Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Alík zvyšuje kačkové odměny za články a zavádí pravidla pro týdenní sběr kaček

  vydáno  •  vývoj Alíka · Alíkoviny · katalog dárků

  Za ideální článek na vyhlášené téma jde nově získat až 18 tisíc kaček. Kdo nechodí na tento web denně, může si účet přepnout na týdenní sbírání.

  Alík a kačka trénují své vyjadřovací schopnosti, © Alík

  Vyšší odměny za Alíkoviny

  Redakce Alíka se rozhodla od února roku 2022 zvýšit odměny pro autory článků o třetinu. To znamená, že skvělý článek dostane 8 000 kaček a fakt hodně dokonalý článek až 12 000 kaček.

  Tip: Pokud vás nebaví psát dlouhá slohová cvičení, zkuste vyrobit článeček s kvízem na nějaké zajímavé téma. Kvízy zvyšují šanci na dobrou kačkovou odměnu.

  Zároveň s touto změnou zavádíme i výnosnější pravidla pro vyhlášená témata. Pokud článek dodrží redakcí stanovené podmínky, nedostane už jen třetinu kaček navíc, ale rovnou polovinu!

  Znamená to, že za jednu superalíkovinu na vyhlášené téma můžete dostat až úžasných 18 000 kaček! 8-D

  Jen si to představte: někdo sbírá kačky půl roku tím, že sem tiše chodí a mlčky kouká jako ryba… a někdo jiný napíše sólokapra a dostane celý balík najednou. B-)

  To se pak snadno šetří na dárky

  Pořád samozřejmě platí pravidla, vkládaný článek musí být vlastní dílo. Nenechte se vidinou kačkového zbohatnutí strhnout k nějaké nepoctivé kulišárně – za kradené texty může být mnohatisícová pokuta! Redakci nic neunikne, má od minulého týdne novou posilu. O=

  Méně malé odměny pro občasné návštěvníky

  Posledních pět let existoval propastný rozdíl mezi lidmi, kteří sem chodí každý den, a lidmi, kteří sem chodí třeba jednou týdně. Ti první dostávají 7×100 kaček, ti druzí 1×50 kaček, tedy vlastně čtrnáctkrát méně.

  Jsme moc rádi, pokud vás baví chodit na náš web denně, ale chápeme, že někteří z vás třeba dlouhodobě nemají čas, nebo je rodiče motivují k menší závislosti na internetovém světě. Nechceme, aby Alík.cz udržoval vaši pozornost nezdravým způsobem. :-$

  Proto zavádíme možnost přepnout si účet na týdenní odměňování. Pak nebudete dostávat 50 až 100 kaček za každý den, kdy sem přijdete, ale 400 kaček za každý týden, kdy sem přijdete. Pořád to je sice méně než sbírat 100 kaček denně, ale i při týdenním odměňování potom máte šanci našetřit si na zajímavé dárky. ok

  Přepínač najdete na přehledu svého kačkového konta. Přepnutí z denního sbírání na týdenní i z týdenního na denní se projeví až následující týden. Nemohou si ho přepnout účty mladší než měsíc.

  Vyjasnění slevy za účtoviny

  V den výročí účtu si můžete vytvořit slevu na dárek odvozenou z doby, jak dlouho máte účet. To od listopadu 2019 slibují pravidla. Sleva platí týden, abyste měli dost času na rozhodnutí a na objednání dárku – třeba pokud ho musí objednat rodič a ten zrovna spí, nebo je v práci, nebo se někde důmyslně schovává.

  Někteří koumáci si všimli, že pokud si objednají dárek ještě v ten den, můžou si slevu vytvořit znovu. Protože stále platí, že slaví účtoviny :-> … takže mají-li dostatek kaček, můžou si během chvilky objednat levněji víc dárků.

  Rozhodli jsme se, že nyní nebude potřeba tento trik, odměna za účtoviny se vztahuje na libovolný počet dárků, nikoliv jen na jednu objednávku. Ale stále platí, že na využití slevy máte týden a že se o ní musíte přihlásit v den, kdy slaví váš účet výročí.

  Nová Alíkova burza

  Za pár dní spouštíme novou Alíkovu burzu. Burza bude za kačky prodávat zatím jen dárky z našich zásob – ty, od kterých máme málo kusů, nebo naopak ty, kterých máme hodně, ale nejsme si jistí optimální kačkovou cenou. Možná nabídneme i nějaké hry, které v katalogu dárků nejsou a nebudou.

  Prodej na burze bude probíhat formou aukce (neboli dražby) – kdo nabídne nejvíc kaček, ten prodávanou věc získá. Nebude to nijak zvlášť akční dražba, kde se lidi v sále během pár minut překřikují, než někdo praští paličkou – naše aukce potrvají klidně i pár týdnů. Ale je samozřejmě možné, že se v nich strhne drama pár minut před koncem.

  Před rokem 2017 tady na Alíkovi už jakási burza fungovala. Skoro nehlídaná, neřízená, bez garancí:-(

  Někdy později letos pravděpodobně povolíme, abyste touto cestou mohli prodávat za kačky i své výtvory, nebo nepoužívané hračky, přečtené knížky a tak podobně. Chceme, aby nová burza fungovala maximálně bezpečně a aby chránila soukromí prodávajících i kupujících, proto musíme nejprve promyslet všechny možnosti a všechna rizika.

  Tak, to je zatím všechno. Už si chystáte nějaký článek? Jak se vám novinky líbí? Dejte vědět v diskusi. ;-)

  Související:

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (15)

  Příspěvek z 24. února ve 20:12.
  Slaygirl v něm napsala:

  Najs Alíku ty se vylepšujes

  Andreus v něm napsala:

  Super

  YakariSioux v něm napsal:

  Tak tady jsme na správné cestě :-)