Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Alík s Pepíčkem na výletě

  vydáno  •  Pohádky o Alíkovi

  Prázdniny, ideální čas jet na výlet. V tomhle článku bude příběh o tom, jak jeli na výlet naši kamarádi Alík a Hroch Pepíček. Co se stane? Koho potkají? To zjistíte, když si přečtete článek. Snad se vám bude líbit.

  Pepíček, © magdička8

  Je brzy ráno, Alík ještě spí ve své boudě, najednou někdo klepe. Alík se probudí, „kdo to je?“ řekne ospale. „To jsem já, Pepíček, dnes máme jet na výlet. Máš zabaleno?“ Alík vyskočí z postele a rychle začne balit věci do hnědého batohu. Vypadá to, že si sebou chce vzít celou boudu. Když Alík dobalil, oba dva se rychle vydali k nádraží, za 10 minut jim jede vlak!

  Přiběhli úplně na čas, bohužel vlak měl zpoždění a tak museli čekat. Sedli si na lavičku a vyprávěli si vtipy. Po chvíli zahlédli vlak. Rychle se připravili. Vlak zastavil a naši kamarádi do něj nastoupili. Sedli si do kupé a svačili. Pepíček na cestu namazal mnoho chlebů. Po pár minutách bylo Alíkovi něco divné, pak mu to došlo. „Jsme ve špatném vlaku!“ vykřikl Alík. Na nádraží byli tak natěšeni, že už jede vlak, ani se nepodívali, kam vlak odjede. Chvíli uvažovali, co budou dělat, ale nakonec se rozhodli ve vlaku zůstat. Koupili si jízdenku od průvodčího a měli namířeno do města Plzeň. Když se blížili k Plzni, radši si vše dvakrát zkontrolovali, aby si ve vlaku nic nenechali. Vystoupili na hlavním nádraží a nevěděli, kam půjdou jako první. Jestli do krásné zoo, na náměstí a nebo do pivovaru. Nakonec vyhrála zoo.

  V zoologické zahradě se jim moc líbilo a nejhezčí byly žirafy. Alík se divil, jak jsou vysoké. Průšvih ale začal v momentu, kdy se rozdělili. Alík se rozhodl koupit si suvenýr. A Pepíček šel za hrochy. Bohužel se k hrochům připletl a skončil ve výběhu. „Alíka by určitě něco napadlo.“ říkal si Pepíček. Pepíček doufal, že tu Alík bude brzy. Uplynula hodina a Alík čekal na Pepíčka před zoo, měli v plánu jít na náměstí. „Proč mu to tak dlouho trvá?“ říkal si Alík. Uplynula další hodina, Pepíček by měl přidat, jestli chce vidět náměstí. Alík se rozhodl, že zoo ještě jednou projde, možná se Pepíček kochá medvědy. U brány Alík potkal kamarádku Magdičku8 a ihned jí vysvětlil, co se stalo. Vydali se najít Pepíčka společně. Koukali se do každého rohu a snažili se ho najít. Když procházeli kolem hrochů, Magdička ho ihned viděla. Alík si ho všiml také. Magdička opatrně otevřela výběh hrochů a Pepíčka dostali ven.

  Rozhodli se jít na náměstí. Magdička jim ukázala nejlepší místa v Plzni a tak se podívali i do pivovaru a muzea loutek. Nakonec všichni tři zašli na oběd a zmrzlinu. Poté už byl čas rozloučit se s Magdičkou8 a jet zpět domů. Tentokrát si zkontrolovali, kam vlak jede. „Bylo to super.“ řekl Alík. Oba dva byli s výletem spokojeni a Plzeň určitě znovu navštíví.

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (12)

  Příspěvek z 14. srpna ve 12:24, upravený po 3 minutách.
  Javier v něm napsal:

  Alíku ty se máš jet do Plzně:-3
  Mimochodem pět tlapek (8:o) pozdravuj hrocha Pepíčka a další své kamarády
  >X<->X<->X<->X<->X<-

  Příspěvek z 15. prosince 2019 v 16:47.
  JáJá1 v něm napsal:

  Moc pěkný článek 5 tlapek.:->

  tomášektom v něm napsal:

  Pěkné! R^:-)