Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Alík na prázdninách a jeho sen

  vydáno  •  Pohádky o Alíkovi

  O prázdninách se dá zažít hodně moc zážitků, a také se nám zdají sny. Co se stane, když se vám zdá sen na dovolené? Alík to zažil na vlastní kůži, pojďme se pustit do čtení takového zážitku.

  Alíkova bouda , © Nicík

  Jednoho teplého letního dne o prázdninách jeli Alík a hroch Pepíček na návštěvu k bratrovi hrocha Pepíčka, aby zde strávili týden prázdnin.

  Po příjezdu si Alík a Pepíček vybalili svoje věci. Ze svých zavazadel si oba vzali osušku a plavky. Poté se společně vypravili na koupaliště.

  Jakmile dorazili na koupaliště, setkali se zde s bratrem Pepíčka a jeho hrošími přáteli. Bratr Pepíčka se jmenuje Marek. Kamarádi Marka zde byli také na prázdninách u svých příbuzných. Po nějaké chvíli se hroši rozhodli, že si dají závody v plavání, potápění a hraní vodních her. Dokonce i Alík souhlasil, že si také rád užije vodní zábavy, a přidal se k nim. Když se Alík dostatečně vyřádil ve vodě, šel oschnout na sluníčko, které pěkně hřálo. A tak se stalo, že na sluníčku usnul. Čím déle Alík spí, tím se propadá do hlubšího spánku.

  Najednou se nachází ve své boudě, kde zalévá květiny, které stojí blízko u okna. V kuchyni je zapnutá mikrovlnná trouba, ve které se ohřívá večeře pro Alíka a Pepíčka. Do kuchyně přijde Pepíček a ptá se: „Co bude dnes k večeři?“ Než Alík stačí odpovědět, ozve se z mikrovlnné trouby rána jako z dynamitu.

  Vtom se Alík probudí z hlubokého spánku na koupališti. Vzbudí se velmi vylekaný, protože se ve snu lekl velké rány z mikrovlnné trouby. Jenže už se začíná stmívat a všichni hroši se chystají do svých domovů, a tak i Alík a hroch Pepíček odcházejí s Markem k němu domů. Po cestě si Alík vzpomněl, že velkou ránu v jeho snu způsobily párky, které praskly při ohřívání v mikrovlnné troubě.

  Večer Alík vyprávěl své zážitky ze snu Pepíčkovi a Markovi, kteří se při poslouchání Alíkova vyprávění velice nasmáli. Alíkovi se první den u Pepíčkova bratra velice líbil, byl rád, že mu hroch Pepíček představil svého rodinného příslušníka. Také hroch Pepíček popisoval Markovi, jak to vypadá v jeho nové boudě u Alíka. Dokonce mu to nakreslil (viz fotografie).

  Autorka: (13 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (13)

  Příspěvek z 28. srpna 2019 v 18:38.
  Nicík v něm napsala:

  jn, pravda... :(

  Příspěvek z 28. srpna 2019 v 18:29.
  Hroch Pepíček v něm napsal:

  to zmamená že probuzením zaniknul nejen vybouhlý párek ale i rohlik co?
  takova škoda ..... tyhle vysněne potravinky nic nevydrží

  Příspěvek z 27. srpna 2019 v 11:09.
  Nicík v něm napsala:

  Škoda, ale aspoň se Alík probudil. :)