Pepíček vybalili svoje věci. Ze svých zavazadel si oba vzali osušku a plavky. Poté se společně vypravili na koupaliště.

Jakmile dorazili na koupaliště, setkali se zde s bratrem Pepíčka a jeho hrošími přáteli. Bratr Pepíčka se jmenuje Marek. Kamarádi Marka zde byli také na prázdninách u svých příbuzných. Po nějaké chvíli se hroši rozhodli, že si dají závody v plavání, potápění a hraní vodních her. Dokonce i Alík souhlasil, že si také rád užije vodní zábavy, a přidal se k nim. Když se Alík dostatečně vyřádil ve vodě, šel oschnout na sluníčko, které pěkně hřálo. A tak se stalo, že na sluníčku usnul. Čím déle Alík spí, tím se propadá do hlubšího spánku.

Najednou se nachází ve své boudě, kde zalévá květiny, které stojí blízko u okna. V kuchyni je zapnutá mikrovlnná trouba, ve které se ohřívá večeře pro Alíka a Pepíčka. Do kuchyně přijde Pepíček a ptá se: „Co bude dnes k večeři?“ Než Alík stačí odpovědět, ozve se z mikrovlnné trouby rána jako z dynamitu.

Vtom se Alík probudí z hlubokého spánku na koupališti. Vzbudí se velmi vylekaný, protože se ve snu lekl velké rány z mikrovlnné trouby. Jenže už se začíná stmívat a všichni hroši se chystají do svých domovů, a tak i Alík a hroch Pepíček odcházejí s Markem k němu domů. Po cestě si Alík vzpomněl, že velkou ránu v jeho snu způsobily párky, které praskly při ohřívání v mikrovlnné troubě.

Večer Alík vyprávěl své zážitky ze snu Pepíčkovi a Markovi, kteří se při poslouchání Alíkova vyprávění velice nasmáli. Alíkovi se první den u Pepíčkova bratra velice líbil, byl rád, že mu hroch Pepíček představil svého rodinného příslušníka. Také hroch Pepíček popisoval Markovi, jak to vypadá v jeho nové boudě u Alíka. Dokonce mu to nakreslil (viz fotografie).

Autorka: (13 let)
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (13)

Příspěvek z 28. srpna v 18:38.
Nicík v něm napsala:

jn, pravda... :(

Příspěvek z 28. srpna v 18:29.
Hroch Pepíček v něm napsal:

to zmamená že probuzením zaniknul nejen vybouhlý párek ale i rohlik co?
takova škoda ..... tyhle vysněne potravinky nic nevydrží

Příspěvek z 27. srpna v 11:09.
Nicík v něm napsala:

Škoda, ale aspoň se Alík probudil. :)