Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Alík přeje dobrou náladu do roku 2021

  vydáno  •  vývoj Alíka · silvestr a Nový rok

  Rok se dvěma dvojkami a dvěma nulami jsme zdárně přečkali, i když byl k prasknutí přeplněný všelijakými zmatky a nestíháním. Jakýpak bude nový rok? Chystáme zajímavé novinky.

  Rok 2021 ve sněhu, © Markéta Machová

  Rok 2020 je definitivně pryč. To byla jízda, co? Doufám, že vám nepocuchal moc nervy. Vlastně se můžu pozeptat:

  Hlasovat mohou pouze přihlášení.

  Jak se ti celkově líbil rok 2020?

  (Nepřihlášeným čtenářům se omlouvám, že jim zatím anketa při kliku patřičně nevynadá, že nejsou přihlášeni.)

  Také se vám stýskalo po roce, ve kterém by byla alespoň jedna jednička? Mně strašně! Co nás čeká nového na Alíkovi v roce 2021? Pokud platí úsloví „jak na nový rok, tak po celý rok“, nejspíš nás čeká též mírné nestíhání, protože část věcí, kterými bychom se měli teď pochlubit, zatím není úplně hotová. :-)

  Novinky v nástěnkách

  Nástěnky dostaly do nového roku tři nové správce. Červenou korunku s pravým žlutým cípem získali kamarádi lékařský, Lacko5 a Matisek. Přeji jim touto cestou pevné nervy a trpělivost. Potřebujete-li nějakou nástěnku přejmenovat, nebo někde uklidit, jistě vás rádi vyslechnou. Ve vyhrocené situaci dovedou určitě i ZAMKNOUT! ;-)

  Kdybyste náhodou někdy zapomněli, jak nositele červených korunek najít, můžete si nově správce nástěnek kdykoliv prohlédnout i v seznamu správců (pokud jste přihlášení).

  Kromě nových pomocníků dostala diskusní sekce Alíka i druhé možné uspořádání, které klade větší důraz na členění podle témat. Snad tato novinka potěší občasné čtenáře, kterým doposud přišly nástěnky jako živelný a nepřehledný chaos. Můžou si i nastavit, že je cedule v menu zavede přímo na tento nový přehled.

  Další zlepšováky nyní připravují vývojáři k nasazení. Brzy potkáte nástěnky, které budou mít vyplněné záhlaví, takže už nebude nutné udržovat tabulky rekordů a přehledy na vizitkách.

  Půlnoční život

  Naše statistiky naznačují, že buď v noci čím dál méně spíte, nebo trpíte náměsíčným brouzdáním po Alíkovi během spánku. Jsem tuze rád, že věnujete svůj drahocenný čas zrovna mně, ale v noci to není moc zdravé! Měli byste zírat zezadu na svá oční víčka, ne čučet na zářící displej. Máte sice vyspělou výpočetní techniku, ale – bez urážky – pořád jste jen lidi z masa a kostí a vaše tělesná schránka je od přírody stavěná na to, aby v noci odpočívala.

  Myslíme si, že za vaše špatné návyky můžeme maličko i my. Pokud třeba o půlnoci začíná nové kolo soutěže, je jistě lákavé si pozdě večer říct „tak ještě chvilku počkám a zmáknu to ještě před spaním“. Získat minutu po půlnoci kačky za navštívení může být též potěšující odměnou za nespavost. Nebo přečíst si nově zveřejněný vtip.

  Na všechny tyto výdobytky půlnočního internetování vám letos řeknu: tůdle! :-P

  Z hlediska soutěží, sbírání kaček i vtipů bude rozhodující hranicí mezi dny čas 04:00. Ze setrvání přes půlnoc už nyní neplyne žádná výhoda. Noční čtenáře sice nechci vyhánět… ale budu večer občas zívat! Věděli jste, že zívání může být nakažlivé, i když vidíte, jak zívá kreslená postavička? :->

  Letošní plány

  Ještě během ledna snad získají i běžní uživatelé možnost tvořit ankety podobné, jako je ta v úvodu mého článku.

  Podobně jako koncem roku 2019 nás letos čeká úprava pravidel pro sbírání kaček. Ještě nejsou vyjasněné detaily, ale cíl bude, abyste kačky ochotněji utráceli – už nebude tolik výhodné syslit si statisíce. Rádi bychom, aby i nověji registrovaní kamarádi měli šanci získat zajímavější dárky, jako je třeba hřejivá liška od Albi.

  Téměř jistě letos vznikne vtipová komise, nejspíš skoro přesně tak, jak byla před dvěma roky navrhovaná.

  V soutěži Bingo 2021 tipuje 67 % z vás, že se letos dočká zprovoznění nová klubovna, a 51 % odhaduje, že letos vzniknou alespoň tři nové hry. Včera už vznikla nová Šibenice, ale to jednak nebyla vyloženě nová hra, jen náhrada za chátrající starou Šibenici, jednak včera bylo už loni. ;-)

  Nechme se překvapit, co a jak moji vývojáři stihnou. Nová klubovna sice je v plánu, ale těch plánů je spousta. Krom toho stále bláznivě lpíme na idealismu, který popisoval přesně před rokem ředitel –MM–: naše sociální síť nechce na svých uživatelích parazitovat. Žádné hnusné automatické reklamy, žádné cookie lišty! Jakákoliv reklama musí být dohodnutá přímo s vedením webu. Moc takových reklam není, takže všichni, kdo s provozem pomáhají, tak činí dobrovolně ve svém volném čase. I v této nelehké době, kdy spousta firem a lidí trpí ekonomickými potížemi, nás neopouští odvaha a chuť být příznivou silou v životě dětí a mládeže.

  Mé přání…

  Přeji vám všem, dětem i dospělým, kteří Alíkovi pomáhají, hodně optimismu a zdraví v roce 2021. $>

  Kdyby se snad karanténní šlamastyka protáhla, buďte na sebe prosím všichni hodní! Není to tak těžké, jak se mnohdy zdá. I špetka trpělivosti a laskavosti dokáže zázraky. Pokud se v rodině poštěkáte, zkuste si vzpomenout, že nejste psi… a že můžete být lepšími lidmi, alespoň vůči sobě navzájem. :-3

  Ať jsme letos všichni jedničky! ok

  Související:

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (16)

  Příspěvek z 15. října 2021 v 7:23.
  Pribináček1 v něm napsala:

  Jsem si ani nevšimla jaké novinky 😂ale dobrý no 😀:-)

  Příspěvek z 20. ledna 2021 v 0:04.
  Viki_show v něm napsal:

  Alíku? A kde a od kdy zivaš??? Nějak to nevidím
  PS neponocuji nemůžu usnout(8:o)(8:O):-(:-)

  Příspěvek z 2. ledna 2021 v 9:25.
  Lacko5 v něm napsal:

  Já taky děkuju za všechny gratulace. ok