Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Alíkovo ohlédnutí za Bambiriádou

  vydáno
  Kdybych měl jmenovat zvuk, který byl pro letošní pražskou Bambiriádu charakteristický, pak by to určitě bylo bouchání kladivy. Ozývalo se po celé čtyři dny z obřího stanu v centru pražské Bambiriády. Právě tam bylo možné v tvořivé dílně zhotovit nebo ozdobit naprosto originální dřevěné hračky.

  V tee-pee Ligy lesní moudrosti jsme se zaposlouchali do tónů dřevěné flétny., © Radkaa

  Fotili jste?

  Fotografické soutěže se mohou zúčastnit všichni návštěvníci Bambiriády, kteří zachytili tvořivou činnost dětí s rodiči nebo prarodiči. Pro vítěze je připraven pobyt v bavorském městečku Waldmünchen se vstupem do místního aquaparku a zábavního parku. Více na serveru rajce.net

  Jaká tedy letošní Bambiriáda byla? V pořadí již 14. čtyřdenní přehlídka volnočasových aktivit proběhla v 18 městech a jejími branami prošlo téměř 200 000 návštěvníků. Pro představu to je tolik lidí, jako kdyby se někde sešli všichni obyvatelé Liberce a Olomouce dohromady.

  Nejmladší návštěvníci do bambiriádních městeček zamířili v doprovodu rodičů a prarodičů, starší kluci a děvčata se často vypravili nejprve se třídou a pak se vraceli s kamarády. Nabídka činností byla totiž tak bohatá, že kdo si chtěl Bambiriádu pořádně užít, tak si musel udělat opravdu hodně času.

  Velmi se mi líbilo v indiánském tee-pee Ligy lesní moudrosti. Nejen, že tam bylo možné zkusit rozdělat oheň křesáním či třením dřev, ale bylo tam možné obdivovat spoustu zajímavých indiánských výrobků a doplňků.

  Bambiriáda 2012

  Občas jsem i poněkud záviděl, že si díky svému huňatému kožichu nemohu některé činnosti ozkusit. Jen si představte, jaké by to bylo báječné, kdybych si nasadil klokaní boty. To by mne určitě nikdo nepřehlédl!

  Autor: (11 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 1. června 2012 v 19:35.
  estucha v něm napsala:

  Super

  na té bambiriádě jsem byla bylo to tam super