Alíkovina

Alíkova soutěž o vstupenky na Ewa Tour

vydáno
Ewa Farná nedávno odstartovala své první velké koncertní turné. Máte-li chuť se na některý z koncertů podívat, pak pro tebe máme jedinečnou šanci: soutěž o vstupenky na některýz osmi vybraných koncertů. Kateřina Hejdová, redaktorka MF DNES se jednoho z prvních koncertů Ewa Tour zúčastnila. Jak se jí v Karlových Varech líbilo?

Ewa Farna - z turné Zazpívej si na Ewa Tour - Karlovy Vary (29. března 2008), © Marek Dvořáček

I na malém pódiu se dá rozehrát zábavná a hravě nápaditá show. Na svém turné to dokazuje čtrnáctiletá Ewa Farna, která se předvedla v Karlových Varech před téměř sedmi stovkami diváků.

Na prvním samostatném turné Zazpívej si na Ewa tour 2008 vyprodává koncerty několik týdnů dopředu, takže se zřejmě bude přesouvat do větších hal.

Také druhý koncert prvního turné jejího života byl vyprodaný, stejně jako ten předchozí v Uherském Brodě - tam přišla téměř tisícovka diváků. Nebo spíš divaček.

V Karlových Varech její zpěv sice poznamenala rýma, ale energie a nadšení, s nímž Ewa "laškuje" se svým mladým publikem, je odzbrojující.

Na scéně se objevila s dvacetiminutovým zpožděním, zavěšená na houpačce a osvícená fialovými kužely světel. Jako první zazněla v malém sále píseň Blíž ke hvězdám z aktuální desky Ticho.

Pak následovalo jedenáct skladeb z debutu Měls mě vůbec rád, který ji katapultoval mezi nejpopulárnější české zpěvačky.

Tvrdší aranže posunuly skladby od popu směrem k jadrnějšímu rocku, kde se Farna cítí víc "doma".
Z nové desky pak zařadila na program skladeb osm, na konci zazněla i populární Jaký to je ze seriálu Ošklivka Katka.

Záležet si Farna dala i na převlecích - jednou se předvádí v kočičím kostýmu, jindy na pódiu snowboarduje.
Zpestřením dvouhodinové show je i soutěž, jejíž vítězka s Farnou vždy zpívá na pódiu.

Za zády zpěvačce navíc stojí sehraná pětice muzikantů, kteří jsou jí rovnocennými partnery, žádné doplňkové křoví. Se svým týmem vymyslela estrádu, při níž se nemá publikum ani na chvíli šanci nudit.

A i když je zatím pořád jen "produktem" a sama muziku netvoří, je to už dnes produkt nadmíru kvalitní. Aneb jak pravil ve Varech kolega: "Očividně se zrodila nová hvězda."


Redakčně upraveno, kráceno. Celý článek najdete na www.idnes.cz.
Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (4)

Příspěvek z 8. ledna 2009 ve 20:15.
Hanoušek v něm napsal:

Eva Farná

je  suuppeerr1447710102424252521212626151919

Příspěvek z 30. prosince 2008 v 18:25.
haylin6 v něm napsala:

ewa se mi líbí

ewa se mi líbý a je super její cédo Blíž ke hvězdám a ewa je vlastně moje super hvězda a chtěla bych aby měla ewa ještě aspoň 20x v Mostě koncert7a v mým mobilu mám jen TVOJE písničky a nej nej písničkky jsou :BOŽÍ MLEJNY MELOU,KOČKA NA ROSLÁLEN STŘEŠE,JAK MOTÝL A PŘÍPAD STRACENEJJJ.JÁ A KÁMOŠKY ZE ŠKOLY 10TĚ MÁME RÁDI10JSEM RÁDA KDYŽ TĚ DÁVAJ NA ÓČKU a je jedno jakou písničku (jsem fanklubu ewy a moje přezdívka ja EwaFEwa milujem tě jsi 41(něco o karlovi gottovi)KAREL GOTT JE STAREJ SROTT5mojí mámě se líbí27 a můj email pro tebe ewa2000farna@seznam.cz icq pro tebe:370669793 a číslo na mobil jsem v mobylu nenašla tak se měj 24710164

Příspěvek z 22. září 2008 ve 22:05.
Martablesk v něm napsal:

Ewa

Ewa se mi libí, ale na koncertě jsem nebyl