Alíkovina

Alíkova knižní soutěž

vydáno  •  Kultura
S velikou radostí pozoruji vaše odpovědi v anketě zda čtete nějakou knížku. Říká se, že dnes děti moc nečtou. O to víc mne těší, že kamarádi Alíka toto pravidlo nepotvrzují! A tak vám jistě přijdou vhod literární ceny. Připravil jsem tentokrát něco pro malé i velké, kluky i holky. Soutěž skončila 11. 3. 2007.

Ceny do soutěže věnovalo nakladatelství Egmont:

Sudoku (vychází v oblíbené edici Vražedná matematika). Název sudoku je vlastně zkratkovým slovem, které vzniklo z japonského sousloví "Suuji wa dokushin ni kagiru". Jeho český přepis zní "Súdži wa dokušin ni kagiru" a spojení by se dalo volně přeložit jako "vlož každé jedno číslo do vymezeného prostoru". Nebojte se, pokud propadnete sudokománii. Než vyluštíte všechny možné kombinace čísel, nějaký čas vám to potrvá. A protože matematici mají rádi přesná čísla, dali si práci a spočítali, že počet různých variant sudoku je 6,67*1021 tj. 6,67 triliardy.

Nicméně pokud by vás sudoku omrzelo, pak vězte, že existují i jiné číselné rébusy. Jedním z nich je kakuro. Pod názvem Kakuro a další ďábelské číselné rébusy vychází též v edici Vražedná matematika.

Pětice proslulých čarodějek W.I.T.C.H., tedy Will, Irma, Taranee, Cornelia a Hay Lin vám tentokrát poradí Sto čarodějných způsobů jak si užít volný čas sportem, hudbou, knihami a nejen tím.

První příběh Asterixe se objevil ve francouzském časopise pro mládež nazvaném Pilote v roce 1959. Dá se říci, že díky těmto příběhům dobili stateční Galové celý svět. Příběhy Asterixe, Obelixe a jejich přátel byly přeloženy do více než stovky jazyků a patří k nejčtenějším dílům francouzské literatury! Oblíbený seriál vytvořil spisovatel a scénarista komiksů René Goscinny (1926 – 1977 - www.goscinny.net). Podobu neohroženým hrdinům dal kreslíř Albert Uderzo (*1927). V knize, která obsahuje Asterixovy příběhy XIII - XVI, na vás čekají kapitoly Asterix a hotlík, Asterix v Hispádnii, Nesvár, Asterix v Helvetii.

Máte rádi pohádky? Ale už vám všechny připadají příliš důvěrně známé. Pak by vás mohl bavit další díl vydaný v edici Děsivá literatura. Kniha se jmenuje Pohádky - top deset a Michael Coleman se tentokrát zaměřil na deset nejznámější pohádek. Čeká na vás Perníková chaloupka, O Palečkovi, Rampelni, Sněhurka, Malá mořská víla, Kráska a zvíře, Červená Karkulka, Popelka, Honza a fazolový stonek a Šípková Růženka. Která pohádka obsadila tu nejvyšší příčku pomyslného pohádkového žebříčku, to vám prozradí právě tato kniha.

O mašince Tomášovi 3 - pět příběhů o pilných a užitečných mašinkách, které pracují na nádraží ostrova Sodor. Kromě příběhu o Tomášovi a jeho kamarádu Jamesovovi zde najdete také pohádku o dvou skotských mašinkách Donaldovi a Douglasovi, staromódní lokomotivě Tobym a autobusu Bulgym, který chtěl mašinkám na Sodoru škodit, ale nakonec se mu to vymstilo.

Autor: (6 let)
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (1)

Příspěvek z 2. ledna 2013 v 9:37.
SRDÍČKO0123456789 v něm napsala:

komiks

mě moc baví komiksi př čtyřlístek10101010101010