Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Alík zpřístupňuje dodatečné úpravy všeho, co odešlete

  vydáno  •  vývoj Alíka

  Jistě se vám už někdy stalo, že jste odeslali nějaké povídání a vzápětí jste si všimli hrubky v něm nebo nedomyšlenosti... co s tím? Na Alíkovi už máte šanci svá slova dodatečně opravit a doplnit.

  Řečeno koláží…, © Alík

  Během posledních dvou měsíců jsme postupně doplnili možnost dodatečných úprav do všech sekcí Alíka, vyjma klubovny. Jaké jsou časové lhůty, během kterých jsou úpravy možné?

  Alíkoviny

  Svůj článek v Alíkovinách můžete upravovat kdykoliv do doby, než o jeho osudu rozhodne redakce. Jinými slovy: změny jsou dovolené, pokud článek není smazaný nebo nemá naplánované datum vydání. Smíte mu upravit všechno vyjma nadpisu – úvodní text, hlavní text i článkovou fotku. Redakce může měnit nadpis, stav smazání i datum vydání.

  Také jsme zavedli omezení, že neposouzené články může mít jeden uživatel nanejvýš dva najednou. Někteří roztržití psavci dokázali poslat jeden článek osmkrát během několika minut, pokaždé s drobnou úpravou, což poměrně znepřehledňovalo práci redakci. Omezení přispěje též k tomu, aby začínající autoři nespáchali příliš rychle mnoho stejných chyb – jako je třeba popisování svého ničím nezajímavého pondělí, úterý, středy, čtvrtka atd., takový nápad je lepší utnout už v úterý. :-D
  Také za vložení dvou ukradených článků dostane začínající pirát méně vynadáno a menší pokutu, než když jich sem nakopíruje deset.

  V prosinci jsme u Alíkovin zavedli takzvanou redakční rozpravu, což je oddělená neveřejná diskuse mezi autorem článku a redakcí. Pokud je s vaším článkem něco v nepořádku, redakce vám to v rozpravě sdělí, případně vám touto cestou dá tipy, jak článek vylepšit. Je to také prostor pro zvídavé otázky typu „kdy článek vyjde?

  Jestli jste poslali článek v průběhu loňského roku a ten dosud nevyšel (a ani nebyl smazán), možná je to proto, že nemá obrázek. Zkuste mu tedy doplnit fotku a připomenout se v redakční rozpravě...

  Nástěnky a jiné diskuse

  Na úpravu odeslaného diskusního příspěvku máte dvacet minut. Je-li váš příspěvek v diskusi jako poslední, tak během těch dvaceti minut nesmíte poslat další příspěvek... protože cokoliv, co byste chtěli doplnit, můžete dopsat do toho, který jste právě poslali.

  V budoucnu půjde dvacetiminutová lhůta změnit v nastavení nástěnky, takže některé povídavější budou mít třeba limit delší.

  Dotazy v poradně

  Upravit dotaz můžete běžně do dvou hodin od položení. Tato lhůta může teoreticky skončit i dřív v případě, že vám někdo rychle odpoví nebo že správce dotaz smaže.

  Důrazně doporučujeme, abyste si po sobě dotaz přečetli a zamysleli se nad tím, zda má hlavu a patu a zda je čitelný. Někteří z vás napíšou v jednom nepřehledném odstavci jeden dlouhý román a pak naříkají, že jim nikdo neodpovídá. Dotazů chodí ohromná spousta a lépe napsané dotazy mají větší šanci, že budou zodpovězené.

  Vtipy

  Vtip můžete upravovat celý jeden den od odeslání (pokud nebude dřív zveřejněn či smazán). Když si tedy po odeslání vtipu uvědomíte, že se ani trošku nesmějete, máte dost času na to, abyste si nakoupili patnáct kilo droždí, uvařili vtipnou kaši a řádně se v ní vykoupali.

  Dopisy v poště

  Na rozdíl od e-mailů nebo papírové pošty můžete na Alíkovi měnit i již odeslaný dopis. Úprava je povolená, pokud si ho osoba, které byl odeslán, ještě nepřečetla a pokud od odeslání neuběhlo déle než hodina.

  Kvůli této funkci jsme přidali k odeslaným dopisům informaci, jestli už byly přečtené. Zároveň jsme opravili vtipnou chybu, že dopis, který hodil příjemce do spamu, zmizel kamsi pryč i u odesílatele. :->

  Klubovna

  V chatu nemá moc smysl řešit dodatečné změny. Aby se klubovna necítila při těchto inovacích zanedbaná, vytvořili jsme v ní aspoň kukačku. :-)

  Kukačka je nastavitelné zvukové (nebo v případě mobilu vibrující) upozornění na to, že vám někdo píše nebo že se blíží čas, kdy vás systém vykopne kvůli neaktivitě. Můžete si i vybrat z několika zvuků...

  To je zatím vše.

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (13)

  Příspěvek z 26. dubna 2018 v 16:17.
  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  Líbí se mi možnost zobrazit víc v živých diskuzích pod články

  Příspěvek z 9. března 2018 v 11:19.
  MinaHoshi v něm napsala:

  dennisvet: Když já Ti chtěla ušetřit psaní ^^"

  Příspěvek z 9. března 2018 ve 4:57.
  amandamesa v něm napsala:

  Proto se ptam jestli to jeste pujde ale trochu jinak pred tim jsem to fakt nechapala jak se to delalo