Alíkovina

Alík od vás dostal vysvědčení za rok 2017/18

vydáno  •  Škola · Vysvědčení · Soutěže pro děti

Je to tady! Prázdniny začínají! Dnešek je tečkou za školním rokem, dostali jsme vysvědčení. Vy od učitelů a já od vás. Ještě, než začne velká letní soutěž, musím se pochlubit, co jsem dostal.

Moje známky na vysvědčení za ročník 2017/18, © Alík

Nebudu vás dlouho napínat a rovnou přiznám, že jsem prospěl. Nemusím si tedy zopakovat ročník 2017/18... vlastně ani nevím, jak bych to udělal, kdybych propadnul, tuto možnost pravidla soutěže www.alik.cz/s/vysvedceni-2018 nepostihla. :-)

Dokonce jsem prospěl s vyznamenáním! Dostal jsem od vás 8 jedniček a 6 dvojek, celkový průměr z vysvědčení tudíž mám 1,43. Kdybych průměroval přímo přesné průměry z předmětů a ne výsledné známky, měl bych 1,49.

 • Úplně nejlepší známku jsem dostal z Hlídání soukromí, tam mi vyšel průměr 1,18. Těší mě, že si uvědomujete, jak důležité soukromí na internetu je, a že vnímáte důraz, který na tuto složku bezpečnosti kladu.
 • Za Vypláznutý jazyk český, tedy za stav češtiny v sekcích, které spravuje redakce, mi vyšel průměr 1,33.
 • U Pošťákování mi vyšel průměr také 1,33, což jsem tak nějak čekal. Před pár měsíci se zrychlilo načítání stránky s dopisy, do budoucna chystám přeposílání dopisů.
 • Známka schování, to jest známka soutěží, ve kterých se schovává můj čokoládový bratr, vyšla 1,36. Snad se vám bude líbit i letní soutěž s klokany, která odstartuje v nejbližších dnech.
 • Vypočítavou techniku, tedy práci mých vývojářů (tzv. zvěrolékařů), jste odměnili průměrnou známkou 1,37.
 • Jen o chlup hůře dopadli správci, předmět Občasná výchova si od vás vysloužil 1,38. To je velmi pěkný výsledek, když uvážím, že někteří starší zlobivci pojali vysvědčení jako příležitost k odvetě a napařili svým sokům pětku. ;-)
 • Výborně si podle vás vedu i v Matematice, kde mám průměr 1,45. Zdejší potrhlá hra s ledničkou je fascinujícím důkazem, jak málo někdy stačí ke štěstí. :->
 • Tělesně-duševní výchova, kterou u mě zastřešuje poradna Alík radí dětem, jste oznámkovali také průměrně 1,46. To byla moje poslední jednička. Úvodní stranu poraden čeká menší přepracování.
 • Nástěnková služba, z té jsem měl strach, že dostanu něco horšího, protože nedostatky nástěnek jsou častou příčinou hádek, ale nakonec mi vyšlo 1,52. Nástěnky už získaly svého speciálního správce a do budoucna se plánuje několik velkých zlepšení.
 • Za Vykecávání v Klubovně jsem obdržel v průměru 1,56. Klubovnu čeká úplné přepracování, to bude tak velké, že ještě ani nemá žádný odhad dokončení.
 • Velmi pestré rozpětí známek si vysloužilo Vaření vtipné kaše, v průměru 1,63. Redakce se snaží vybrat nejlepší vtipy z těch, co pošlete. Nezlobím se na vás, ne každý vtip se vám povede. :-D
 • V Soutěživé výchově jste mi nejspíš spočítali, že je soutěží málo... a vyšlo to 1,64. Zkusím se polepšit.
 • Za Pařanopis jsem dostal druhou nejhorší průměrnou známku 1,80, to mě trošku rozesmutnilo :-(, ale nedivím se. Stávající sestava her je poměrně stará a půlka jich nefunguje na mobilech.
 • Vrh dárkem do dálky jsem letos zatím flákal, čehož jste si zjevně všimli, dali jste mi 1,83. Zkusím se polepšit, případně si sehnat nějaké pomocníky, kteří by pečovali o náplň katalogu dárků. Mimochodem, teď je do pondělka na pár dárků sleva. ;-)

Dohromady mě oznámkovalo 573 lidí. Jelikož jsem poměrně zvědavý a hravý psík, zkusil jsem si s vašimi známkami ještě trochu pohrát.

Znormalizované vysvědčení

Jistě jste už viděli nějakou talentovou soutěž, kde porota hodnotí body 1 až 10... v takové soutěži zřídka někdo dostane třeba 2 body, většinou bývá hodnocení v té vyšší polovině, ale když někdo dostane třeba pouhých 6 bodů, je všem jasné, že to je velmi špatné hodnocení. Skutečná stupnice hodnocení je prostě posunutá. Pokud nejhorší účastník dostane 6 bodů a nejlepší 9, není vlastně deset stupňů, ale jen čtyři.

Stejné posunutí stupnice si lze představit i u vašeho známkování. Pokud mi dáte samé jedničky a jednu dvojku, je jasné, že ten předmět s dvojkou považujete za moje nejslabší místo, na kterém bych měl zapracovat. Naopak pokud mi dáte samé pětky a jednu čtyřku, je ta čtyřka projevem nejhlubšího uznání. :-D

Zkusil jsem si tedy rozložit vaše známky do jednotné normalizované stupnice, znovu je zprůměrovat a podívat se na pořadí. Zjistil jsem, že:

 • Předměty Pošťákování, Známka schování a Občasná výchova mi jdou lépe než Vypláznutý jazyk český.
 • Vypláznutý jazyk český mi jde lépe než Vypočítavá technika.
 • Pořadí zbytku předmětů vyšlo stejně.

Pak jsem se na vás všechny, kdo mě hodnotili, podíval přes lupu a zjistil jsem, že část z vás je docela velká! :->

Odfiltroval jsem dospěláky (tedy ty, kdo v nastavení osobních údajů prohlásili, že jim je alespoň 16 let), znovu jsem spočítal normalizované pořadí a mrknul se, jak se názor mladších z vás liší od průměru:

 1. Hlídání soukromí – stejně
 2. Známka schování Čokoládového Alíka – mnohem lepší
 3. Pošťákování – stejně
 4. Občasná výchova (správci) – mnohem lepší
 5. Matematika (lednička) – mnohem lepší
 6. Vypočítavá technika (zvěrolékaři) – horší
 7. Vypláznutý jazyk český (redakce) – o hodně horší
 8. Tělesně-duševní výchova (poradna) - stejně
 9. Soutěživá výchova - mnohem lepší
 10. Vykecávání v Klubovně - stejně
 11. Nástěnková služba - mnohem horší
 12. Vaření vtipné kaše - horší
 13. Pařanopis - stejně
 14. Vrh dárkem do dálky - stejně

Hm, hm, velmi zajímavé. Díky všem, kdo mě oznámkovali! Získal jsem cennou zpětnou vazbu, teď vím, na co se zaměřit. Snad se mi ty dvojky v následujícím školním roce podaří opravit na jedničky... a přidat i nějaké další předměty, třeba psírodopis nebo čumákologii.

Co jste dostali na vysvědčení vy?

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (79)

Příspěvek z 14. října 2018 v 10:08.
lékařský v něm napsal:

Je to pravda

Příspěvek z 14. října 2018 v 8:30.
ANDÍLEK2009 v něm napsal:

:-E

Příspěvek z 30. září 2018 v 10:43.
dennisvet v něm napsala:

Protože to by mu v ničem nepomohlo.