Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Alík s Pepíčkem na výletech o prázdninách

  vydáno  •  Pohádky o Alíkovi

  Ahoj, vítám vás u příběhů, které budou o Alíkovi a Pepíčkovi, pozor, budou na 2 výletech. Prvně pojedou do Francie k moři a pak do Jihlavy, což znamená 2× zapeklité situace. Co se tam bude dít?
  Dozvíte se to, až si to přečtete.
  Pepíček je fialový a Pepinka je v tomto příběhu zlatá, abyste se v tom vyznali.
  Doufám, že se vám to bude líbit a jdeme na to.

  Pepíček a Pepinka v moři ve Francii, © kajaz

  1. výlet
  Alík s Pepíčkem (8:o) chystají věci do kufru, Alík by tam chtěl dát celou boudu, ale nemůže, protože mají málo místa. Pojedou k moři do Francie na týden. Šli na letiště v Praze. Čekají, až budou moct do letadla, protože je tam rušno. Odletěli po 2 hodinách čekání a doletěli v pořádku. Po 4 hodinách dorazili do Francie. Alík s Pepíčkem (8:o) šli do hotelu. Dali si věci do hotelu na recepci a Alík si vzal z kufru knížku. Z recepce během chvilky odnesli kufr do pokoje číslo 124. Alík s Pepíčkem šli k moři. Alík si vzal svou knihu a začetl si v ní. Hroch Pepíček (8:o) si v moři našel hroší kamarády a pak s nimi odplaval tak daleko, že ho Alík nemohl vidět.

  Hroch Pepíček si užíval s kamarády. Alík si pak odložil knihu a šel Pepíčka hledat, volal na něj na pláži, u moře a Pepíček nikde. Pak ho šel hledat v hotelu, nebyl dokonce ani v pokoji číslo 124. Šel znovu ven na pláž k moři a zase na něj volal a zase nic. Když Alík odpočíval na pláži, to byste nevěřili, hroch Pepíček (8:o) doplaval nazpátek s hrošicí Pepinkou (8:°). Pepíček (8:o) s Pepinkou (8:°) se měli rádi. Alík ho radostně vítal, protože byl zoufalý a myslel, že ho unesli jeho hroší kamarádi.

  Už byl večer a hroch Pepíček (8:o) dal polibek hrošici Pepince (8:°) na rozloučenou. Uplynul celý týden. Alík během týdne ve Francii koupil suvenýr. Hroch Pepíček se rozloučil s hrošími kamarády, zatímco Alík balil věci do kufru a hroch Pepíček (8:o) pochopitelně nezapomněl na svou hrošici Pepinku (8:°). Hrochovi Pepíčkovi mu bylo moc líto, že rok neuvidí své hroší kamarády a svou hrošici Pepinku (8:°). Pepinka se mu na poslední chvíli vyfotila ve fotobudce, aby na ni Pepíček měl památku. Pepinka (8:°) mu dala svou fotku a Pepíček (8:o) skákal radostí bez sebe. Pepíček ji objal a poděkoval jí a dal jí polibek na rozloučenou. Šli na letiště ve Francii a čekali tam 4 hodiny, bylo tam větší rušno než v Praze. Po 4 hodinách doletěli do Prahy.

  2. výlet
  2 týdny po 1. výletě se Alík se rozhodl, že pojedou na výlet do Jihlavy. Zase Alík s Pepíčkem (8:o) balili věci do kufru. Došli včas na autobusové nádraží. Jeli autobusem a dojeli v pohodě na jihlavské autobusového nádraží. Rozhodli se jít do jihlavské zoologické zahrady. Šli si tam prohlédnout vše, včetně hrošího jezírka. Hroch Pepíček (8:o) zmizel a Alík ho hledal a nemohl ho najít. Alík tam potkal kajaz s její mámou u zmrzliny a Alík si ji také koupil. Kajaz a její mámě oznámil, že hroch Pepíček zmizel, a šli spolu pátrat. Volali jsme na něj a nic. Až pak jsme potkali hrocha Pepíčka (on se schoval důkladně pod hladinu) v hroším jezírku a zase si našel nové hroší kamarády. Hroch Pepíček (8:o) se s nimi rozloučil a šli jsme do cukrárny, kde jsou přijatelné ceny. Povídali jsme si a měli tam za dobré ceny dobré zákusky, měli tam i chlebíčky, rohlíky atd. Když jsme dojedli, Alík s Pepíčkem koupili suvenýr. Pak jsme šli na jihlavské autobusové nádraží. Rozloučili jsme se, protože každý bydlíme v jiném místě, a kajaz s její mámou jely domů. Alík s Pepíčkem dojeli také domů a povídali si, jaké byly letos prázdniny, úžasné, byli velice spokojení.

  Jestli Pepinka příští rok pojede s nimi domů do Prahy, se dozvíte možná příští rok.

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 4. srpna 2019 ve 20:06.
  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  Super příběh R^(8:o)

  Příspěvek z 4. srpna 2019 v 18:39.
  Hroch Pepíček v něm napsal:

  jů suvenýry 8-o to je dobrý nápad .... lípe se to pak pamatuje

  to sem zvědavý jak se to vyvine přiští rok (8:o)(8:°);-)