Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Alík s hastrmanem se na dětském dni ve Skaličanech loučili s prázdninami

  vydáno

  V sobotu 25. srpna uspořádala pro děti v malebné vesničce Skaličany nedaleko města Blatné v okrese Strakonice parta nadšenců slavnostní rozloučení s prázdninami, na které zavítal i Alík při svých cestách Prácheňskem. Spolutvůrcem akce byl místní sbor dobrovolných hasičů. Společně za přispění sponzorů pro děti připravili soutěže a dárky.

  Alík na dětském dni ve Skaličanech, © Ouřada

  Parta nadšenců, která ve Skaličanech udržuje v běhu čilý společenský život, neopomíjí ve svém nabitém programu ani okázalé loučení s letními prázdninami. Je určeno především pro děti, aby „zmírnilo šok“ z přechodu do školních lavic od bezstarostného dovádění na hřištích a koupalištích. Ale náramně si ho užívají i dospěláci.

  Dětský den ve Skaličanech si užívali malí i velcí, © Ouřada

  I letos byla starostlivými skaličanskými maminkami připravena pro drobotinu řada zábavných soutěží. „Her máme na vybranou - kupříkladu stříhání bonbónů se zavázanýma očima, minigolf, lov rybiček, házení šipek do balónků, běžecký slalom v gumovkách, různé kvízy na procvičení dětských mozečků. Jako bonus jsme uhnětli skořicové těsto, ze kterého mladí lordi a mladé lady mohou podle fantazie tvořit různé výrobky,“ představily v úvodu maminkovské menu pro „malé lásky“ vedoucí kolektivu Jana Mazánková a Hana Pari.

  To ovšem zdaleka nebylo všechno. Spoluautoři scénáře - skaličanští hasiči - dali „do placu“ skákací hrad, kde se mládež skutečně vyřádila. Sice mu krapet ucházel vzduch, ale pohotoví „chráněnci svatého Floriána“ únikové body odhalili a zalepili. „Tahle atrakce říká pane našemu sboru,“ pochvaluje si předseda osadního výboru ing. Václav Cheníček, „Využili jsme výhodné nabídky a zakoupili ji do svého vlastnictví. Ušetříme tak za nájemné jinému majiteli.“

  Největší zájem vyvolal u dětského nárůdka opravdický živý poník - horká novinka na zábavné skaličanské scéně. Přivezl ho sem Martin Jiskra z Buzic a čtyřnohý tvor se stal rázem miláčkem přítomného publika. Martin ochotně a až s beránčí trpělivostí vysazoval do sedla malé zálesáky a vodil stejně trpělivého poníka s živým nákladem po vytyčeném okruhu. Jakkoliv se po roce 1989 staly fronty „podpultovou záležitostí“, tak tady se vyskytla vzácná příležitost jednu frontu vidět.

  Žádostivost malých hrdinů podívat se na svět z koňského hřbetu předčila dokonce zaujetí skákacím hradem a to už je co říci. Inu - kouzlo „kaubojek“ má přece jen i v dnešním přetechnizovaném světě pořád magickou moc!

  Aby toho nebylo málo, rozloučit se s létem přišly i pohádkové bytosti. Kouzelný hastrman v podání stoprocentního pohodáře a srandisty Milana Počty byl prostě k pomilování. Předčil ho jen pes Alík. S hastrmanem navázali čilou družbu a ochotně spolu s nadšeným dětským zástupem pózovali fotografům. No prostě hollywoodské hvězdy hadr!

  Alík pózuje s hastrmanem Milanem Počtou a žabičkou, v pozadí nafukovací hrad, © Ouřada

  Malých chlapců a děvčat se na plácku za rybníčkem vyřádilo na čtyřicet, což byl úctyhodný počet. Určitě ne všichni byli místní. Takový Denis Mašín (3 roky) si sem odskočil od babičky z nedalekých Buzic: „Nejúspěšnější jsem byl v házení kroužků,“ pochlubil se čiperný klučina, „Zato šipky mi létaly mimo cíl.“ Za místní „tvrdou“ měnu - skaličanské koruny - si nakoupil autíčko, barevnou propisku a svítící tyčinku.

  Denis Mašín při pokusu překonat hranice slalomové dráhy, © Ouřada

  Penízky získávaly děti za splněné úkoly. Sedmiletá Barunka Turková z Prahy měla problém s minigolfem. Vynahradila si to ale vrchovatě ve slalomu v těžkých gumovkách, kde zazářila. „Nejvíc jsem si ale užila jízdy na poníkovi,“ vykládala nadšeně Barunka, která má prý v tomto ohledu bohaté zkušenosti. „Jezdila jsem na dovolené a jednou i v cirkuse,“ pokračuje milovnice koňského plemene. „To je celá ona. Jak vidí koně, je k neudržení,“ směje se její maminka.

  Takže léto odešlo ze Skaličan docela spokojené. A prý se sem za rok zase rádo vrátí.

  (Text je převzatý z místního čtrnáctideníku Blatenských listů se svolením autora článku redaktora Vladimíra Šavrdy. Pro účel našeho webu byl článek nepatrně upraven.)

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (10)

  Příspěvek z 24. září 2018 v 15:29.
  číča800 v něm napsala:

  aha.

  Příspěvek z 24. září 2018 ve 13:30.
  ALX75 v něm napsal:

  Účet majitele Alíka je právě Ouřada. Tento účet také má redaktorskou korunku. Nejedná se však o třetího Zvěrolékaře - to je jiný uživatel a má na vizitce modrou korunku. Jeho přezdívka se však nesděluje.

  Příspěvek z 24. září 2018 ve 13:25.
  číča800 v něm napsala:

  Alík je jeho účet?