Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Alík stanoval na Bambiriádě a dostával narozeninová přáníčka. Vyberte nejlepší

  vydáno  •  Alík · Co nového u mě! · Malování · Rodičům · Předškolákům · Soutěže
  Někdo má na Bambiriádě stan s dřevěnou podsadou, jiní si tam dokonce staví indiánské tee-pee. Já se rozhodl, že budu mít boudu. Jenže tam by se asi moc návštěvníků nevešlo. Nakonec jsem dostal krásný modrý stan, u kterého mne navštívila spousta kamarádů.

  Bambiriáda, Praha 2010, z archivu Bambiriáda v Praze, © Radkaa

  Malovali a psali mi přáníčka k mým 10. narozeninám, které mám už 1. června. A já jim slíbil, že některá z nich vystavím na webu.

  Pokud jste byli minulý pátek nebo sobotu na pražské Bambiriádě, možná jsme se tam potkali. U mého stánku bylo velmi rušno od samého rána.

  Střídaly se tu celé třídy ze školek a škol s dětmi, které se na Bambiriádu vypravily v doprovodu rodičů nebo prarodičů. Ale všichni bez rozdílu se s velkou chutí pouštěli do všeho co jsem přichystal.

  Nejmenší vybarvovali omalovánky, ti starší mi dokonce psali přáníčka do narozeninové kroniky. Kdo chtěl, mohl si vystřihnout papírovou masku a stát se tak trochu Alíkem. Velký zájem byl taky o spojovací hru. Nechybělo ani mé oblíbené prohazovadlo.

  Na pražské Bambiriádě jste mohli potkat i maskota serveru Alík.cz.Na pražské Bambiriádě byl letos poprvé i stánek serveru Alík.cz.

  Alík na Bambiriádě v Praze měl nejen svého maskota, ale také prohazovadlo a stánek.

  Samozřejmě, že jsem se taky důkladně prošel celým bambiriádním areálem. V tee-pee Ligy lesní moudrosti jsem se trochu umolousal při rozdělávání ohně, ale pak jsem dostal pravý indiánský amulet. U debrujárů jsem zas okoukal nějaké další zábavné fyzikální pokusy. Na lezeckou stěnu mne nepustili, že prý není pro psy, ale pro děti. Tak jsem se raději usadil pod pódiem, na kterém se celý den střídaly dětské taneční soubory.

  V kimovce u pionýrů bych asi moc úspěšný nebyl. Jen si to představte – položí před vás nějaké předměty, chvilku se na ně můžete koukat a pak si máte vzpomenout co nejvíc jste toho viděli. Prima zábava byla taky u tomíků. Přehlédnout nešlo jejich oblíbené kolo, v kterém se můžete otáčet tak trochu jako křeček.

  Domluvit se je možné i rukama.Kutnohorští skauti zkouší komunikaci posunky ve stánku jazykového centra ULITA.

  Když víte jak, domluvíte se i rukama. Stan jazykového centra ULITA.

  V některých stáncích si každý mohl zkusit, jaké to je být jiný než ostatní. Ať už to byla procházka se slepeckou holí (a zavázanýma očima) nebo projížďka na kolečkovém křesle nebo "rozhovor" ve s neslyšícími ve stanu jazykového centra ULITA. Díky obrázkům a ukázkám jste mohli poznat, jak se to či ono "řekne" znakovou řečí. A samozřejmě si to hned taky zkusit.

  Návštěvníci Alíkova stánku si mohli vybrat mezi omalovánkami, vystřihovánkami, kvízem či spojovačkou.Malování zmizíkem na papír potřený inkoustem. Zábava i pro nejmenší výtvarníky.

  O výtvarné činnosti byl stále velký zájem. Vpravo malování zmizíkem do inkoustu.

  A těch tvořivých činností, které tu bylo možné ozkoušet! Všelijaké navlékání korálků, malování masek, tvoření obrázků či keramiky. Všiml jsem si, že některým nestačil na Bambiriádu celý den a vraceli se na ni i další den.

  Bambiriáda je legrační, užitečná a unikátní

  Tak právě tohle řekla při slavnostním zahájení pražské Bambiriády Tereza Sanjuan ze Zastoupení Evropské komise v České republice. A jistě věděla o čem mluví. V mnoha evropských zemích nám to množství aktivit, které pro děti máme, závidí. A nejen aktivit. Ale také lidí, kteří ve svém volném čase a bez nároku na odměnu týden co týden připravují schůzky oddílů či klubů a ještě pak v létě jezdí s dětmi na tábory.

  Kamchodit.cz

  Další Bambiriáda bude až za rok. Ale ti, kteří by rádi našli nějakou prima partu s podobnou zábavou, mají šanci. Pořadatelé Bambiriády pro ně připravili přehledný mapový server www.kamchodit.cz.

  Podle zadaného místa bydliště si můžete vyhledat nejbližší klubovny, sportoviště nebo domy dětí a mládeže. Možná budete překvapeni, jak blízko vás sídlí nějaký zajímavý oddíl nebo klub. Nabídka platí nejen pro 13 míst, kde se letos Bambiriáda konala, ale pro celou Českou republiku.

  Autor: (9 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (8)

  Příspěvek z 6. června 2010 v 9:39.
  karkulka001 v něm napsal:

  ne

  myslim si že na bambiriade nepochodoval protože jsem tam byla od začátku.5

  Příspěvek z 5. června 2010 v 11:13.
  -_Terezska_- v něm napsala:

  Všechno nejlepší !!!

  25Všechno nejepší ... jsi vážně bezva Alíku 26

  Příspěvek z 2. června 2010 v 16:37.
  kunsuma v něm napsal:

  všechno nejleší k narozeninám

  všechno nejlepší k včerejším narozenim
   s pozdravem
     kunsuma16