Alíkovina

Alík, Rajče a fotky

vydáno  •  Co nového u mě!
Fotíš rád? A ještě radši se o své obrázky dělíš s ostatními? Pak jsem i pro tebe připravil ve spolupráci s fotogalerií Rajče zajímavou nabídku. Můžeš své snímky snadno a rychle přidat na Rajče. A co víc, své fotky můžeš vystavit přímo na stránce Alíka! Vše je zcela zdarma. Důležitou podmínkou je, že snímky nebudou zkopírované (ukradené) odjinud. Fotogalerii uživatelů Alíka najdeš v Alíkovinách jako samostatnou kategorii.

Rajče.net, © Alík

Slyšíš o Rajčeti poprvé?

Tak se na něj nejdřív mrkni - www.rajce.net. Neboj, není to žádný zelinářský web. Je to prostor, kde můžeš vystavit SVÉ fotografie. Tedy nejen ty, na kterých jsi ty sám/sama, ale také ty, které jsi pořídil. Pochopitelně vše v souladu s pravidly serveru Rajče.

Rajče znáš a máš na něm alba?

Výborně. Tak to ti už vlastně nemusím vůbec nic radit. Jen způsob, jak i ty můžeš mít alba, která si vybereš, zobrazená také na Alíkovi. Stačí, když klikneš fotogalerie na Alíkovi (Alíkoviny, fotogalerie). Pak už jen zvolíš možnost „přidat fotoalbum“, používám rajce.net a mám účet. Tímto se ti po opětovném přihlášení objeví nová kategorie *alik.cz. Pokud zařadíš fotoalbum do této kategorie, bude vidět na Alíkovi.

Chceš mít fotky na Rajčeti?

Opět klikneš na fotogalerie na Alíkovi (Alíkoviny, fotogalerie) a zvolíš možnost „přidat fotoalbum“, nepoužívám rajce.net a nemám účet.
 • Nejdřív se musíš zaregistrovat (vytvořit účet).
 • Název tvého alba vznikne z přezdívky, kterou uvedeš: „prezdivka.rajce.net“. Proto není možné u přezdívky používat háčky, čárky, mezery a jiné speciální znaky.

Registrace se zdařila?

Pak zbývá stáhnout a nainstalovat program. Nejlépe, když se o takových krocích poradíš s někým dospělým či zkušeným uživatelem počítačů. Nepořádek uvnitř počítače se dá totiž udělat neméně snadno jako v jakékoli skříni. Zhotovení alba snadno zvládne každý trochu zručný uživatel počítače. Navíc máš při práci stále při ruce nápovědu:
 • vybereš pokyn „vytvořit album“
 • zvolíš adresář (tedy místo, kde máš fotografie uloženy). Může to být počítač a nebo třeba paměťová karta fotoaparátu.
 • název alba – ten bude vidět jako první. Je vhodné ho zvolit co nejvýstižnější a stručný.
 • popis alba – tady už můžeš uvést více údajů. Hodí se např. kdy a kde to bylo foceno, případně celý název akce.
 • pak zvolíš jednu či více kategorií, v kterých se album bude na Rajčeti zobrazovat. A pokud zvolíš také kategorii *alik.cz (je to docela poslední kategorie), bude se ti zobrazovat galerie i v přehledu na stránkách Alíka
 • pokud naopak budeš chtít některé album před ostatními utajit a prohlížet si ho jen s někým, pak zvolíš „přistup s heslem“ a „schovat album“.
 • Fotky si buď už vytřídíš předem a budeš mít v adresáři připravené ty, které chceš na album dát. Pokud se s tím nechceš zdržovat, je možné označit snímky, které v albu mít chceš a které nikoli. V tuto chvíli je možné i snímky patřičně otočit.
 • Ke každému snímku můžeš doplnit popisku. Buď jen zcela obyčejnou (kdo či co je na snímku) a nebo popustíš uzdu své fantazii a připravíš vtipné komentáře zobrazených snímků.
 • V tuhle chvíli už je vše připraveno k tomu, aby se album mohlo vydat do světa. Je dobré vše zkontrolovat. Pokud objevíš chybu, není problém ji opravit.
 • A teď už se můžeš se svým výtvorem pochlubit kamarádům. Stačí, když jim pošleš adresu svého alba. U každého alba se ti nabídne. Třeba takto: http://radkaa.rajce.net/Alik-Praha-20-01-07.
 • Máš dokonce své vlastní stránky? Pak je snadno oživíš minialbem. Vše je připraveno a stačí zkopírovat odkaz, který najdeš u každého alba. Minialbum bude vypadat takto (můžeš si prohlížet buď zmenšené snímky, nebo po kliknutí na název alba uvidíš vše v plné velikosti):


Písmenka, která nejsou pro legraci

Vzájemná ujednání mezi uživateli a poskytovateli bývají dlouhá a proto se často stává, že ti, kterých se týkají, je prostě přeskočí a pouze potvrdí svůj souhlas. Ale věřte, že se vyplatí si udělat chvilku času a pozorně přečíst CO a za JAKÝCH PODMÍNEK vám někdo nabízí. Zvláště bych si vás dovolil upozornit na tři body tohoto ujednání mezi provozovatelem serveru Rajče a vámi:

 • 8. Návštěvník Rajče se zavazuje při návštěvě stránek Rajče dodržovat "návštěvní řád", a to jak obecný, tak zvláštní pro určité části či stránky, případné porušení může mít za následek zrušení registrace a smazání obsahu.
 • 12. Uživatel Rajče souhlasí s tím, že na Rajče umístí pouze obsah, jehož je autorem a prohlašuje provozovateli, že umístěním a zpřístupněním takového obsahu prostřednictvím Rajče nebudou neoprávněně zasažena autorská práva třetích osob ani jiná práva a oprávněné zájmy třetích osob (např. právo na ochranu osobnosti fyzických osob) a nebudou porušeny obecně závazné právní předpisy.
 • 13. Na Rajče tedy není zejména povoleno umisťovat obsah s pornografickým, rasistickým nebo nacistickým obsahem, dále obsah porušující obecně závazné přepisy (např. Listinu práv a svobod, ústavu a ostatní zákony České republiky).
Autor: (6 let)
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (118)

Příspěvek z 2. června 2011 ve 13:24.
makaja v něm napsala:

ja taky ne vubec tomu nerozumim12

Příspěvek z 7. května 2011 ve 12:09.
pitomci66 v něm napsal:

.....................

Ahoj te všichni212121212525252626261616161616

Příspěvek z 22. dubna 2011 v 9:53.
ModaLinda12 v něm napsal:

MODALINDA12

Nevím jak si mám dát na mojí vizitku fotografie z Rajče netu27