Alíkovina

Alíkovo novoroční poděkování za rok 2006

vydáno  •  Co nového u mě!
Vážení a milí pravidelní, příležitostní i docela náhodní čtenáři. Snad mi odpustíte mou troufalost, ale dovolil jsem si u příležitosti startu nového roku sepsat také pár slov. Kdybych měl každému z vás za přízeň, kterou jste mi prokázali v minulém roce věnovat alespoň krátké ňafnutí, tak se celý uňafám.

Alík krmí ptáčky, © Alík

Jen si to představte: kdyby jedno ňafnutí trvalo pouhou sekundu, tak mi pozdravení každého z registrovaných 246 944 čtenářů bude trvat přes 68 hodin, což jsou téměř tři dny (a noci)!

A tak jsem si dovolil poděkovat hromadně. Vždyť v právě uplynulém roce se toho tolik událo. Zrovna nedávno se někdo v poště ptal, proč se mu po zadání www.alik.cz objeví v záhlaví adresa alik.idnes.cz. Dlouhodobí návštěvníci vědí. Na vysvětlenou těm novějším: od léta roku 2006 se Alík stal součástí vydavatelské skupiny MAFRA. Více si můžete přečíst v článku Alík se stal součástí iDNES.

S přílivem nových návštěvníků přibyly i problémy. Nějaký čas musel být kvůli nevhodnému chování některých jedinců zastaven i provoz klubovny. Pravidla chování na Alíkovi jsou velmi stručně a přehledně sepsána v článku STOP nevychovaným. Znovu a znovu smutně koukám, jak mnozí z vás porušují ta nejzákladnější pravidla bezpečného chování na internetu - Přitom je to tak snadné. Na co si dát pozor? Co nikdy nikomu neříkat? Co neuvádět na své vizitce se dočtete v článku BEZPEČNOST NA INTERNETU.

To bylo slibů, jak už se budete chovat slušně a že vás vaše výrazy mrzí. Skutečnost je taková, že mnohým už zase otrnulo, slovník zhrubl a správci Alíka nevědí kam dřív klikat! Byl bych moc rád, abych k tak krajnímu řešení, jakým bylo pozastavení provozu klubovny, nemusel už nikdy sahat!

Mimořádné díky vyslovuji dobrovolným správcům Alíka. Bez nich bych Alík zdaleka nebyl takový, jaký je. Dovolím si jim poděkovat hezky jmenovitě a to v pořadí, jak dlouho Alíkovi se správcováním pomáhají. Těmi, kteří dennodenně ve svém volném čase dbají aby se na Alíkovi co nejlépe dodržovala pravidla hry (přesněji řečeno chování), jsou:

Pralinka2, Neville, žirafa, pes_z_pětipes, daddyy, Mersinka, Chestra, Daller, DaTa, Alethea, Vietcong, Crusher, PetraG, Mari1.

Zvláštní poděkování patří správci v.v. (ve výslužbě), zvanému Filiposs. Sice už nyní nemá čas na denodenní správcování, ale je-li třeba, je stále ochoten ostatním správcům poradit a pomoci.

Protože se dotazy správcům mnohokrát opakovaly, sepsali na ně společnou odpověď. Přečíst si ji můžete v článku Odpovědi správců Alíka na časté dotazy. Dozvíte se, Kdo to jsou správci a co přesně dělají?, Jak jsi se stal správcem?, Co musím udělat proto, abych mohl být dalším správcem? (Případně: Můžu být taky správce?), Jak vám můžu pomoci?, Co mám dělat, když mi někdo nadává do pošty?, Dal/a jsem své heslo někomu a ten někdo mi ukradl přezdívku. Pomůžete mi?, Proč nikde nejsou napsána podrobná pravidla, co se smí a co ne? (Případně: Co to jsou ta nevhodná témata?), Smí se mluvit sprostě po 22.hodině?, Proč byly zrušeny znaky ve jménech?, Pomůžete mi s tvorbou vizitky?, Proč vlastně děláte správce?).

A protože přicházely i dotazy další, dostal po čase článek i své druhé pokračování. Tam se dozvíte mnohé na téma Spamy, nevyžádaná obtěžující reklama, Vydávat se za správce nebo za Alíka, Obchodování, Řetězové dopisy, Můžete mně odregistrovat z Alíka?, Proč mi správci neodpovídají na dopisy, Někdo mi zkopíroval vizitku!)

Zvláštním okruhem dotazů jsou Pravidla pro zřizování nástěnek. Těm je věnován samostatný článek.

Ještě jednou děkuji VŠEM, kteří si na mne a mé spolupracovníky vzpomněli a v závěru roku mi poslali novoroční přání. Děkuji i všem, kteří diskutují pod články, chodí do kluboven, soutěží. Budu se snažit připravit pro vás i v novém roce co nejvíce článků, soutěží, kvízů, námětů, her, pohlednic, tapet. Do nového roku si přeji, aby těch slušných obyvatel Alíka byla tak drtivá převaha, že ty méně slušné to tu přestane bavit a půjdou své nekalé kousky (kradení hesel, zveřejňování nevhodných textů a obrázků) provozovat jinam. V tom může pomoci každý slušný návštěvník Alíka. Nemusí být správcem. Stačí, když správce upozorní na to, kde se děje něco nekalého. Ti situaci prověří a sjednají pořádek.

Budu velmi rád, když budou přibývat další a další prima kamarádi, kteří se dovedou bavit slušně, nekazí zábavu ani radost ostatním.

Prostě vám všem přeji super sedmičkový rok

Alík, vlastní packou

Autor: (6 let)
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (2)

Příspěvek z 9. července 2008 v 8:29.
sedma v něm napsal:

sedma

Alíku nebudu tu od 11.7 do 25.713

Příspěvek z 23. června 2008 v 16:57.
Pecoldka v něm napsal:

Pecoldka

2626262626262626262626262626262626