Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Alíkova pozvánka: Festival Malé oči s nočním maratonem s Návštěvníky

  vydáno
  Na výlet do vesmíru. Přesně tam se vypraví čtvrtý ročník dětského filmového festivalu Malé oči ve dnech 20. až 26. března v pražských kinech Bio Oko a Aero. Zatímco v pracovním týdnu budou děti z mateřských a základních škol v interaktivních programech poznávat zákulisí kina a filmu, víkend v Biu Oko nabídne program pro celé rodiny: BioFonii s úplně prvním filmovým sci-fi a kapelou BomBarďák, noční maraton s legendárním seriálem Návštěvníci nebo exkluzivní předpremiéru nového francouzského filmu Putování tučňáků: Volání oceánu. To a daleko víc chystá festival, jehož patronkou je už tradičně herečka Simona Babčáková a který se letos poprvé rozroste i mimo Prahu.

  Neon Run Praha: Dobrodružný běh plný zářivých světel, která vás okouzlí a navždy zůstanou v paměti, © www.neonrun.cz

  Alíkova soutěž

  V Alíkově soutěži hrajeme do 24.3.2017 o rodinnou vstupenku na Živý dabing: Ovečka Shaun ve filmu, který se koná v neděli 26.3.2017.

  Ovečka Shaun z dílny britského studia Aardman (vlevo) a její údajná napodobenina z vánoční reklamní kampaně české pobočky Vodafonu.

  Letenské Bio Oko se již poslední březnový víkend promění v Kino na konci vesmíru. Na sci-fi strunu je tentokrát vyladěna většina filmového programu Malých očí, přesto si občas odskočí i do jiných univers. Až za jižním polárním kruhem se odehrávají fascinující dobrodružství tučňáků císařských, kterým zasvětil svůj život vědec a filmař Luc Jacquet. Po celosvětovém úspěchu, který sklidil s filmem Putování tučňáků z roku 2005 oceněným Oscarem, se znovu na dlouhé měsíce vrátil na Antarktidu a v drsných ledových scenériích natočil pokračování svého mistrovského dokumentu.

  Putování tučňáků: Volání oceánu

  Neděle 26. 3., 15:00
  Vypráví příběh malého tučňáka, který tak jako ostatní jednoho dne podlehne tajemnému vábení a vypraví se na svou první cestu k moři. Unikátně nasnímaná ptačí výprava plná humoru, napětí i dojemných okamžiků slibuje skvělou podívanou pro celou rodinu a do kin oficiálně vstoupí už 6. dubna.

  „Tučňáky si rozhodně nenechám ujít. A svým dětem také dopřeju dobrodružství přespat v kině, navíc s mým oblíbeným seriálem Návštěvníci,“ těší se Simona Babčáková. Na seriálový maraton ze soboty 25. března od 20:00 hodin na neděli 26. 3. do 4:30 si stačí přinést vlastní spacák, případně karimatku, o zábavu už se postará Centrální Mozek Lidstva. „Na noc v kině zveme jak děti, pro které to bude splněný sen, tak rodiče, kteří mohou střídavě trávit čas na baru, který bude po celou noc otevřen, a střídavě sledovat epizody seriálu svého dětství,“ líčí ředitel Bia Oko David Beránek. Pro nocležníky bude během 7-hodinového maratonu připraveno občerstvení i ranní káva, respektive kakao.

  Malé oči nejen v Praze

  Veřejná část Malých oči odstartuje už v pátek 24. března tanečním vystoupením mistrů světa ve stepu Tap Academy Prague, kteří roztančí svou kovovou obuv v představení na téma Star Wars od 18:00 hodin. Sobotní program zahájí interaktivním programem Kino všemi smysly, který dětské návštěvníky zasvětí do tajů fungování kina a vyrobí si během něho vlastní sci-fi masku.

  Kompletní program festivalu Malé oči

  Úplný program festivalu najdete zde:

  Program festivalu Malé oči

  Po loňském úspěchu Malé oči znovu uvedou BioFonii, ve které dětská kapela BomBarďák doprovodí slavné grotesky praotce filmového sci-fi Georgese Mélièse a následně odehraje koncert plný divokých strun a bláznivých textů a to v sobotu 25. března od 15:00.

  Během celého festivalového víkendu bude ve foyer Bia Oko připraven vesmírný doprovodný program, který připravil Junák - český skaut ve spolupráci s Aeroškolou a zabaví děti mezi jednotlivými projekcemi.

  Malé oči se letos poprvé rozrůstají i do dalších kin mimo Letnou. Žižkovské Aero se ve stejném týdnu jako Bio Oko přes den otevře školám a školkám s interaktivním programem, mimo Prahu se letos festival složený ze školních i veřejných projekcí objeví v Hradci Králové, Brně, Jablonci nad Nisou, Jihlavě nebo Šumperku.

  Vstupenky na jednotlivá představení je možné zakoupit osobně na pokladně Bia Oko nebo on-line na webu. Rezervované vstupenky je možné vyzvednout nejpozději týden před představením.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!