Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Alíkova hra „Pátrej & Poslouchej“: Pokoj snů pro kluky

  vydáno  •  Alík · Co nového u mě! · Soutěže · Hry, hračky
  Svůj klučičí pokoj snů můžete vyhrát v nové Alíkově hře „Pátrej & Poslouchej“. Jak takový pokoj snů pro kluka může vypadat?

  Pokoj snů pro kluka můžete vyhrát v nové Alíkově pátračce „Pátrej a poslouchej“. Svůj pokoj snů si můžete vybrat na www.hezkydetskynabytek.cz., © Nábytek Čilek, www.hezkydetskynabytek.cz

  Dětský pokoj snů ve hře Pátrej a poslouchej získáte od firmy Nábytek Čilek, www.hezkydetskynabytek.cz Ten je navržen vždy tak, že v dané sérii pořídíte v jednotném designu nejen nábytek, ale i závěsy, povlečení, svítidla a mnoho dalšího. Všechny tyto doplňky mohou být součástí vaší výhry. A který pokoj byste nějraději vyhrály? Hlasovat můžete v hlasovací fotogalerii:

  Hlasovací fotogalerie

  Pokud vás čeká prázdninová rekonstrukce dětského pokoje, máte tu několik rad od partnera hry, firmy Nábytek Čilek, pro vybavení klučičího pokoje snů.

  Jak vybrat správný pokoj pro kluka?

  I v tomto případě platí pravidlo, že by budoucí obyvatel pokoje měl mít právo  zapojit se do celého procesu výběru dětského nábytku. Společně s rodiči budete moci vytvořit dokonalý pokoj právě pro vás. Dětský pokoj je prostor, kde se odehrává mnoho činností - spánek, odpočinek, učení, hry, přijímání návštěv, ale především se zde utváří vaše osobnost. Přejděme tedy k návrhům, jak dětský pokoj pro kluka vybavit.

  Barevné provedení dětského pokoje může ovlivňovat vaše chování. Pro zvýšení aktivity pomalejších dětí použijeme teplé odstíny, pro utlumení nadměrného temperamentu studené tóny. Aktivní barvy (červená, žlutá) poutají větší pozornost a zůstávají ve srovnání s pasivními (zelená, modrá) v paměti déle uchované.

  Předmětem her chlapců je nejčastěji stylizace do role automobilového závodníka či dobrodruha. Na tomto základě je postaveno hned několik sérií dětského nábytku firmy Čilek. Pokud patříte do první kategorie, doporučujeme Champion Racer. Auto místo obyčejné postele, to potěší srdce každého automobilového nadšence. Řadíte-li se do druhé skupiny, vyplujte na moře a objevte tajemný příběh na pirátském korábu Black Pirate, který je opředen velkým dobrodružstvím.

  Funkce dětského nábytku

  Děti nejsou nevzdělaní lidé v malém provedení, nýbrž osobnosti, které pracně a někdy i bolestně dvě desetiletí usilují o získání jistoty, pocitu vlastního já dospělého člověka. Děti tvoří nepostradatelnou součást rodiny.

  Úkolem dospělých je umožnit dětem využívat jejich právo na hru a volný čas a zajistit, aby toto prostředí splňovalo svůj účel, bylo kreativní a v nejvyšší možné míře bezpečné.

  Nábytek pro děti by měl svým tvarem, barevností a funkcí vybízet ke hře a tudíž i k seberozvoji. Jeho užíváním nesmí vzniknout riziko, že dojde ke zranění dítěte - na rozdíl od dospělých totiž nemáte zažité zkušenosti, na základě kterých byste nebezpečí mohly předvídat.

  Dle výzkumů však většina dotázaných rodin chce mít nejkrásnější obývací pokoj, nikoliv dětský pokoj. Dětem je většinou věnován nejmenší pokoj v bytě, často s nevyhovující orientací. Většinu zařízení tvoří nábytek, který zpravidla nevyhovuje ergonomicky ani funkčně.

  Život dítěte má jiný rytmus než život dospělých. Dětský pokoj je primární učebnou, ve které se vyvíjejí rozhodující psychické funkce. Široká škála jevů, volný pohyb v prostoru a ničím nerušené zacházení s okolními věcmi jsou hlavním pilířem pro zdravý vývoj sebevědomí dítěte.

  Barva dětského nábytku

  Barvy, barevné tóny a jejich kombinace v nás vyvolávají ojedinělý a nám vlastní svět našich představ a pocitů. Zážitky z dětství se nám podvědomě a dlouhodobě vrývají do paměti a ovlivňují naše chování. Svět, ve kterém děti pobývají a načerpávají nové poznatky, vnímají naplno všemi smysly, přičemž barevné vnímání hraje důležitější roli, než vnímání tvarové

  • Červená barva, spojovaná s pohybem a dynamikou.
  • Modrá barva, vyvolávající pocit klidu, uvolnění, symbolizuje přírodu (obloha, moře).
  • Bílou barvu, symbolizující světlo, čistotu a pořádek, využívanou k synchronizaci prvků a vytvoření tak z interiéru ucelenou kompozici.
  • Hnědá barva ve všech svých odstínech (od béžové až po čokoládovou) je barvou uklidňující, navozující harmonické klima, což je pro studium a následný odpočinek ideální.

  Nábytek pro dospělé se od dětského nábytku liší zejména v těchto ohledech:

  • Konstrukce a použité materiály
   Oblení hran, pevnost, stabilita, zapuštěné spojovací prvky, žádné výčnělky, důraz na zdravotní nezávadnost, vyšší odolnost vůči otěru a působení slin, kvalita zpracování, atd..
  • Ergonomie
   Přizpůsobení nábytku vzhledem k velikosti těla, hmotnosti, pohlaví a věku dítěte.
  • Funkce
   Dětský nábytek musí plnit funkci úložnou (správně dimenzované úložné prostory), spací a pracovní (dle věku dítěte: zájmové, školní činnosti a práce s počítačem); interiér dětského pokoje tedy spojuje zónu činností, úložnou a komunikační.

  Bezpečnost dětského nábytku

  Málokteré dítě dokáže při objevování světa odhadnout všechny nástrahy, které na něj číhají. O to více na ně mají myslet dospělí a dětský pokoj dětem co nejlépe přizpůsobit.

  K bezpečnosti dítěte nesporně přispívá správná volba dětského nábytku. Musí být dostatečně pevný a stabilní, aby ho na sebe dítě nepřevrhlo. Bez ostrých hran a výčnělků, o které by se mohlo zranit nebo zachytit oblečením. Všechny spojovací prvky musí být dokonale zapuštěny. Zásuvky a jiné vysunovací díly dětského nábytku vybavit kováním zabraňující jejich úplnému vytažení.

  Skrytou hrozbu ovšem může představovat samotný materiál, který je na výrobu dětského nábytku použit. Může zde docházet například k tvorbě třísek, nevhodná povrchová úprava není odolná vůči působení slin, neustále se povolující nekvalitní kování či emitující toxické látky z lepidla mohou způsobovat zdravotní problémy.

  Naše hlavní cena, dětský poj snů od firmy Nábytek Čilek, nejen že splňuje všechny bezpečnostní i hygienické normy a předpisy, které jsou dané v legislativě, ale je také držitelem certifikace GS. Jedná se o německý produktový certifikát, který je získán na základě atestace třetí nezávislou osobou, a je tedy zárukou nejvyšší možné míry kvality a bezpečnosti dětského nábytku. Vaše rozhodování spočívá jen ve výběru kolekce, která vám bude nejvíce líbit.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 29. listopadu 2015 v 9:01.
  hanakrna v něm napsala:

  Výherce?

  Příspěvek z 29. listopadu 2015 v 8:41.
  ajdba v něm napsal:

  Ahoj kdo vyhrál ????? dík [11]

  Ahoj kdo vyhrál ????? dík 11

  Příspěvek z 29. listopadu 2015 v 7:45.
  MAŘENKA2222 v něm napsala:

  vítěz pokoje?

  To mě taky zajímá !!! Kdo vyhrál?