Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Alíkovský sraz v Karlových Varech 23. 3. 2019

  vydáno  •  srazy Alíka

  V sobotu 23. března proběhl sraz Alíka v Karlových Varech. Chcete se dozvědět, jak to celé dopadlo? Tak to jste na správné adrese.

  U rozhledny, © majdula2000

  Sraz jsme měli v 9:15 na vlakovém nádraží nebo o chvilku později u lanovky Imperial. My jsme byli na nádraží o něco dřív, takže byl čas i na to, aby případní zapomnětliví uživatelé mohli udělat poznávací znamení, kterým byl motýl.

  Pralinka kreslí motýla, © majdula2000

  Pak jsme šli na nástupiště a tam jsme čekali na další kamarády. Po chvilce konečně přijeli, dostali jsme jmenovky a pak jsme společně zamířili na autobusovou zastávku, cestou se k nám připojila ještě Žížala123.

  Hned nám jel autobus k lanovce, takže jsme rovnou mohli vyrazit na cestu. Vystoupili jsme u lanovky a tam už na nás čekala číča800. Už nám tedy chybělo jen vedení Alíka – Ouřada a –MM–, kteří nějak nemohli zaparkovat. Nakonec jeli zaparkovat někam do města, takže my jsme zatím jeli lanovkou Imperial, pak jsme šli k lanovce na Dianu a tam jsme na ně počkali.

  Někteří uživatelé se u toho čekání dost nudili, takže vymýšleli různé blbiny, třeba houpání se na rozbitých schodech nebo honičku na schodech. A pak nás ještě napadlo, jestli bychom nahoře nebyli rychleji pěšky.:-D

  Čekání na lanovku, © majdula2000

  Po chvilce čekání jsme byli konečně všichni. Bylo nás docela hodně – Mari1, Pralinka2, –MM–, Ouřada, majdula2000, Komárek941, číča800, ANDÍLEK2009, Žížala123, 9 dětí z kroužku od Mari1 a pak ještě rodiče, sourozenci a doprovody některých účastníků.

  Lanovka, © majdula2000

  Museli jsme čekat ještě na lanovku, ale to šlo naštěstí docela rychle. Nahoru jsme sice nejeli všichni najednou, protože nás bylo prostě moc a nebyli jsme tam sami, ale zvládli jsme to a dokonce se ani nikdo neztratil.

  číča800 a ANDÍLEK2009, © majdula2000

  Když jsme byli konečně všichni na Dianě, tak jsme šli do Motýlího domu. Kromě motýlků tam měli ještě želvičky a rybičky a taky docela pěkné vedro.

  Motýlek, © majdula2000

  Rybičky, © majdula2000

  Bylo to bezva, viděli jsme tam i takovou prosklenou bednu, ve které byly kukly a z těch se stávali motýlci.

  Kukly motýlů, © majdula2000

  Spousta motýlků si na nás i sedala, takže jsme je mohli i fotit a hezky si je prohlédnout.

  Po motýlech byl ještě čas na nákup nějakých suvenýrů a pak se objevil Alík. Někteří se s ním fotili hned u suvenýrů a někteří si šli hrát ven na hřiště. Pak jsme si venku všichni udělali skupinovou fotku (teda spíš spoustu fotek, známe Pralinku2...).:-D

  Další byla na řadě rozhledna, takže jsme hned vyrazili nahoru, bylo to celkem 151 schodů. Když jsme se koukli dolů, tak jsme si všimli, že tam někteří ještě jsou, takže jsme jim rovnou zamávali. Z té rozhledny byl krásný výhled na město i jeho okolí. Následovaly zase schody, tentokrát dolů, ale zvládli jsme je, i bez výtahu.

  Výhled z rozhledny, © majdula2000  Pod rozhlednou jsme zase trošku blbnuli, podepisovali deníček a taky prezenčku, protože kdybychom to nechávali až na oběd, tak už bychom tam nebyli všichni. Po všech podpisech jsme si ještě prohlédli bílého páva, který se tam procházel, pak jsme šli zase na lanovku a jeli dolů, ale jen do půlky, na Jelení skok.

  Bílý páv, © majdula2000

  Karlovy Vary, © majdula2000

  Odtamtud jsme se pomalu vydali lesíkem zpátky dolů do města. Cestou jsme ještě potkali sochu kamzíka a nějaké vyhlídky, takže jsme se mohli znovu porozhlédnout po Varech.

  Vyhlídka, © majdula2000

  Po cestě dolů jsme šli nejprve k Vřídlu, kde se s námi někteří už museli rozloučit, a pak na oplatky. O kousek dál byly ještě nějaké prameny a pak se k nám zase připojil Alík, takže bylo další focení. Společně jsme pak zamířili kolonádou až k Mekáči, kde byl oběd.

  Vřídlo, © majdula2000

  Po obědě se pár dalších kamarádů už vydalo na cestu k autu a my ostatní jsme vyrazili zase zpátky na vlakové nádraží. Cestou jsme se ještě podívali na soutok Ohře a Teplé a také jsme si prohlédli nádraží z vrchu.

  Nádraží, © majdula2000

  Nakonec jsme si sedli na nástupiště, povídali si, dělali blbosti a čekali na vlaky. Nejdříve jel vlak ve směru Cheb, kterým odjížděla většina účastníků, takže jsme jim z nástupiště ještě zamávali a o chvilku později už přijel i vlak na Prahu, kterým jsme jeli domů my.

  Vlak, kterým někteří odjížděli domů, © majdula2000

  Sraz se moc povedl a myslím, že jsme si to parádně užili.

  Tady je jedno video z lanovky:

  Pak něco z Motýlího domu:

  A tohle je výhled z rozhledny:

  Více fotek najdete tady pralinka.venku.cz/srazalik59.php a tady 1mari1.rajce.idnes.cz/Sraz%5fAlik%5fv%5fKarlovych%5fVarech%5f23.3.2019

  Příští sraz je v plánu na sobotu 4. května v Berouně.

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (25)

  Příspěvek z 29. března 2019 v 6:48.
  majdula2000 v něm napsala:

  Jojo, založil, ale to už udělal hned v neděli.;-)
  Mohli, ale poradili si nakonec i ve městě.:->

  Příspěvek z 29. března 2019 v 6:41.
  číča800 v něm napsala:

  A Andílkovi jsne zas říkali Ďáblík2009... Mimochodem si tu pak ten účet fakt založil : www.alik.cz/u/dablik2009
  A jak MM s Ouřadou nehohli zaparkovat, meli to dat do parkovaciho domu co my...

  Příspěvek z 29. března 2019 v 6:34.
  majdula2000 v něm napsala:

  Anoo, přesně ty!:->