Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Alík zrychlil a jdou do něj konečně vkládat obrázky

  vydáno  •  Vývoj Alíka

  Po dlouhém vývoji pečlivém testování je konečně spuštěný nový systém obrázků. Nyní si můžete měnit profilové obrázky, upravovat šestici obrázků na vizitce a přidávat obrázky k Alíkovinám. Krom toho také funguje mnohem rychleji chat.

  Ukázka nastavení obrázku, © Alík

  Každý registrovaný uživatel si teď u Alíka obhospodařuje svoji sbírku obrázků. Obrázky, které máš nahrané ve své sbírce, můžeš používat v různých částech tohoto webu. Jednu nahranou fotku teď jde klidně použít zároveň jako svůj hlavní profilový obrázek (avatar), jako obrázek na vizitce i jako článkovou fotku u čerstvě napsané Alíkoviny. V brzké době půjdou obrázky vkládat i do nástěnek, do těla článku, do pošty a třeba i do vtipů. V poště budou tímto způsobem znovuobnovené pohlednice.

  Profilový obrázek se mění v Nastavení / Osobní údaje. Vizitkové obrázky se mění v nastavení vizitky. Na celou svoji sbírku obrázků se můžete podívat přes odkaz v menu, které je vedle vaší vizitky.

  V různých situacích jsou na obrázky kladené různé požadavky. Někde jsou potřeba velké obrázky, někde malé náhledy – proto můžeš při vkládání nového obrázku vyznačit, která místa jsou důležitá, a šoupátkem určit jak moc se má zmenšený výřez soustředit na vyznačené plochy. Systém se pak sám chytře postará o smysluplné výřezy.

  Naprosto všechny obrázky podléhají schvalování, správci vyhodnocují, jestli neobsahují něco ošklivého, nebo jestli nejsou ukradené (cizí obrázek nikdy nesmíš prohlásit za své dílo!) – proto se nediv, že se ti nově nahraný profilový obrázek nebo obrázek ve vizitce nenastaví hned.

  Ve své sbírce můžeš mít připravených až deset obrázků, které nejsou nikde veřejně použité. Můžeš povolit použití i ostatním uživatelům Alíka. V budoucnu zřejmě zavedeme kačkovou odměnu za to, že někdo použije tebou vytvořený obrázek v Alíkovině.

  Současná podoba obrázkového systému ještě není úplně konečná, předpokládáme, že některá vylepšení vzniknou až za běhu. Neváhejte nadhodit své připomínky a podněty do diskuse pod tímto článkem.

  Pokud jste během posledních měsíců napsali nějaký článek do Alíkovin a chtěli byste k němu dodatečně doplnit fotku, nahrajte ji do systému a kontaktujte správce Pralinku2.

  Tak... to bylo k obrázkům.

  Další veselá zpráva je, že se nám podařilo zázračně zrychlit server. Odstranili jsme chybu v chatu, která všechno brzdila, nyní bude klubovna bleskově rychlá, i když do ní naženeme stovku lidí. Doufáme. Schválně to zkusíme – přijďte zítra (tedy v úterý 7. listopadu) všichni ke stolu Jen tak na pokec v 18:30 ;-)

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (11)

  aragon123 v něm napsal:

  @dennisvet nejspíš je myšleno autorství

  Příspěvek z 9. listopadu 2017 v 9:40.
  dennisvet v něm napsala:

  Asi to bude znít blbě, ale co je to vlastně ta "neznámá licence" a tak?

  Příspěvek z 8. listopadu 2017 v 17:18.
  –MM– v něm napsal:

  Teď už můžete vlastnosti obrázků i dodatečně upravovat, do jisté míry. U neschválených obrázků jde měnit všechno, u obrázků veřejně nikde nepoužitých (nebo použitých pouze v místech, která můžete upravovat) jdou měnit pouze vlastnosti výřezů (důležitá místa, převracení).

  Zamítnutým obrázkům, které nejsou zamítnuté kvůli nevhodnému obsahu, tedy jde opravit problémy, kvůli kterým byly zamítnuté (nevhodné texty, špatná licence).